RPG Maker 2009 Ultimate

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2009 Ultimate

Post autor: Dragon Kamillo »

Najlepsza jest ta funkcja z użyciem dolnych tili na górnej warstwie. Szkoda że nie da się autotilesów, ale za to można wykorzystać ich oznaczenie, co daje w końcu prawie 100% wykorzystania chipsetu w grze (odpada teraz tylko teren znajdujący się "pod" autotilem - tiles między tym tilesem z oznaczeniem, a kątami). Fajna opcja, co do blokowania, jak ktoś podmienia mchipy w rm 95 to tu dla niego to pestka (tam tez blokowanie musi się wszędzie zgadzać). No i fajnie ze na górze mogą być animowane tilesy, a ja się męczyłem tyle czasu na zdarzeniach.

Porozglądałem się trochę po programie i mogło być lepiej. Zabrakło mi tego co mamy w rm 2k remix http://tsukuru.pl/index.php?link=programy/RM2000Remix, znaczy część jest, ale nie wszystko, najbardziej brak chyba możliwości edycji projektu i testu w jednym momencie.

Ale tak ogólnie i tak zostanę przy zwykłym makerze 2k/2kvalue, co do tej funkci z tilesetem zrobiłem sobie mapę gdzie wrzuciłem wszystkie tile z dołu na górę i będę sobie je kopiował na inne mapy.

Jeszcze jedno jak na początku włączałem polską wersję to wywalało mi błąd windowsowy, uruchomiłem angielską i teraz wszystko działa, nie wiem co było powodem tego pierwszego błedu - który się za każdym razem do otworzenia wersji angielskiej powtarzał.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2009 Ultimate

Post autor: Rave »

Możesz przepisać ten błąd? Może bym mógł pomóc?
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2009 Ultimate

Post autor: Dragon Kamillo »

Jak się załadował pasek i zaczął się animować, po pokazaniu się napisu na nim proszę czekać, wyskakiwał windowsowy błąd (ten z tym raportem co można przesłać), po wciśnięciu nie przesyłać, rm 2k9 zwracał błąd w stylu zewnętrzny problem z otwarciem rpg maker czy coś w tym stylu i jakieś numerki. Działo się to przy RM 2k i RM 2kvalue, 2k3 nie mogłem sprawdzić bo nie chciało mi otworzyć bo projekt był zrobiony pod RM 2kvalue, przy okazji to sam nie wiem czemu, przecież projekty z RM 2k można przenosić na 2k3 (odwrotnie tylko mapy automatycznie i bazę danych ręcznie).

Pytanie: RM 2k9 będzie działał z wersją makera która ma zmiany zrobione w resource hackerze (np: RM 2k remix).
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2009 Ultimate

Post autor: Rave »

A to już do Cherry'ego z tym - ja raczej tu nie pomogę. Ale z tego co wiem RM2k9:U nie jest już rozwijany.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2009 Ultimate

Post autor: Dragon Kamillo »

Proszę bardzo, błąd wrócił:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 2009 Ultimate

Post autor: Rave »

Hm, kojarzę kod błędu, wiem że ja też go miałem pod wine i JAKOŚ TAM (bez zmiany na "inglisza") rozwiązałem (możliwe że z pomocą Cherry'ego, możliwe że nie), tylko nie mogę przypomnieć sobie rozwiązania. Jak mówiłem - wal do Cherry'ego (jest na tym forum, chyba jako Cherry1, ślij mu PM, z tego co wiem ma powiadomienia), może pomoże.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

RPG Maker 2k9

Post autor: Diablo »

Słyszeliście może o tym? Nieoficjalny maker 2k9. Ja pierwszy raz widzę cuś takiego. Może ktoś próbował? Sądzę, że raczej Rave, bo jest jego tłumaczenie.

Strona autora:
http://cherrytree.at/cms/lang/de/projects/ultimate/

Download:
http://cherrytree.at/cms/wp-content/upl ... elease.rar
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: RPG Maker 2k9

Post autor: Amelanduil »

ICH SEHE DIE DEUTSCHE SPRACHE
ehem... ale sam program jest dostępny w 4 językach, w tym po polsku nawet.

Ktoś tu zna niemiecki na tyle, żeby zrozumieć, co właściwie to daje? ^__^
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: RPG Maker 2k9

Post autor: Powczan »

Ano słyszeliśmy, nawet jest o tym temat na forum viewtopic.php?f=3&t=2578&start=0

Posty dołączono do tematu.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
ODPOWIEDZ