W poszukiwaniu zaginionych gier

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Folder "polskie gry rm"

Post autor: X-Tech »

Posiadam na dysku folder z grami RM, ale większość to zagraniczne. Pamiętam, że kiedyś posiadałem folder z grami polskimi i miało to wszystko niesamowity klimacik, ale nie było tam tych gier za wiele. Polskie gry na rma miały zupełnie inny i wyjątkowy klimacik - szczególnie te totalnie autorskie. Zamierzam zebrać jak najwięcej świetnych i ciekawych gierek w jednym miejscu. Jeśli znacie i pamiętacie tytuły godne polecenia od krótkich i niewielkich do dużych to polecajcie. Odpada wszystko co jest zrobione jako suchy skrypty ruby takie coś mnie nie za bardzo interesuje.
Najbardziej mnie kręcą te autorskie gry, które są głównie efektem wyobraźni i własnego klimatu. Myślę, że mam zamiar zebrać wszystko co niezłe i świetne w tym folderze i grać/przechodzić czego nie ukończyłem dla funu i klimatu.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Folder "polskie gry rm"

Post autor: GameBoy »

Wszystkie gry Zombika, chyba nie ma nic bardziej autorskiego na polskiej scenie. =)

Pamiętam, że kiedyś podobała mi się jedna gra z Oazy, zrobiona w Makerze 2k.
Zaczynała się ona scenką gdzie auto jakiegoś bogacza spada z mostu i koleś ginie. Potem gramy jakimś detektywem/policjantem i mamy w miarę otwarty świat. Gra korzystała ze standardowego systemu walki i były tam bodajże animacje wystrzału z broni jak w Doomie, walka była więc jakby z perspektywy pierwszej osoby.

IMO jedna z ciekawszych polskich gier, ale chyba nie ma co liczyć na jakiś działający download.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Post autor: BH Daimaouji »

Ma ktoś DBGT by Kulilin? Chętnie bym znowu zagrał w nią
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1149
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: Michu »

Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: BH Daimaouji »

Hehe dobra próba mój panie, ale chodzi mi dbGT by Kulilin, nie dbZ by kulilin ^^'

Dziękuje za próbe pomocy
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Kto ma ostatnią wersję gry "SZAJBA" Proszę o link na pw.

Post autor: X-Tech »

Kto ma ostatnią wersję gry "SZAJBA" Proszę o link na pw.

Temat na chwilę tylko. Szukam tej chorej gry i nie mogę znaleźć (ostatniej wersji)
Jeśli ktoś posiada plis o kontakt i link na pw
KoBeWi
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:13

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: KoBeWi »

Cześć wszystkim, widzę, że ktoś poszukiwał gier Cyber Otchłań i Wojna Magów. Tak się składa, że jestem autorem obu tych gier i znalazłem je zakopane na moim koncie MediaFire.
Link do wszystkiego tutaj: https://www.mediafire.com/folder/ratzlb ... Moja_4_gra
Folder zawiera:
Moja 4 gra - Wojna Magów
Moja 4b gra - Wojna Przyszłości, sequel Wojny Magów
Moja 4c gra - Wojna Przeszłości, trzecia część trylogii, sequel drugiej części i prequel pierwszej w jednym, nieukończona i porzucona
Cyber Otchłań

Jak patrzę w ten folder to są tam jakieś patche itp. Już nie pamiętam co to robiło, czy podstawka jest już spatchowana, czy trzeba dokopiować. Ogółnie to dawno już zakończyłem swoją przygodę z RPG Makerem i ostatnio mi się nagle przypomniało o tych grach. Także wrzucam tu, może ktoś będzie chciał.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: Rave »

X, ja chyba mam, ale nie wiem czy nie skasowałem i czy to ostatnia wersja. Jak znajdę to dam znać na pw.
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: Twardy »

Znalazłem na starej płycie pare gier, ale widze, że wszytskie sa na twierdzy i tsukuru. Mam tylko jedno pytanie co do Blue Star Story. Pamietam, ze kiedys wydała mi sie super produkcją, ale jakoś świat o niej zapomniał, znacie jej losy? Bo grałem daaawno tylko w demo.
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
Harven
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:38

Dziecko Demonów

Post autor: Harven »

Pamięta ktoś może "Dziecko Demonów" - serialik tworzony w bodajże RPG 2k3?
Chciałbym się dowiedzieć czy jest może gdzieś do ściągnięcia drugi odcinek? A może ktoś owy posiada na swoim komputerze?
Interesuje mnie także piosenka z pierwszej minuty drugiego odcinka, czyli:
https://www.youtube.com/watch?v=xsKQDfJ_dg0

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, pozdrawiam :)

Przeniesiony, dołączony do wątku zbiorczego.
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: pakitos »

co
Awatar użytkownika
Harven
Posty: 27
Rejestracja: 08 paź 2008, 18:38

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: Harven »

Niby podobne, ale jednak inne... ;l
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: Dragon Kamillo »

https://www.youtube.com/watch?v=c5lu-5OUAm4 - to może wersja SNESowa?

Edit: Reptile podesłał muzyczkę z "W ostatnim odcinku", może to o to chodziło?
https://app.box.com/s/ctopahf2pmuo5ffatlgg7jppl0yi9hse
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: W poszukiwaniu zaginionych gier

Post autor: Rave »

Nie byłem pewien czy napisać o tym tu czy w muzeum, więc jak by co to przenieść.

W najnowszym newsie o Soulcage areva Jazz pisze:
Od niemal niegrywalnych wersji testowych, po wyróżniającą się pod wieloma względami wersję ostateczną,
To była wgl. jakaś pełna wersja??? Myślałem że się właśnie na owych demach skończyło. Jak tak, to gdzie to dostać?
ODPOWIEDZ