Rtpówy !

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ

Mają ?

Tak
20
83%
Nie
4
17%
 
Liczba głosów: 24
Awatar użytkownika
szymx
Posty: 104
Rejestracja: 20 lip 2009, 15:17
Lokalizacja: Ja pier#### niewiem !(Jaworzno)

Rtpówy !

Post autor: szymx »

Czy według was Rtpówki mają jeszcze prawo bytu ? Czy może już nie ?

Według mnie mają prawo bytu zwłaszcza jeśli ktoś szuka grafiki od pół roku nie może ich znaleźć, a pozatym nie posiada prawie żadnych umiejętności graficznych.Oczywiście pod warunkiem że chcemy stworzyć fantasy czy tym podobne klimaty , jeśli inne to odpada . Ale ogólnie jestem na tak , a wy ?
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Rtpówy !

Post autor: Fear »

Jeśli tworzysz jakąś RTP'ówkę, to miło, bo sam obecnie jestem w trakcie tworzenia prostej gry RTP. Chciałem pokazać przez to, że liczy się twórca projektu i jego wkład w grę, nie jego zasoby. Krótka prosta gierka, do przejścia w 2-3 godzinki, opowiadająca całkiem ciekawą historię. Muszę jeszcze to troszkę dopracować i wypuszczę to na tsukuru.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Rtpówy !

Post autor: Jazzwhisky »

Historyczny problem z polskimi grami na RTP jest taki, że dla ogromnej większości produkcji tego typu RTP jest paradoksalnie ich najmocniejszą stroną, to stąd między innymi stereotyp, że gry oparte na standardowym zestawie materiałów są do niczego.
Na szczęście jest też trochę wyjątków od tej zasady. Jeśli twoja gra miałaby być kolejnym - nie widzę przeszkód, miej jednak na uwadze, że zaraz znajdzie się ktoś, kto Cię za to zbeszta. ;)

Inna sprawa - jeśli ktoś przez pół roku nie umie znaleźć grafik wśród setek dostępnych zestawów - bardzo nieciekawie to widzę, na serio.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rtpówy !

Post autor: Noruj »

Według mnie problem leży w tym, że praktycznie każdy nowy makerowiec robi na RTP, a efekty jego pracy są kiepskie. Fora, serwisy i inne pierdoły zarzucane są grami z tragicznym wykorzystaniem RTP i wykluwa się stwierdzenie " RTP jest be ".

Chociaż myślę, że może to mieć coś wspólnego z tym, że ludzie nie lubią tego co jest powszechne, każdy pragnie czegoś odmiennego, oryginalnego. No i rzucają się na te graficzki z Kalibana, albo tileset Inqa i mamy to samo, no ale... : P


Ja sam(może z lenistwa xD) robię wszystkie swoje gry na RTP. Wyjątkiem jest Star Wars, ale to demo. (No i Agnosco, ale to w ogóle inna bajka).
Shtampa i Bright Side of Life zrobiłem na RTP. Asgun także robię na RTP.

A sam do tego podchodzę tak, że jeśli ktoś znalazł/zrobił fajne graficzki no to jest fajnie i chwała mu za to, ale jeśli zrobi to na RTP to także nic się nie stało : P.
Chyba, że klimat gry narzuca coś całkiem innego.
Obrazek
Awatar użytkownika
Foxik
Posty: 139
Rejestracja: 20 sty 2010, 15:30
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Rtpówy !

Post autor: Foxik »

Ja sądzę, że RTP po prostu ma małe możliwości i właściwie tylko średniowieczne fantasy. Jednak ja ja testuję właśnie czy da się zrobić kilka rzeczy (dość zaawansowanych ;) ) na zdarzeniach w formie krótkiej gierki, tak więc bez niego by się nie obyło ;)

Co do typowych gierek. Jak już powiedziane, nie ma zbyt wielu dobrych produkcji opartych tylko na podstawowych grafikach. Głównie dlatego, że jak ktoś już wkłada czas w ten projekt, chce aby on był dobry, tak więc szuka jak największej ilości zasobów i znajduje te, które jego zdaniem najlepiej oddają klimat tego co się dzieje w historii. A właściwie czasy typowo średniowieczne fantasy się jakby na rynku przejadły, mało kto je rusza, a właściwie tylko do takich klimatów nadaje się podstawowe rtp (bynajmniej w 2k3, nie próbowałem za dużo w XP czy VX). Chociaż to może być teraz punkt zwrotny na naszej scenie ... :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Rtpówy !

Post autor: Rave »

Co do RTP, to w dużej mierze wykorzystuje je NP, a według wielu osób gra jest fajna. Oczywiście jest wiele w niej zasobów spoza RTP, ale używam ich tylko jeśli nie mogę zrobić podobnej mapki na standardowych graficzkach (najchętnej wyeliminowałbym chipset statku, ale żadnego lepszego nie znalazłem, niech zostanie jak jest).
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Rtpówy !

Post autor: Twardy »

Rtp ma swoje uzasadnienie w klasyce, kazdy kto patrzy na podstawowe zasoby przypominaja mu sie pierwsze zetknięcie z rpg makerem- przynajmiej ja tak mam. Ale z reguły jest tak jak napisał kolega dwa posty wyzej, ze łapie sie za to nowy makerowiec, który dostaje w sciagnmietym programie podstawowe rtp i mu narazie to wystarczy. Zamiast szukac innych grafik, napierw zapoznaje sie z programem, co nawet nie przychodzi mu do glowy aby szukac czegos nowego. No i robi grę, o złym magu co trzeba go zabić za pomocą 7 talizmanów z niewykorzystanym do konca rtp i wychodzi co wychodzi.

Pragnę przypomniec grę Blue star core lub legion saga gdzie bylo duzo rtp uzytego w maxymalnym stopniu i w zadnych problemów dla oka z gra nie bylo.
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
ODPOWIEDZ