[Postacie Sceny] dizuś

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
dizus
Posty: 85
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:01
Lokalizacja: Żory

[Postacie Sceny] dizuś

Post autor: dizus »

Dawno, dawno temu, w odleglej galaktyce...
Moja przygoda z RM zaczela sie dawno temu w kwietniu roku panskiego niewiadomego. Pamietam tylko, ze bylo to jakis czas przed polaczeniem sie strony krulika i Miśka w Twierdzę.
Jak już pisałem, był kwiecień. Moja genetycznie ze mna powiązana siostra, szukajac w googlach stron z grami anime, natrafila na oficjalną stronę gry Dragon Ball : Tomorrow Killer (!) i natychmiast mnie o niej powiadomila. Zaciekawiony w jakim programie jest tworzone to "arcydzielo" napisalem do administratora strony - tieflinga (XD). Szybko wyjasnil mi, ze program nazywa sie RPG Maker 2000 i mozna go pobrac ze strony PoZoRa. Oczywiscie sciagnalem, zainstalowalem i za cholere nie umialem tego uzyc ;x Potem postowalem troche na jego (PoZoRa w sensie) forum, az trafilem na strone Miśka, z ktorej zaś trafilem na "scenowe" forum (ktore pozniej padlo, a nastepnym bylo forum administrowane przez DE ^^). Postowalem tam pod prawdziwym imieniem i nazwiskiem (omg ~~), a po powstaniu Twierdzy bylem przez tydzień jej redaktorem (wyrzucony przez krulika, bo Misiek nie wrzucal moich resow i Network RM, ktorego mu wtedy udostepnialem na moim sieciowym FTP ;D). Dalej losy sie tak jakos toczyly, ze postowalem na forum (forach?), oglaszalem sie z projektami (moj pierwszy - DragonBall: The Another World XDDD). Trafilem w koncu na Bractwo (juz jako raven), ktore rozwalilo wszystkich PHPNukiem XD. Przypominam sobie, ze pracowalem tez z kims na jakims vortalu o RM, rowniez na PHPNuke ~~.
Potem trafily sie zapowiedzi rm-u. Niesiony nimi, jako dzieciak, zlamilem troche ich layout i stworzylem pierwsze Tsukuru (tada!), ktore mialo swoje forum RMFB (rpg maker fans board, domyslcie sie od czego nazwa ;x). Lay Tsukuru przetrwał jeden dzień po czym został zmieniony na coś innego (w dniu zmiany padło Bractwo ;). Do redakcji dołączył Woolw (Yosh/Yoshi Nagawa/Ziom itd. wczesniej byl na Przystani, z ktorej odchodzil milion razy) i sie zaczelo. Rozkrecilismy ten interes pracując we dwóch, krulik nas chwalił i doradzał, i było fajnie. Za czasow pierwszego Tsukuru powstal moj pierwszy charset XD
Obrazek

Jakos tak sie potoczylo, ze zaczelismy na nowo rozkrecac Tsukuru (tym razem z layem rowniez pomyslanym podobnie do tiefowego, z bety rm-u XDDDD). W miedzyczasie gdzies powstała Gildia RM i wszyscy smiali sie z kolejnych stron majacych nazwe w stylu "elo elo RPG Makera". Razem z Gildia sławe zdobył Stanior (ktory "pomagal malemu tlumaczyc rm") i jego MP3 (w odpowiedzi na pierwsza, ja rowniez nagrałem jedną. Z niej wzięły się moje "orzeszki" ;). Potem Gildia przezywala maly remont (z layem by Reset, artem na logu w stylu Tsukuru i planowanymi skryptami by ja, bo Blior nie chcial). Ze skryptow moich nic nie wyszlo, Gildia chciala wchłonąć Tsukuru, ale ja pod wpływem artykułu krulika (w ktorym wiazal spore nadzieje z Tsukuru) w pore sie opamietałem i nic nie wyszło. Po tym nie lubiliśmy sie za bardzo ze Staniorem, on nas obrażał w radiu, wplątał nas (na spółke z maniakiem) w "afere hakierską" na forum tiefa, przez co dostalismy z Yoshem bannanem ;D Zrewanzowalismy sie wykradajac hasla z servera Gildii i piszac sobie na niej newsa ;D
Dalej wszystko sie jakos toczyło, Tsukuru kwitło aż zwiędło, jak większość RMowych stron. Po upadku forum tiefa przez moment prowadzilem forum scenowe (na ktorym panowal megaburdel, i ktore mialo problemy od samego poczatku ;D). Forum padło, pojawiła się Oaza (chyba) i tak dalej czas lecial (chyba juz jako dizzy/dizu). W koncu, po chwili wspomnien i przypomnieniu sobie o oplaconym na tsukuru koncie, postanowiłem wraz z Yoshem założyc Asgard (nazwa podrzucona przez DE, ktory byl jednym z redaktorow). Glownym pomyslem byl "dreamteam" (ja, Yosh, Zieg, DE) i resy, ktore mozna bylo podglądać juz na stronie (koniec z packami resow). Strona miala pareset odwiedzin dziennie, szybko przybywaly resy az w koncu padla ;D Do tego glownie przyczynila sie wojna Yosh vs caly swiat >.>
Po upadku Asgardu byly czasy dragusia, ktory pocieszal mnie po stracie (XDDD) Yosha i w ogole lubilismy sie >o
Zycie plynelo dalej, byla Kewl Forumza, bylo Annwyn, ktore bylo porazka, byli kolinowcy.
W miedzyczasie (och, pewnie jeszcze przed Asgardem, nie umiem tego w czasie umiescic ~~) gdzies byl zin Arnvinda (do ktorego robilem laya) i strona Anakoreto, ktora padla rownie szybko jak powstala.
Potem dlugo sie nie dzialo nic, kiedystam bralem udzial w GoldenForkach i scenowych contestach na charsy, i dalej sie nic nie dzialo ;D
I tak w sumie caly czas jest maly przestoj, nic ciekawego/widowiskowego sie nie dzieje i nie zapowiada sie, zeby cos sie dzialo (procz przenoszenia sie z forum na forum/szkrobania czegos w RM).

Nu, to by bylo na tyle. pewnie wiele rzeczy pominalem (/nie przypomnialem sobie), ale tak w skrocie prezentuje sie to czego dokonalem ;x

(A jak ktos ma jeszcze te MP3 co je kiedys nagralem, to wysylac mi je zaraz XDD)
(I sry, jesli jest bez ladu i skladu, pisalem w miare na szybko i nie chcialo mi sie sprawdzac XD)
Ostatnio zmieniony 10 wrz 2007, 19:49 przez dizus, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [Postacie Sceny] dizuś

Post autor: Jazzwhisky »

To było wielkie. =D
Ładna dawka historii z czasów kiedy na scenie bywałem rzadko albo wcale. Pewnie pomogłoby mi gdybyś jeszcze wrzucił resztę swoich starszych nicków :]
dizus pisze:Trafilem w koncu na Bractwo (juz jako raven), ktore rozwalilo wszystkich PHPNukiem XD.
Yeah, dzięki za przypomnienie. Szczerze mówiąc starałem sobie przypomnieć do dzisiaj na czym opierało się Bractwo. Ależ to był hicior!!! xDD

P.S. Jaki był adres internetowy tego Tsukurca? ^^"
P.S.2 Chyba dałem tyłeczka* nie najeżdżając Cię nigdy w sprawie wywiadu do Tokei :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1155
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Post autor: Michu »

Damn, co to nagle taki wysyp tych historii xDDD

Masz Jazz dobrego kandydata, ja sie ide zabrac za swoja opowiesc ~~
Obrazek
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: [Postacie Sceny] dizuś

Post autor: Super Vegeta »

dizus pisze:Zrewanzowalismy sie wykradajac hasla z servera Gildii i piszac sobie na niej newsa ;D
Tia, jeszcze mojego accounta żeśta użyli... ;p

"srutututu pęczek drutu" xD
dizus
Posty: 85
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:01
Lokalizacja: Żory

Post autor: dizus »

P.S. Jaki był adres internetowy tego Tsukurca? ^^"
tsukuru.glt.pl, potem chyba rm.glt.pl (bo ludzie sie burzyli, ze nie moga zapamietac nazwy 'tsukuru' ;d)
Pewnie pomogłoby mi gdybyś jeszcze wrzucił resztę swoich starszych nicków :]
songo104 (mozliwe, ze gdzies na poczatku), raven/rav/ravuś, hansou/hattori (ktorys z tych, na ktorejs forumzie, nie pamietam ;x), dizzy/dionizzy/dizuś/diz, lord_marmalade / marmalade (na oazie, stosunkowo niedawno zreszta xD)
wiecej wydaje mi sie, ze nie uzywalem (oprocz imienia i nazwiska, na poczatku Twierdzy).
Tia, jeszcze mojego accounta żeśta użyli... ;p
wybacz XDDD
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Thx za odpowiedzi ^_^

Cholerka, web.archive.org wyrzuca już stronkę pod postacią czerwcowo-lipcowego (2004) bloga ;<
http://web.archive.org/web/200409051154 ... rm.glt.pl/

Co do nazwy, ciekawe, że TA też miało początkowo ukazać się pod inną domeną (było pamiętam kilka pomysłów), ale w końcu śjakoś tak wyszło, że stanęło na tsukuru. =]

I na koniec związana z przeszłością smutna informacja (o której nie omieszkam wspomnieć przy okazji newsa): wygląda na to, że aktywna jeszcze przed kilkoma tygodniami strona PoZoRa leży. Po niedawnym usunięciu Przystani to kolejna, i chyba największa historycznie strata :/
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
dizus
Posty: 85
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:01
Lokalizacja: Żory

Post autor: dizus »

Jazzwhisky pisze: Cholerka, web.archive.org wyrzuca już stronkę pod postacią czerwcowo-lipcowego (2004) bloga ;<
http://web.archive.org/web/200409051154 ... rm.glt.pl/
ROOOOOOOOTFL XDDD
glupio byloby sie nie przyznac, ze to moje. az dziw, ze mialem kiedys w glowie takie wielkie pstro ;x

PoZoR [']
Yoshu
Posty: 61
Rejestracja: 22 kwie 2006, 19:26

Post autor: Yoshu »

omg. nie moglem sie powstrzymac i musialem napisac tutaj posta XD. Ehh... pamietam tamte czasy... wiele, mnostwo, ogrom pomyslow. zaden nie wypalil do konca XD. a jak bylo pieknie... chlip... wzruszylem sie XD

diz daj pyska :D
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Do tego glownie przyczynila sie wojna Yosh vs caly swiat >.>
Z tego co pamiętam, to po prostu dragomir zapomniał haseł do serwera XDDD
Ugh wrocilem z nad morza. Nom coz fajnie bylo i to bardzo. Tylko teraz jak z autobusu wysiadalem takiego dolka zlapalem :/

Na wycieczce spotkalem fajna 'laske'. Oczywiscie moj osobisty idiotyzm i wogole debilizm i wszystko co najgorsze doporowadzilo do tego ze zamienilem z nia 2 slowa :|
Pozniej tylko sie na siebie patrzylismy tak troszke no i na koniec jak juz wysiadalem ladnie sie popatrzyla na mnie...

Szkoda ze nie mieszka w naszych 'kochanych' ?orach. Cale szczescie ma numer GG ktory musze/chce/moglbym jakos zdobyc.

Ugh juz widze co Remikk powie napewno walnei swoj glupi tekst omg omg strashneeeeeee xD
ololol zginę zaraz XDDD
Misiek nie wrzucal moich resow
I nie jesteś odosobniony, sam wysyłałem małemu i AtRowi tony (zlamowanych, ale stfu XD) charów i skryptów, na stronie pojawiły się tylko trzy najgorsze XD Parę innych osób też tak miało, zorganizowaliśmy nawet protest w księdze gości ;D

//edit:
wizyta u babci. zrobila pyszne golabki ;] zjadlem chyba z piec. tylko herbate miala cos slaba :|

dragomir odnalazl dzis jednego hmm... 'bylego' ludzia z rm sceny w akcji
Ach, to były czasy - wszyscy myśleli o niczym XD Pamiętacie jeszcze temat "ROBINSOOOOOOOOOOOON!!!!!!!!!!11oneone" by yosh XD?
dizus
Posty: 85
Rejestracja: 20 kwie 2006, 23:01
Lokalizacja: Żory

Post autor: dizus »

Z tego co pamiętam, to po prostu dragomir zapomniał haseł do serwera XDDD
dragus nie mial nic wspolnego z Asgardem ;x chodzi Ci pewnie o Annwyn ;D
Awatar użytkownika
DE
Posty: 272
Rejestracja: 23 kwie 2006, 20:56

Post autor: DE »

Cholera, niezle :)
Jak mnie najdzie, to napisze wlasna biografie (oj, sporo tego bylo, choc czesc wydarzen pamietam jak przez mgle), wlacznie z tym, skad sie wzial moj nick XD (swietna historia - i oczywiscie wszystko sprowadza sie do TK :P
N.U.E.R.H.A
Posty: 63
Rejestracja: 23 kwie 2007, 16:41

Post autor: N.U.E.R.H.A »

DE pisze:wlacznie z tym, skad sie wzial moj nick XD (swietna historia - i oczywiscie wszystko sprowadza sie do TK :P
A ja myślałem, że to od Dragon Emperor z Seiken Densetsu III
ODPOWIEDZ