[Archiwum] Historia Gildii

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Stanior
Posty: 298
Rejestracja: 17 kwie 2006, 17:42
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[Archiwum] Historia Gildii

Post autor: Stanior »

...:::HISTORIA GILDII RPGMAKERA:::...
Najpierw była przysięga....
Redaktor Bractwa rpgmakera Stanior złożył obietnicę swemu kompanowi z Sieradza, Lordowi Tienowi, że gdy znajdzie się trzeci makerowiec z ich miasta to założą swój własny sajto tematyce rpgmakera.. Nikt z nich nie wierzył w realną szansę na takie przedsięwzięcie…
Jednak stało się. Przyjaciel Staniora z ławki, Blior został podłączone na stałe do neta. Był sprawnym webmasterem i perfekcyjnie opanował sztukę PHP. Dodatkowo chciał poznać tajniki rpgmakera. I stało się! 12 czerwca 2003 roku Stanior opuszcza Bractwo rpgmakera, które na następny dzień upada. Zaczynają się pracę nad stworzeniem czegoś rewolucyjnego...
I tak po owocnych i przełomowych negocjacjach 18 czerwca powstaje "Gildia Rpgmakera". Wchałania ona Przystań i Temple of Elementals. Skład redakcji to naczelny Stanior, drugi naczelny Lord Tien, webmaster Blior, były naczelny Przystani Dudek, Picu, Player, kwach oraz Matiz Master, Diablo i Szatkus. Dodatkowo na stronie pojawia się kwach, który rezygnuje ze spadkobierstwa Bractwa. 21 czerwca Świątynia oficjlnie staje się częścią Gildii. Pierwszy news na niej brzmi „
Witam wszystkich. Dzisiaj ogłaszam oficjalne otwarcie naszej strony Gildii Rpg Makera. Strona poświęcona jest tak wspaniałemu programowi jakim jest rpg maker. Narazie ten program nie będzi dostępny u nas do ściągnięcia, ale tylko dlatego iż nie chcemy zajmować moejsca na serwie, na którym mamy bardzo małe ograniczenia. Lecz wkrótce serwer powienien być inny. Nasz adres to http://www.gildia.z.pl. Krótki i prosty do zapamiętania.<br> Teraz kolejna kwestia. Z pewnością wielu z was zdziwiło co ja tu robię. Przecież pracowałem na tak prestiżowej stronce jakim było Bractwo (gdyż jak każdy z was z pewnością wie, wczoraj nasz konkurent został usunięty przez lycosa z niewiadomych przyczyn :>) Ja postanowiłem odejść, gdyż na tym niby Bractwie wogólę się nie odnalazłem. Strona była robiona pod publikę i wdała się tam komercjalizacja. W tym wszystkim zaginęła gdzieś ta piękna idea Bractwa. Druga sprawa to to, iż pewne osoby opeiprzały się starsznie, ale za to wogólę ne odpowiadały, a takie szaraki jak ja miały dawane ultimatum (dodajesz ciś do piątku, albo cię nie ma w redakcji). Trzecia sprawa to ta niby wojna. Potępiłem ją całkowicie i działania Małego muszę uznać za skandaliczne, no ale cóż ludzie są omylni. Heh o czwarta sprawa. Szczególnie zaciekawiła mnie gra GreenLevithan autorstwa Reptile. Wystąpiła tam redakcja Bractwa, ale jakoś zabrakło tam mnie. Na końcu zaś po prezentacji postaci padło w gierce zdanie RESZTA SIĘ NIE LICZY. To mnie zdenerwowało i tak założyłem swoją stronkę.<br>Skład wymienię tylko, gdyż opisy poszczególnych członków redakcji są w dziale redakcja :P, a jak nie ma to będą. No więc nasz DREAM TEAM to: Stanior:P, Blior, DrVril, Kwach18, Mertruve i Dudek.<br> Mam nadzieję, że będziecie nas często odwiedzać. Wkrótce pojawi się tu wiele więcej plików i atrakcji. Narazie zapraszam do działu teksty i muzyka oraz oczywiście do wpisywania się do księgo gości jak i postowania na naszym forum. Zawsze pamiętajcie...<br>STANIK JEST STANIK I WSZYSTKO JASNE ;P"
Gildia pomimo prostego laya zdobywa coraz więcej sympatyków. Aby nadać jej większą popularność Stanior namawia Dema to zerwania Unii makera i nagrywa swoją pierwszą mp z pozdrowieniami dla redakcji Twierdzy (29.06.2003) co staje się przełomowym wydarzeniem kulturalnym. Strona prosperuje świetnie. Pod koniec lipca zaczynają się liczne ataki hakerskie na Gildię (Lamer Ivan do dzisiaj nie ustalono dokładnie kim był) Zamieszanie związane z nim trwało jeszcze bardzo długo i doprowadziło do wielu nieprzewidywalnych sytuacji (odejście maniaka z Twierdzy). Po wakacjach cała redakcja gilidiowiczów nabiera siły i zapału do pracy.
2 września 2003 następuje przełomowa chwila dla Gildii. Dostaje ona wspaniałego laya od świetnego grafika jakim jest Reset. Profesjonalna budowa strony niestety nie przejawia się w jakości nadsyłanych materiałów. Strona zaczyna podupadać i żadne kolejne "rewolucje" zapowiedziane przez Staniora nie przynoszą jakiś większych rezultatów. 24 listopada dochodzi do całkowitego zaskoczenia. Otóż Stanik postanawia zostawić swoje dziecko (Gildię) i zapowiada odejście ze Sceny.
"Witam to ja Stanior... Tak witam się z wami być może już ostatni raz w karierze makerowej. Dzisiaj podjąłem decyzję być może słuszną być może nie, każdy sam to oceni. Patrząc na kawał lecącego czasu i na scenę aż mi się łezka w oku kręci. Przypomina mi się gdy 6 lutego jako gówniarz wstąpiłem w szeregi Twierdzy, potem byłem na Bractwie by przeprowadzić honorową galę wręczenia Golden Forków. Wreszcie założyłem Gildię, stronę na której pracowałem do dziś. Ze mną pracowały takie osoby jak kwach, Picu, Mertruve Blior których na stronie już nie ujrzycie. Odeszli oni na Szare Nabrzeża i odpłynęli za morzę by więcej już nie powrócić. Dzisiaj podążam za nimi. Może zboczę z obranej ścieżki jednak nie liczcie na to. Na gg będe, ale nie wypytujcie mnie dlaczego odszedłem. Myślę że swą misjęspełniłem, a było nią przygotowanie Gildii. Dojrzała już ona i moje zadanie zostało wykonane. Chiałbym tak jak dawniej pracować na Twierdzy, ale z jej starą redakcją. Spotykać na jej chacie Dante, Małego, który jeszcze wtedy był w miarę normalny. zwykłego Repa, który nikomu nic nie chciał wtedy udowadniać, Buu mojego oddanego kumpla, kwacha również wielkiego przyjaciela. Chciałbym cofnąć czas przeżyć te chwilę jeszcze raz, ale niestety to już niemożliwe. To z Wami przeżywałem najtrudniejsze chwile mojego życia jaką były wielkie nadzieje i radość, a potem smutek i rozczarowania. Pamiętam jak dziś gdy pozwolili mi napisać newsa na Walentynki dla wspaniałej kobiety.. To już minęło jednak pamięc tamtych dni pozostanie u mnie na zawsze. Żegnam was być może kiedyś nasze ścieżki się spotkają i razem podążymy w obranym kierunku. Może... "
To jeszcze bardziej prowadzi tą łajbę do upadku. Władzę przejmuje Lord Tien i 2 stycznia 2004 zakłada Anakoreto (tutaj pewna sprzeczność. Część scenowiczów myślała, że jest to nowa odsłona Gildii, jednak Stanior jako iż wymyślił nazwę "Gildia rpgmakera" i władał ją przez dłuższy czas nie zgodził się na to. Nie zaakceptował Anakoreto jako nowej Gildii)
Oficjalne usunięcie Gildii z serwera przypada na datę 12 stycznia... jednak ona na zawsze pozostała w naszej pamięci.
18.06.2003-24.11.2003- Redaktor Naczelny Gildii RPGMaker PL (Zjednoczone strony Przystani, Temple of Elementals, Bractwa i Świątyni RPGMaker)

18.05.2020- do chwili obecnej- Redaktor RMteki
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Nie w mojej. IMO Gildia sux a Tien buc :P
ODPOWIEDZ