High Fantasy Resource Bundle

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

High Fantasy Resource Bundle

Postautor: Jazzwhisky » 31 sie 2012, 23:53

http://resources.rpgmakerweb.com/high-f ... urce-pack/

Enterbrain co jakiś czas wydaje różne dodatki, ale nie sądziłem, że doczekamy się kiedyś czegoś w tym stylu. Oficjalny pack autorstwa jakiejś zewnętrznej ekipy, tylko $25. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: High Fantasy Resource Bundle

Postautor: X-Tech » 01 wrz 2012, 00:00

Tak. To jest dość genialne. Wreszcie ktoś może wzorować się na zachodnich rpg i nie mieszać tego klimatu z japońskimi jrpgowymi grafikami.
mmoprgi, wiedźminy, gothici itd....to wszystko nie działa w rmie i robicie to źle. RM daje narzedzia do rozwoju JRPGÓW i J-Gierek... Syf widzimisie nie działają. Rpgmaker to program do (J)rpgów J-Gier i niczego innego. Ostatnia szansa https://discord.gg/9fzQ34
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 01 wrz 2012, 01:01

Mnie tam się to nie podoba. Wszystko wygląda jak te pierwsze lepsze tilesety do xp powycinane z elementów 3d źle się zapętlające i zrobione na odwal. Mam takie wrażenie jakby każdy elementy był z czegoś innego wycięty. A postacie zbyt kańciaste i cienkie (znaczy się wyglądają jak kartka papieru - nie wiem jak to określić).
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)

Postautor: Ekhart » 01 wrz 2012, 01:05

Postaci chyba nie mają w ogóle aa, i wyglądają jak wklejone w paintcie przez te czarne kontury :c ogólnie jak za $25, to chyba za mała ta paczka. RmxpWOW które po necie krążyło kiedyś było obszerniejsze.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 01 wrz 2012, 01:24

Ano nie mają aa, ogólnie cały zestaw wygląda jak z cRPGa klasy B z końcówki poprzedniego wieku, kiedy to zamiast pixelartowych sprite'ów zaczęły pojawiać się rendery (na szczęście na bardzo krótki czas).
Niemniej jestem zaskoczony, ciekawe czy zobaczymy jakieś zapowiedzi gierc z grafikami z tego zestawu. =]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)

Postautor: Dragon Kamillo » 01 wrz 2012, 01:28

Na pewno jak ktoś to wykupi i poprzesyła na różne strony (m.in na twierdzę) jak to miało miejsce z zestawem samurai add on.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Fear » 01 wrz 2012, 15:16

Nie znoszę tego typu grafik, te 'Snesowe' już wyglądają według mnie po prostu milej dla oka, ale z tego zestawu faktycznie da się zrobić w miarę spójną grę, także jeśli ten system graficzny ma swoich fanów, to czemu nie. Do tego:

We are also happy to say that we will be supporting this set of resources to the fullest and will be releasing expansion packs in the future that will add additional resources of all types

także kto wie, kto wie...
Awatar użytkownika
Finwe

Postautor: Finwe » 01 wrz 2012, 15:22

Dla mnie wygląda średnio - coś w pół drogi między 3D a Ultimą VII.
Jednak kto wie, kto wie... Pożyjemy zobaczymy :-)
Awatar użytkownika
Soul

Konrad Championship (zwycięstwo)

Postautor: Soul » 03 wrz 2012, 15:59

Nie kupił bym tego za 25$, ale z chęcią bym wykorzystał w projekcie za FREE :D
Grałem w gry z tego typem grafik (z poprzedniego wieku :) ) i też grafika nie na 100% pasowała do siebie. Pamiętam jak bardzo (samochody? ) w Fallout'cie się wyróżniały od reszty.
Awatar użytkownika
Wexx

Postautor: Wexx » 07 wrz 2012, 17:32

Mnie w ogóle się nie podoba ;/ Niektóre elementy wyglądają nawet spoko, ale inne są całkiem "płaskie" i to psuje cały efekt
Obrazek Piszę poprawnie po polsku.

Leafman pisze: Nie jestem newbie!
Jestem n00bem!

Czytam większość tematów na tym cholernym forum, ale jestem zbyt leniwy, żeby odpisać...

Wróć do „Scena”