RPG Maker 98

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

RPG Maker 98

Post autor: Rave »

Wszyscy się jarają RM95, albo 2000, a między tymi dwoma były jeszcze perełki o nazwach RPG Maker 97 i 98.

RM98
RM97

Oba są zrobione przez ASCII (oryginalnych twórców serii RM, począwszy od makerów na SNES).

Wydają się lepsze od 95, jednak oba są (sądząc po screenach) po japońsku. Ktoś zna japoński i ma chęć przetłumaczyć?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker 98

Post autor: Jazzwhisky »

Za te wersje odpowiada najprawdopodobniej zupełnie nieznana firma Digital Wave, ASCII je wyłącznie publikowało, jest to zestaw zupełnie oderwany od reszty serii, dlatego [...] wydawca trochę się "do nich nie przyznaje".
Ogólnie obie wersje były niewypałami, a nie zalicza się ich do serii RM między innymi dlatego*, że w japońskim oryginale nie zawierają magicznego słówka "tsukuru". ASCII prawdopodobnie nie przyłożyło palca do fazy produkcji, wśród twórców nie ma też żadnych nazwisk znanych z "naszej" serii. ;)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker 98

Post autor: McLaren »

プレゼント 日本語
'Nie ma rzeczy niemożliwych - jest tylko brak umiejętności'
http://www.japannaka.republika.pl/

Do dzieła Rave ;) liczymy na Ciebie;) :-D
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rave »

1. Nie chce mi się bawić hexedytorem (starsze makery, wliczając 2k i 2k3 mają teksty w dialogach, nazwy komend zdarzeń, itd. "zakodowane" bezpośrednio w execu, zamiast po ludzku, w zasobach jak XP i nowsze)

2. Uczenie się języka tylko do tłumaczenia jednego, może dwóch programów jest z deczka overkillem.
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: RPG Maker 98

Post autor: pakitos »

Ewentualnie google translator, z japońskiego na angielski(nie jest wcale tyle błędów językowych jak przy tłumaczeniu na polski), a z angielskiego na polski już z własnych umiejętności xD.

@edit: ehh, poddałem sie przy instalacji, nie wiedziałem co jest czym xd
co
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rahim »

Właśnie obiły mi się o oczy wpisy typu [RM 97] XXXXXXXXXX
przy jakichś grach ale nie brałem tego na powagę *-* Dlaczego maker 98 tyle zajmuje? W porównaniu z 97 to bardzo dużo *-*
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rave »

Rahim, pewnie przez RTP.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rahim »

Pewnie tak, ale to duża różnica.
Do makera 97 potrzeba vb40032.dll
tu macie linka:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... ml?vb40032

Zaraz zobaczę 98 to dam znać czy działa.
Wracając do jarania się 95 to po za mną, Dragon Kamillo i z garstką innych osób zainteresowania nim nie ma XDJeśli ktośchce zobaczyć jak wygląda gra w RM 95to zapraszam do mojego projektu:
http://rahimstudio.cba.pl/?page_id=152

EDIT: 97 nie działa na Vista pokazuje się napis Engine krzaczki i znaki zapytania ;(
A już myślałem że się pobawię *-*

EDIT2: RAVE! Zuploaduj te makery gdzieś indziej te forum to zuo! Są tu decodery i innne takie!*-*
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 98

Post autor: Dragon Kamillo »

RM 98 - doszedłem jak robić mapki XD i na tym skończyłem. Ogólnie bardzo niewygodnie się w tym robi - jak komuś przeszkadza ułożenie w tabelach w RM 95 i 2k network - to niech nawet tego nie ściąga. RTP nie jest za ładne - ale trochę tego tam jest. Ogólnie RM 95 mimo mniejszych możliwości jest lepszy. Doszedłem chyba do zdarzeń czy do czegoś - nie wiem. A taka ciekawostka żeby zrobić mapę trzeba znaleźć na liście (bo po japoński XD) i włączyć odpowiednią tabelę, potem kliknąć tam coś w zasadzie dodaj, przejść przez 4 strony ustawień - tileset (oczywiście z tabeli - z miniaturowym podglądem - nic nie widać), muzyka i coś jeszcze, potem wybrać coś z 16 pól nie wiadomo do czego służących, potem jeszcze dwie strony i kliknąć OK. Wyświetlą się dwa okna (jedno z mapą, drugie z tilami) i możemy rysować po... jednym tilu (nie da się zaznaczyć ich kilku a co se ułatwiać), oczywiście narzędzi mamy dużo bo od ołówka, po przez linie do wypełnienia. Niestety testu odpalić mi się nie udało.
RM 97 - tego nie udało mi się odpalić niestety.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rave »

Nie wiadomo od czego te pola głównie przez to, że program po japońsku - gdyby był po polsku czy po angielsku to by się łatwiej tego używało.

Ale to już chyba Reptile by musiał się za to wziąć (choć wątpię, czy by mu się chciało) - tylko on zna japoński i ma chęci aby jakikolwiek maker tłumaczyć.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rahim »

Nie weźmie się za to xD Gadałem z nim chwilę na gg i nazwał go pseudo makerem XD
Reptile pisze:Patrzcie uważnie chłopaki jak te programy się nazywają - teoretycznie my jako scena zajmujemy się programami które nazywają się RPG [japońskie krzaczki] Tsukuru - i te właśnie "Tsukuru" zamieniliśmy na słowo "Maker" - zatem jakiekolwiek inne edytory, 3D RPG Editor, RPG "Maker", RPG Simple, Eclipse, Toolkit itp. to drugorzędna rzecz. Dobrze wiedzieć, że coś takiego jest, ale nie ma sensu mordować się w poznawaniu czegoś nowego, a tymbardziej jakiegoś zbagowanego programu, który do końca poprawnie nie działa (bo kij wie o co się czepia), a efekt końcowy będzie na gorszym poziomie niżeli RPG95 czy 2000. Nie ma powodu do "jarania się". To nie są RPG Makery, a RPG Edytory więc ja przez to rozumiem jakąś sagę innych programików. Kij tam, że robiona przez ASCII, czy tam Enterbrain nawet. To nie jest to samo, więc szkoda czasu na "zgłębianie" tego czegoś.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 98

Post autor: Dragon Kamillo »

To że się nie weźmie to już mi pisał z jakieś 2 miesiące temu. Nie wiem jak RM 97, ale patrząc na grę w RM 98 to pomijając brzydkie rtp to walka dosyć fajnie się przedstawia - szkoda tylko że te półprzeźroczyste okna nie są półprzeźroczyste. A RTP jest okropne - jak ktoś się przypaczy to na zrzucie to widać - chociaż może postacie było by warto z niego wyciągnąć - http://stifu.free.fr/dl/rpg95/gfxsets/rpg98_chara.zip - RM 98 chara ze strony stifa o rm 95.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker 98

Post autor: Rahim »

Nie wiem, w sumie można by spróbować.
Edit: Postaci Good :)
Awatar użytkownika
MakerOwiec
Posty: 12
Rejestracja: 16 mar 2013, 13:50

Re: RPG Maker 98

Post autor: MakerOwiec »

RPG Maker 98?97?
Pierwsze słyszę o_O
I'm a Horrorman!
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: RPG Maker 98

Post autor: tiberium »

Sorry ale to jakieś popierdolki a nie makery XD
Ciekawe, ale nie widzę sensu robienia w tym czymś projektów.
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
ODPOWIEDZ