Scena 2013

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Scena 2013

Post autor: Rahim »

Tak przeglądam wątki na tym forum a w szczególności te wywody Staniora którego nie udało mi się poznać i widzę wpisy o userach z przeszłości, a gdybyśmy zrobili spis nowych userów z ostatnich lat, którzy są bardziej bądź też mniej zauważalni?
Przecież scena RM ożyła i rozrosła się, wartozrobić notki na temat osób które warto tu poznać bo zajmują się czymś i jakoś wspomagają Gospode RM?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Scena 2013

Post autor: GameBoy »

Scena ożyła? Nie sądzę. Będzie można tak napisać gdy w tym roku otrzymamy tyle gier by znów zorganizować Golden Forki, których braku chyba mało kto zauważył.
Chociaż może jednak trochę wychodzimy na prostą, bo sam czekam na conajmniej 3 makerowe gry.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Scena 2013

Post autor: Rahim »

Zauważyłem ich brak, aczkolwiek chodzi o to że projekty wychodzą, i to dość często, od kiedy tu jestem (od grudnia), wyszło ich całkiem sporo.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Scena 2013

Post autor: Noruj »

Rahim, nie chcę być niemiły, ale co ty wiesz, czy scena ożyła skoro jak mówisz jesteś tu od grudnia? : )

Takie rzeczy są niepotrzebne - Stanior bawił się w takie pierdoły i spotykał się prawie wyłącznie z komentarzami w stylu : dałbyś już spokój.
Jeśli ktoś pozostawił po sobie ślad na scenie, w postaci gry, artykułów czy postów to już jakoś zostanie w pamięci innych. Nie trzeba robić hall of fame i wypisywać nicków, żeby podbudować czyjeś ego.

Polecam mój artykuł dla Ciebie w związku z tematem:

http://www.goniecrm.cba.pl/wzrost.html

czytając wpisy na Twierdzy kiedyś było tego o wiele mniej.
Było więcej :) Nie sugeruj się twierdzą, bo wpisy na niej były często prowadzone nieregularnie.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2013, 13:06 przez Noruj, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Scena 2013

Post autor: Kleo »

GameBoy pisze:Będzie można tak napisać gdy w tym roku otrzymamy tyle gier by znów zorganizować Golden Forki, których braku chyba mało kto zauważył.
Chyba jednak ten i ów zauważył. Ja sobie tu od jakiegoś czasu (niedługiego w sumie, ale jednak) radośnie pasożytuję na owocach cudzej pracy i talentu i tak jakoś trochę przykro mi było, że nie mogę za to podziękować głosując na jakąś produkcję. Poza tym to zawsze fajnie, jak ktoś cię pyta o zdanie;)
A co do potrzeb Rahima: są na forum jakieś wątki typu poznajmy się, a nawet gdzieś tam zakopany głęboko wątek ze zdjęciami co odważniejszych userów;). Jak ktoś chce to może się tam objawić w całej swojej krasie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Scena 2013

Post autor: Rahim »

Tak, masz rację jestem tu od grudnia, w sumie całe nic wiem o forum tyle co poczytałem takowe właśnie"wywody Staniora" ale to właśnie dzięki niemu taki laiczek jak ja ma szansę poznać dzieje forum i osoby które przyłożyły się do jego rozwoju. Co do tego upadku bądź wzlotu wyrażam tylko swoją opinię od tego jest forum niezgadzasz się to twoja sprawa.Po za tym nie mówię że forum nie wiadomo jak ożyło tylko że wychodzą projekty i to dość regularnie, czytając wpisy na Twierdzy kiedyś było tego o wiele mniej.
Ostatnio zmieniony 30 mar 2013, 13:53 przez Rahim, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Scena 2013

Post autor: Preki »

Pytanie tylko - jakie projekty? Jak dla mnie może projektów być mniej, aby były dobre, zaplanowane przez twórców, z pomysłem lub "z jajem" nawet. Niestety dalej mamy zalew takich generic RPG bez polotu. Moja pierwsza gra też była takim RPG, przyznam się bez bicia, ale potem uderzył mi specyficzny pomysł do głowy (tj. Kościak), i nie był zły, pomimo masy bugów i innych niedociągnięć. Potem na fali akcji na kanale IRC ogarnąłem wydane, niestety, parę miesięcy temu "Z Archiwum Tsukuru". Niestety, bo za późno. Uczelnia mnie spowalniała, częste braki weny i niektóre bugi spowolniły projekt tak, że wylądował właśnie w okresie, kiedy Golden Forki nie odbyły się ze względu właśnie na brak projektów, które mogły sobą coś pokazać. Szkoda, bo liczyłem na pewną konkurencję i ewentualnie kolejny fikuśny pucharek pod avkiem.

Róbcie gry, z głową, i uczcie się na własnych błędach. Każda kolejna wasza gra powinna korygować błędy popełnione w poprzednich produkcjach. Wystarczy porównać "Kościaka" i "Z Archiwum Tsukuru".
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Scena 2013

Post autor: Rahim »

Preki o jakim polocie ty mówisz?
jak mają wychodzić dobre gry jak mówię że mapping jest do dupy tak jak tutaj
a ktoś inny nawet uwagi nie zwróci.
Skoro mamy robić dobre gry i tacy użytkownicy jak autor tej gry mają czegoś się nauczyć to powinniśmy im wskazywać te błędy, bo jak ktoś z ścian robi też i sufit, a cała reszta nawet mu uwagi nie zwraca to co na tej scenie w GF ma być pokazywane?!
Nie płaczcie później że nie macie z kim konkurować :I
viewtopic.php?f=1&t=4058
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Scena 2013

Post autor: GameBoy »

Róbcie gry, z głową, i uczcie się na własnych błędach. Każda kolejna wasza gra powinna korygować błędy popełnione w poprzednich produkcjach.
Dobrze powiedziane. Niby taka oczywistość, ale nie wszyscy to łapią.

Rahim, gdyby polepszenie ogólnej jakości makerówek było tak proste jak piszesz to już od kilkunastu lat wychodziłby u nas same arcydzieła. :)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Scena 2013

Post autor: Rahim »

Nie mówię tu żę ma być nie wiadomo co, no ale sorry bardzo jak ktos robi z ściany też i sufit to widać gołym okiem że trzeba go upomnieć ^^Rozumiem że nie każdy jest odrazu obeznany ale dla przykładu:
(Moje pierwsze mapki z mojej pierwszej gry gdy odpaliłem 2k do stworzenia czegoś:
Obrazek
Obrazek

A tu mapki w projekcie Cydyn'a:
Obrazek
Obrazek

Nie twierdze że moje mapki są cudem świata bo nie są, ale bynajmniej podstawy zachowałem *-*
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Scena 2013

Post autor: GameBoy »

Akurat chciałbym, by słaby mapping był największym problemem polskiej sceny makera.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1244
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Scena 2013

Post autor: Noruj »

Nie nauczysz kogoś tworzenia ładnych map pisząc mu w temacie " Mapping do dupy".
Tak jak mówi GB, fajnie by było jakby to był największy problem.
I zachowujesz się tak jakby Cydyn jakieś przestępstwo popełnił mając czelność prezentacji swoich umiejętości. Po co się teraz do niego porównujesz?
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Scena 2013

Post autor: Jazzwhisky »

Rahim, rób sobie spis kogo chcesz, nikt Ci nie zabroni. Na twoim miejscu powstrzymałbym się jednak od oceny rzeczywistości, zwłaszcza w odniesieniu do lat przeszłych, bo delikatnie mówiąc - więcej w tym twojej kreacji niż faktów (zresztą podobnie jak w przypadku wspomnień Staniora), niczemu to nie służy.

Żeby dać Ci jakieś pojęcie - http://www.google.com/trends/explore#q= ... die&cmpt=q. Dziś polska społeczność związana z RM ma zupełnie inny wymiar niż kiedyś, nawet mi, a jestem tu ponad 10 lat, trudno o jakieś sumaryczne porównanie.

Co do map Cydyna - pomijając ten oczywisty fakt, że tzw. "dobre" mapy są w słabej grze nic nie warte - to jest to typowy obraz, gdy ktoś tworzył w oderwaniu od klasyki jRPG i prac innych, przegapiając przy tym podstawowe funkcje programu. Publikacja może przedwczesna, ale tego pokroju rzeczy pojawiały się na forach od zawsze.

Co do GF2012, w tej sprawie napisała do mnie w grudniu jedna osoba. =]

edit-dół:
Yup!
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Scena 2013

Post autor: Preki »

Co do GF2012, w tej sprawie napisała do mnie w grudniu jedna osoba. =]
I byłem to ja, nie? ;_;
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
AkiNebula_e

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 1)
Posty: 395
Rejestracja: 23 cze 2011, 01:46
Lokalizacja: Krotoszyn

Re: Scena 2013

Post autor: AkiNebula_e »

Każdy od czegoś zaczyna, Cydyn jeśli będzie chciał się nauczy. Zwracajmy uwagę na błędy, ale nie katujmy nikogo tylko dlatego, że ma zapał by tworzyć, a jeszcze nie bardzo umie.

Co do GF się nie odzywam, póki nie będę miał chociaż jednego projektu, który będę mógł wystawić w danej kategorii.

Najlepszym spisem czy uwiecznieniem siebie/kogoś na scenie jest stworzenie dobrej i pamiętnej gry.
Zablokowany