Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: X-Tech »

Najlepsza promocja dla rma to tak naprawdę nie wiem czy kogoś to zaboli czy nie, ale autopromocja. Ktoś robi dobrą grę - to fan się zapyta - w czym została zrobiona i tak to się nakręca. Całe szczęście rozwijają się czasy, w których rządzi pomysłowość i rajcowność z gier - wystarczająco kuszące... Dla mnie lux.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: McLaren »

PW to też dobra gra ale jednak niema tego czegoś co Gromada innowacyjna grafika świetny pomysł :)

Jak myślicie jaka gra z naszych zapowiedzi po zrealizowaniu wszystkich pomysłów autora nadawałaby się do wydania w gazecie?

Tylko nie wspominajcie Obrońcy Kamienia zawiodłem się na Cydynie...
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Rave »

GameBoy pisze:Nie wiem co czytasz, ale chyba często musisz trafiać na słabe/średnie pozycje.
Jeszcze chyba nigdy nie spotkałem się z naprawdę dobrą książką, która byłaby nudna przez pierwsze 40-100 stron.
Władca Pierścieni, chociażby. Hobbit jeszcze ujdzie, no ale WP... Choć to kwestia gustu.

Anyway, ja tam proponuję uderzać z tym co mamy. WA/PW/Opowieści z Asgun. Jak zjadą to trudno, ale może to przyciągnie nowych twórców na scene.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: X-Tech »

Jaki w tym cel ? Dla mnie to jakaś mega desperacka bzdura.


My jako scena niczego nie mamy. Autorzy gier, które powstały i trafiły do pism reprezentują siebie i tylko siebie, ale czy oni sami wysyłają te gry do pism ? Taki brazylijczyk czy kanadyjczyk nie wysyła przecież gry do cd action ( a m.innymi gry autorów tych narodowości trafiły do cd action). Do pism trafiły makerówki, ktore zyskały popularność w internecie, a na to trzeba ZASŁUŻYĆ - tak całym internecie, przykuwają sobą i mają wiele recenzji - mówi się o nich, bo są INNE i DOBRE to są gry GODNE. Nikogo nie obchodzi w czym zostały zrobione !


Najpierw trzeba zrobić te porządne gry wypromować tak siebie nie scenę, a potem może jakaś grupa zapaleńców zacznie korzystać z makera idąc w ślady swoich idoli, ale pomyślcie logicznie co ma to was obchodzić ile osób korzysta z rpgmakera i czy to w ogóle obchodzi te osoby, które robią dobre gry (to nie ma żadnego znaczenia !) - NIE OBCHODZI - osoby, które je robią mają wszystko inne gdzieś po za swoimi grami i tak właśnie powinno być.

Nie ma znaczenia ile osób korzysta z rpgmakera, bo przez ostatnie lata ilość rewelacyjnych gier w rmie - to znaczy, że przy rmie siedzą osoby kumate ze skillem, które wiedzą co robią i to dla was jeszcze powód do narzekania !? Ilość rewelacyjnych gier na świecie w rmie w ostatnich latach wzrosła ja sam nie ogarniam już tych wszystkich za*******, które powstały przez ostatnie lata i jest ich więcej niż było wcześniej 0_0 Przecież to jest super zjawisko.

każdy już wie co robić i gdzie leży szansa na swoją popularność - SPÓJNE GRY takie jak najlepsze makerówki ze świata - to je łączy SPÓJNOŚĆ - nic więcej - poza tym każda gra jest inna. Do roboty, a nie cisnąć do gazet byle co to już szczyt desperacji i głupoty i jest to bezcelowe.
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: BH Daimaouji »

McLaren pisze:Cudze Promujecie a swojego nie znacie!
Tym oto zmodyfikowanym przeze mnie przysłowiem zaczynam temat.
Kupując niejednokrotnie CD-A znajdowałem gry stworzone w RPG Makerze.
Niedawno kupiłem nową gazetkę i znalazłem dwie gry:
-WATER SPRING SURVIVAL
-TO THE MOON
Pytam się dlaczego ;NASZE GRY; nie były nigdy w gazecie?
Są gorsze?
1.To mi przypomina jak raz moi kuzyni dostali DBZ Mugena 2 i inne gry Dragon Ball na płycie
2.Ta, chętnie zobacze "DB by Kulilin" w jednej gazecie
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: ravenone »

X- Grywasz TYLKO w zagraniczne gry spod 2k3 i na nich sie wzorujesz.
Nie wiesz, co w CDA się ukazywało. W większości to przeciętniaki z VX (jedno to nawet było tylko demo). Sporo gier z polskiej sceny z pewnością ucieszyło by rzeszę nastolatków grywających w gry z tej gazety.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Hubertov »

Jestem całkowicie za!
Patrząc na poziom gier ostatniego CDA, nawet typowy średniak dałby radę :)
To jest świetny pomysł ogólnie- przecież po to się coś tworzy, żeby to innym zaprezentować ;)
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: McLaren »

Hubertov dokładnie tak jak mówisz :)
Często na płytach CD-Action widzę gry z rpg makera większość po angielsku znaczy tylko po angielsku i szału nie robią dupy nie urywa ;)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Rahim »

Hubertov pisze:Jestem całkowicie za!
Patrząc na poziom gier ostatniego CDA, nawet typowy średniak dałby radę :)
To jest świetny pomysł ogólnie- przecież po to się coś tworzy, żeby to innym zaprezentować ;)
I co im zaprezentujesz? To:
viewtopic.php?f=1&t=4620

Myślę że Jazz, jak że X, wystarczająco się tu wypowiedzieli.
Osobiście uważam że za dużo jest tutaj podjarki tym, a za mało efektów.
Gier powstaje sporo, a tym samym sporo w nich niedociągnięć i niedopracowanych elementów.
Nie mówię że macie tam iść nie wiadomo z czym, ale na litość boską niech to chociaż grę przypomina, a nie jak tu sam autor wspomniał:
Hubertov pisze: 4 questy i 8 map :P
Chcecie się pchać do gazet, no okej, ale niech to już ma jakiś poziom, bo wtedy wychodzimy po za scenę...
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Hubertov »

Rahim pisze:
Hubertov pisze:Jestem całkowicie za!
Patrząc na poziom gier ostatniego CDA, nawet typowy średniak dałby radę :)
To jest świetny pomysł ogólnie- przecież po to się coś tworzy, żeby to innym zaprezentować ;)
I co im zaprezentujesz? To:
viewtopic.php?f=1&t=4620
Tak. Dlaczego nie?

Powiem teraz optymistycznym głosem:
Ja to porównuję do konkursu, żeby dowiedzieć się, czy się wygra albo "chociaż ma szanse" trzeba spróbować. :)

@McLaren Ostatnio widziałem gry z Unity, też słabizna... Plus do tego jakaś platformówka graficznie masakrycznie brzydka(niedopracowana po prostu), a do to tego mechanika rodem z TGF :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Rave »

Rahim pisze:I co im zaprezentujesz?
A choćby takie Wrota Arkany czy inne Dawnville.
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: tiberium »

Rave pisze:
Rahim pisze:I co im zaprezentujesz?
Wrota Arkany czy inne Dawnville.
oraz Parallel Worlds, Agnosco można prędzej zaprezentować niż jakiś tam pierwszy niewinny projekt :]
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 723
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Crashykk »

Nie zebym sie nie docenial czy cos, ale Dawnvillle nie jest pozycja, ktora mozna byloby sie pochwalic szerzej. :roll:
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: Hubertov »

Pewnie się zdziwicie, ale ja bym CDA atakował Where`s Waldo i Townlore.

Dlaczego Twonlore(nie grałem, więc jak głoszę herezje to skarcić:P):
Ogólnie fajnie byłoby się dogadać z redaktorami, żeby opis dać w stylu creepypasty :) Czyli nawet bez informowania w gazecie, że jest na płycie.

Dlaczego Where`s Waldo:
-Otóż gierka ta porusza bardzo ścisłą tematykę szukania Wallego
-Pomysł git
-Wykonanie jest nawet fajne

O WA i PW się nie wypowiem, bo nie grałem (teraz ściągam sobie WA)

Wydaje mi się, że dobrym wyjściem byłoby dać The Witcher 2012. Ostatnio bardzo popularny, a fani sagi mogli by sobie zagrać w fanowską produkcję :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Post autor: GameBoy »

Wydaje mi się, że dobrym wyjściem byłoby dać The Witcher 2012. Ostatnio bardzo popularny, a fani sagi mogli by sobie zagrać w fanowską produkcję :)
Z tego co wiem Sapkowski jest odrobinę cięty na różne fanowskie produkcje, więc wątpię, by ktoś z CDA odważyłby się umieścić tę grę na płycie.
Za to pomysł z Townlore podoba mi się, trzeba by tylko było tymczasowo przenieść temat z grą w miejsce niedostępne dla zwykłych użytkowników, inaczej całość by została szybko zdekonspirowana. :)
ODPOWIEDZ