Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Re: Cudze Promujecie a swojego nie znacie!

Postautor: X-Tech » 16 lip 2013, 20:30

Najlepsza promocja dla rma to tak naprawdę nie wiem czy kogoś to zaboli czy nie, ale autopromocja. Ktoś robi dobrą grę - to fan się zapyta - w czym została zrobiona i tak to się nakręca. Całe szczęście rozwijają się czasy, w których rządzi pomysłowość i rajcowność z gier - wystarczająco kuszące... Dla mnie lux.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 17 lip 2013, 01:48

PW to też dobra gra ale jednak niema tego czegoś co Gromada innowacyjna grafika świetny pomysł :)

Jak myślicie jaka gra z naszych zapowiedzi po zrealizowaniu wszystkich pomysłów autora nadawałaby się do wydania w gazecie?

Tylko nie wspominajcie Obrońcy Kamienia zawiodłem się na Cydynie...
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 17 lip 2013, 02:28

GameBoy pisze:Nie wiem co czytasz, ale chyba często musisz trafiać na słabe/średnie pozycje.
Jeszcze chyba nigdy nie spotkałem się z naprawdę dobrą książką, która byłaby nudna przez pierwsze 40-100 stron.

Władca Pierścieni, chociażby. Hobbit jeszcze ujdzie, no ale WP... Choć to kwestia gustu.

Anyway, ja tam proponuję uderzać z tym co mamy. WA/PW/Opowieści z Asgun. Jak zjadą to trudno, ale może to przyciągnie nowych twórców na scene.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 17 lip 2013, 04:26

Jaki w tym cel ? Dla mnie to jakaś mega desperacka bzdura.

My jako scena niczego nie mamy. Autorzy gier, które powstały i trafiły do pism reprezentują siebie i tylko siebie, ale czy oni sami wysyłają te gry do pism ? Taki brazylijczyk czy kanadyjczyk nie wysyła przecież gry do cd action ( a m.innymi gry autorów tych narodowości trafiły do cd action). Do pism trafiły makerówki, ktore zyskały popularność w internecie, a na to trzeba ZASŁUŻYĆ - tak całym internecie, przykuwają sobą i mają wiele recenzji - mówi się o nich, bo są INNE i DOBRE to są gry GODNE. Nikogo nie obchodzi w czym zostały zrobione !

Najpierw trzeba zrobić te porządne gry wypromować tak siebie nie scenę, a potem może jakaś grupa zapaleńców zacznie korzystać z makera idąc w ślady swoich idoli, ale pomyślcie logicznie co ma to was obchodzić ile osób korzysta z rpgmakera i czy to w ogóle obchodzi te osoby, które robią dobre gry (to nie ma żadnego znaczenia !) - NIE OBCHODZI - osoby, które je robią mają wszystko inne gdzieś po za swoimi grami i tak właśnie powinno być.

Nie ma znaczenia ile osób korzysta z rpgmakera, bo przez ostatnie lata ilość rewelacyjnych gier w rmie - to znaczy, że przy rmie siedzą osoby kumate ze skillem, które wiedzą co robią i to dla was jeszcze powód do narzekania !? Ilość rewelacyjnych gier na świecie w rmie w ostatnich latach wzrosła ja sam nie ogarniam już tych wszystkich za*******, które powstały przez ostatnie lata i jest ich więcej niż było wcześniej 0_0 Przecież to jest super zjawisko.

każdy już wie co robić i gdzie leży szansa na swoją popularność - SPÓJNE GRY takie jak najlepsze makerówki ze świata - to je łączy SPÓJNOŚĆ - nic więcej - poza tym każda gra jest inna. Do roboty, a nie cisnąć do gazet byle co to już szczyt desperacji i głupoty i jest to bezcelowe.
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
BH Daimaouji

Postautor: BH Daimaouji » 17 lip 2013, 17:16

McLaren pisze:Cudze Promujecie a swojego nie znacie!
Tym oto zmodyfikowanym przeze mnie przysłowiem zaczynam temat.
Kupując niejednokrotnie CD-A znajdowałem gry stworzone w RPG Makerze.
Niedawno kupiłem nową gazetkę i znalazłem dwie gry:
-WATER SPRING SURVIVAL
-TO THE MOON
Pytam się dlaczego ;NASZE GRY; nie były nigdy w gazecie?
Są gorsze?

1.To mi przypomina jak raz moi kuzyni dostali DBZ Mugena 2 i inne gry Dragon Ball na płycie
2.Ta, chętnie zobacze "DB by Kulilin" w jednej gazecie
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Attack of the Saiyans +16
DBZ Fusion world (gra o fuzjach, "mapy" by Dae) +7
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 19 lip 2013, 23:18

X- Grywasz TYLKO w zagraniczne gry spod 2k3 i na nich sie wzorujesz.
Nie wiesz, co w CDA się ukazywało. W większości to przeciętniaki z VX (jedno to nawet było tylko demo). Sporo gier z polskiej sceny z pewnością ucieszyło by rzeszę nastolatków grywających w gry z tej gazety.
Awatar użytkownika
Hubertov

Postautor: Hubertov » 16 mar 2014, 17:47

Jestem całkowicie za!
Patrząc na poziom gier ostatniego CDA, nawet typowy średniak dałby radę :)
To jest świetny pomysł ogólnie- przecież po to się coś tworzy, żeby to innym zaprezentować ;)
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 16 mar 2014, 19:11

Hubertov dokładnie tak jak mówisz :)
Często na płytach CD-Action widzę gry z rpg makera większość po angielsku znaczy tylko po angielsku i szału nie robią dupy nie urywa ;)
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 16 mar 2014, 19:41

Hubertov pisze:Jestem całkowicie za!
To jest świetny pomysł ogólnie- przecież po to się coś tworzy, żeby to innym zaprezentować ;)

I co im zaprezentujesz? To:
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=4620

Myślę że Jazz, jak że X, wystarczająco się tu wypowiedzieli.
Osobiście uważam że za dużo jest tutaj podjarki tym, a za mało efektów.
Gier powstaje sporo, a tym samym sporo w nich niedociągnięć i niedopracowanych elementów.
Nie mówię że macie tam iść nie wiadomo z czym, ale na litość boską niech to chociaż grę przypomina, a nie jak tu sam autor wspomniał:
Hubertov pisze: 4 questy i 8 map :P

Chcecie się pchać do gazet, no okej, ale niech to już ma jakiś poziom, bo wtedy wychodzimy po za scenę...
Awatar użytkownika
Hubertov

Postautor: Hubertov » 16 mar 2014, 19:59

Rahim pisze:
Hubertov pisze:Jestem całkowicie za!

I co im zaprezentujesz? To:
http://tsukuru.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=4620

Tak. Dlaczego nie?

Powiem teraz optymistycznym głosem:
Ja to porównuję do konkursu, żeby dowiedzieć się, czy się wygra albo "chociaż ma szanse" trzeba spróbować. :)

@McLaren Ostatnio widziałem gry z Unity, też słabizna... Plus do tego jakaś platformówka graficznie masakrycznie brzydka(niedopracowana po prostu), a do to tego mechanika rodem z TGF :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 17 mar 2014, 07:57

Rahim pisze:I co im zaprezentujesz?

A choćby takie Wrota Arkany czy inne Dawnville.
Awatar użytkownika
tiberium

Postautor: tiberium » 17 mar 2014, 12:27

Rave pisze:
Rahim pisze:I co im zaprezentujesz?

Wrota Arkany czy inne Dawnville.

oraz Parallel Worlds, Agnosco można prędzej zaprezentować niż jakiś tam pierwszy niewinny projekt :]
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
CrashuR

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Kontakt:

Postautor: CrashuR » 17 mar 2014, 15:02

Nie zebym sie nie docenial czy cos, ale Dawnvillle nie jest pozycja, ktora mozna byloby sie pochwalic szerzej. :roll:
Obrazek
Awatar użytkownika
Hubertov

Postautor: Hubertov » 17 mar 2014, 16:04

Pewnie się zdziwicie, ale ja bym CDA atakował Where`s Waldo i Townlore.

Dlaczego Twonlore(nie grałem, więc jak głoszę herezje to skarcić:P):
Ogólnie fajnie byłoby się dogadać z redaktorami, żeby opis dać w stylu creepypasty :) Czyli nawet bez informowania w gazecie, że jest na płycie.

Dlaczego Where`s Waldo:
-Otóż gierka ta porusza bardzo ścisłą tematykę szukania Wallego
-Pomysł git
-Wykonanie jest nawet fajne

O WA i PW się nie wypowiem, bo nie grałem (teraz ściągam sobie WA)

Wydaje mi się, że dobrym wyjściem byłoby dać The Witcher 2012. Ostatnio bardzo popularny, a fani sagi mogli by sobie zagrać w fanowską produkcję :)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 17 mar 2014, 19:57

Wydaje mi się, że dobrym wyjściem byłoby dać The Witcher 2012. Ostatnio bardzo popularny, a fani sagi mogli by sobie zagrać w fanowską produkcję :)

Z tego co wiem Sapkowski jest odrobinę cięty na różne fanowskie produkcje, więc wątpię, by ktoś z CDA odważyłby się umieścić tę grę na płycie.
Za to pomysł z Townlore podoba mi się, trzeba by tylko było tymczasowo przenieść temat z grą w miejsce niedostępne dla zwykłych użytkowników, inaczej całość by została szybko zdekonspirowana. :)
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)

Wróć do „Scena”