RPGmaker na androidach.

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPGmaker na androidach.

Post autor: Dragon Kamillo »

Emulator 2k/3 odpali na pewno tylko gry bez żadnych patchów na dll i rpg_rt (co do rozszerzeń programu typu rm 2k remix, rm 2k9 jest nadzieja, że to by przepuściło, ale na pewno (w szczególności rm 2k9) nie na 100%). Jest jeszcze jeden warunek dotyczący tylko rm 2k value i 2k3 gra nie może używać innych przycisków niż kierunki i decyzja/anuluj, co łatwo zauważyć ze zrzutów. Myślę że zwykły rm 2k bez żadnych modyfikacji chodziłby bez żadnego problemu.
Ciekawi mnie jeszcze czy to jest emulator który potrafi odpalić właściwy rpg_rt, czy ten program jest w samym sobie rpg_rt - jesli to pierwsze to jest jakaś szansa na łatki, a jak to drugie to niestety jeśli nikt się tym nie zajmie to niektórych gier nie odpalimy.

Ja tego nie przetestuje, ale jak wy możecie to spróbujcie odpalić np Gromadę (ona nie używa patchów) i zobaczcie czy to zadziała. Na pewno będzie problem z czcionką, bo jak widze polskiej wersji (miejmy nadzieję, że jeszcze) nie ma.

Zrobili by coś takiego dla makera 95 na pewno nie mieli by problemu z nietypowymi grami (pomijając podmianę kafli, ale to jedna nietypowa rzecz więc i to mogli by zrobić), a w końcu może bez problemu by się w te gry pograło. Oczywiście jakby ktoś zrobił w 100% działającą wersję game.exe na windows to bym był bardzo szczęśliwy.
Awatar użytkownika
GreyInvidia

Golden Forki 2013 - Dema (miejsce 2)
Posty: 114
Rejestracja: 30 wrz 2013, 01:08

Re: RPGmaker na androidach.

Post autor: GreyInvidia »

Dragon Kamillo pisze:Jest jeszcze jeden warunek dotyczący tylko rm 2k value i 2k3 gra nie może używać innych przycisków niż kierunki i decyzja/anuluj, co łatwo zauważyć ze zrzutów.
To wlaśnie dziwne, bo w Yume Nikki (które było w końcu testowane) używa się przycisków innych, niż akceptuj/anuluj. Z tego co pamiętam używa ona przycisków 1 oraz 9, poza wspomnianymi akceptuj/anuluj.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPGmaker na androidach.

Post autor: Jazzwhisky »

DK, masz bardzo dużo pewności - tylko skąd? ;)

Obrazek

Zrzuty pokazują obsługę wszystkich klawiszy dostępnych standardowo dla RM2k3.

Przy okazji:
Yumenikki (developer: kikiyama, genre: horror game) [not fully tested]
Podchodziłbym do tego softu z dużą rezerwą, tak jak przypadku innych rozwiązań - nie jest to coś co pozwoli zawojować rynek Androida grom spod RM.

edit-dół

Obrazek

Te przyciski są ledwo widoczne (i ledwo wchodzą na ekran gry), zresztą cholera wie, jak prezentuje to się na żywo. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPGmaker na androidach.

Post autor: Dragon Kamillo »

A to ciekawe (a jak to się włącza, zresztą mniejsza z tym ważne że jest) tylko w takiej formie raczej jest to mało funkcjonalne gdy ktoś zrobi chodzenie na numerycznej, czy w jakimś abs (na pewno gra się wtedy zatrzymuje i traci to dynamiczność).

Nie podoba mi się jeszcze to że przyciski kierunkowe i AB wchodzą na pole gry, a co jak ktoś ubzdura tam sobie huda? Lubię narzekać XD

Ale nadal jestem ciekaw czy to obsłuży np PM, który to jest najpopularniejszą (chyba że to tylko w pl) łatka do rm 2k3.

Widziałem kiedyś filmik i Ib wyglądało to nieźle i może faktycznie coś z tego będzie.

PS: ta dziwna kropeczka to shift?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPGmaker na androidach.

Post autor: Rave »

PM nie jest tylko popularne w PL, choć ostatnio ustępuje na rzecz DynRPG Cherry'ego. Siedzę trochę na rpgmaker.net to wiem. Ja chyba wyślę maila to gostka co robi emulator Ace'a z pytaniem czy mógłby zrobić andkowego porta.
Awatar użytkownika
pakitos
Posty: 151
Rejestracja: 26 sie 2009, 08:15
Lokalizacja: kraina sera

Re: RPGmaker na androidach.

Post autor: pakitos »

Testowałem ten choco rm2k player, grać się jako tako da, ale jest kilka niedoróbek - np. nie ma czasem polskich znaków, kilka komend zdarzeń nie działa jak trzeba, brak muzyki czy menu gry(esc) po angielsku. Jednak fajnie że cokolwiek takiego istnieje.
co
ODPOWIEDZ