RPG Maker - Okazje, Promocje i Wyprzedaże!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Co to ma być ten cały steam. Zarejestrowałem się u nich normalnie pod nazwą Dragon_Kamillo (hasła wam nie podam XD) i wszystko niby jest całe to konto, ale nie mogę się na nie zalogować. Co wpiszę to ciągle "nieprawidłowe dane logowania". Próbowałem też na explorerze (używam forefoxa) i dalej to samo (na chrome nie sprawdzę bo coś ta przeglądarka też odmówiła mi dzisiaj posłuszeństwa - a po za tym jest do dupy). No nie wiem co mam robić. Żaden mejl mi nie przyszedł do potwierdzenia ani nic. Czy może to być spowodowane użyciem polskich liter w haśle? Po za tym na profilu mam nazwę k.maciejewski (z mejla) - nie wiem o co z tym w ogóle chodzi. Jakieś jaja to są.

Czy ogólnie mogę to olać mając wszystko zapisane na tym bundle, czy już posiadam ta licencję całą, czy jednak trzeba to przenieść na tego steama?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Jazzwhisky »

Zgodnie z licencją powinieneś aktywować produkt na ich platformie. Może spróbuj przypomnienia/zmiany hasła, może okaże się, że zrobiłeś gdzieś literówkę albo coś przegapiłeś (np. nieudaną rejestrację). Zakładam też, że ściągnąłeś klienta?
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rahim »

Dragon Kamillo pisze:Co to ma być ten cały steam. Zarejestrowałem się u nich normalnie pod nazwą Dragon_Kamillo (hasła wam nie podam XD) i wszystko niby jest całe to konto, ale nie mogę się na nie zalogować. Co wpiszę to ciągle "nieprawidłowe dane logowania". Próbowałem też na explorerze (używam forefoxa) i dalej to samo (na chrome nie sprawdzę bo coś ta przeglądarka też odmówiła mi dzisiaj posłuszeństwa - a po za tym jest do dupy). No nie wiem co mam robić. Żaden mejl mi nie przyszedł do potwierdzenia ani nic. Czy może to być spowodowane użyciem polskich liter w haśle? Po za tym na profilu mam nazwę k.maciejewski (z mejla) - nie wiem o co z tym w ogóle chodzi. Jakieś jaja to są.

Czy ogólnie mogę to olać mając wszystko zapisane na tym bundle, czy już posiadam ta licencję całą, czy jednak trzeba to przenieść na tego steama?
Miałem identycznie! Aż po kilku dniach te same hasło zaczęło działać... XD
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

A to trzeba ściągnąć klienta. Spróbuję.
Tylko że jak założyłem konto to byłem zalogowany, jednak gdy kliknąłem w tym bundle żeby przekazało na steam to mi kazało się zalogowac - błąd. Więc stwierdziłem że może tam się wyloguje, tak tez zrobiłem i już nie mogę się zalogować.

Ściągnę tego klienta (kolejne jaja, oby dużo nie ważył) i zobaczę.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:Drugiej gry jeszcze nie sprawdzałem, ale Kleo coś przebąkiwała, że demo było fajne, więc... : )
Fajne, fajne, kupować i grać. W rozdawnictwie mnie raczej pomińcie, nie będę się pchać do darmówek, bo mam ten luksus, że zarabiam na siebie. Więc niech raczej skorzystają ci, którzy nie mogą tego o sobie powiedzieć.
Tak sobie wczoraj z Soulem kombinowaliśmy, żeby konkurs jakiś mały zrobić i te makery w nagrodę rozdawać. Prawie się udało. =)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rahim »

Kleo pisze:
Noruj pisze:Drugiej gry jeszcze nie sprawdzałem, ale Kleo coś przebąkiwała, że demo było fajne, więc... : )
Fajne, fajne, kupować i grać. W rozdawnictwie mnie raczej pomińcie, nie będę się pchać do darmówek, bo mam ten luksus, że zarabiam na siebie. Więc niech raczej skorzystają ci, którzy nie mogą tego o sobie powiedzieć.
Tak sobie wczoraj z Soulem kombinowaliśmy, żeby konkurs jakiś mały zrobić i te makery w nagrodę rozdawać. Prawie się udało. =)
No to jak tylko zobaczyłem okazję wpadłem na ten sam pomysł i skrobnąłem do Reptile, ale Gospoda wyprzedziła Twierdzę, po za tym Reptile gdzieś wcięło...
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Gorn5 »

Rahim pisze:
Kleo pisze:
Noruj pisze:Drugiej gry jeszcze nie sprawdzałem, ale Kleo coś przebąkiwała, że demo było fajne, więc... : )
Fajne, fajne, kupować i grać. W rozdawnictwie mnie raczej pomińcie, nie będę się pchać do darmówek, bo mam ten luksus, że zarabiam na siebie. Więc niech raczej skorzystają ci, którzy nie mogą tego o sobie powiedzieć.
Tak sobie wczoraj z Soulem kombinowaliśmy, żeby konkurs jakiś mały zrobić i te makery w nagrodę rozdawać. Prawie się udało. =)
No to jak tylko zobaczyłem okazję wpadłem na ten sam pomysł i skrobnąłem do Reptile, ale Gospoda wyprzedziła Twierdzę, po za tym Reptile gdzieś wcięło...
Odleciał sobie. ^^
Awatar użytkownika
Omnom

Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 15 mar 2013, 20:10

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Omnom »

Mam pytania:
1. by odebrać Makera/gry wystarczy konto na Humble Bundle czy Steam też muszę mieć?
2. używał ktoś amazon payments jako opcji zapłaty? Wystarczy konto na Amazonie z podpiętą kartą?
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

Co do pierwszego - owszem, musisz mieć konto na Steam, ponieważ przez Steam używasz programu. Drugiego nie wiem w sumie, zawsze kartą płacę
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rahim »

To pytanie kolejne, jak połączyć humblebundle z steamem?
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

Rahim pisze:To pytanie kolejne, jak połączyć humblebundle z steamem?
Jak wejdziesz w swoją bibliotekę i do "get your steam keys", powinieneś mieć opcję połączenia konta Steam. Będziesz musiał się poprzez HB zalogować do steama. Potem po prostu przy każdym z zakupów będziesz miał możliwość kliknęcia "Redeem to Rahim!" (albo jakikolwiek masz nick na steamie)
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Dobra już siedzi, ściągnąłem sobie tego całego śmiesznego klienta, tam była prosta możliwość zmiany hasła, wywaliłem "ó" i wszystko jest OK.

A o dziwo VX ACE sam się pokazał z limitem dwu dniowym, teraz już sobie to wszystko przepisuje, ale to znaczy że po założeniu steama był on w prezencie?

Dobra jak mam już na liście na steamie to już wszystko czy jeszcze muszę coś zrobić?
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: GameBoy »

Steam czasem daje pełne wersje gier czy programów dostępne dla wszystkich za darmo przez parę dni, dlatego miałeś go od razu na liście.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

Dragon Kamillo pisze:Dobra już siedzi, ściągnąłem sobie tego całego śmiesznego klienta, tam była prosta możliwość zmiany hasła, wywaliłem "ó" i wszystko jest OK.

A o dziwo VX ACE sam się pokazał z limitem dwu dniowym, teraz już sobie to wszystko przepisuje, ale to znaczy że po założeniu steama był on w prezencie?

Dobra jak mam już na liście na steamie to już wszystko czy jeszcze muszę coś zrobić?
Jak już jest na liście na steamie, musisz go ściągnąć (Install), ściągnie Ci się i zainstaluje. Et viola, możesz robić gry!
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Już mam zainstalowanego, ale zauważyłem że jest zabugowany (rzekłbym że nawet bardziej od PL wersji).

Komenda Show Text - mogę wprowadzić tylko trzy linijki tekstu, powinno być (i w PL tyle jest) 4.
Oczywiście mogę to zmienić sobie sam, ale grzebanie w exeku jest zabronione przez licencję chyba. I jak tu żyć, kiedy oryginalny maker okazuje się być gorszy od niby zepsutego polskiego?

Oczywiście mogę też zamienić w ruby Show Text z Comment, stracę tylko wtedy tą strzałkę informującą o tekście w makerze (gdyby była poprawnie postawiona - kolejny bug?) i funkcję F2.

Normalnie chyba obrażę się na Enterbain za wciskanie zabugowanych makerów (a wszystko zaczęło się od 2k3)
ODPOWIEDZ