RPG Maker - Okazje, Promocje i Wyprzedaże!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Szhival »

Ktos obeznany wrzucilby mi na PW czym konkretnie rozni sie XP od VXACE?
Obrazek
Repensum est Canicula
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: tiberium »

RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

Szhival pisze:Ktos obeznany wrzucilby mi na PW czym konkretnie rozni sie XP od VXACE?
Takie główne różnice: [b]RPG Maker XP[/b]|[b]RPG Maker VX Ace[/b] [column]Używa RGSS|Używa szybszego RGSS3[/column]
[column]30FPS|60FPS[/column]
[column]Rozdzielczość gry 640x480|544x416, można podnieść do 640x480[/column]
Dodatkowo robienie map się sporo różni. W XP używasz 3 warstw z jednym tilesetem i max 7 autotilesami (grafiką, którą "sam rysujesz"). W Vxie masz automatyczne warstwowanie, tileset jest podzielony na sekcje (A/B/C/D/E), gdzie sekcja A jest prawie cała z autotilesów. Technicznie rzecz biorąc, w XPku możesz robić o wiele lepsze mapy, ale w VXie można je robić szybciej.
VX ma również wbudowany edytor charsetów oraz generację losowego dungeona. Są też wbudowane przykładowe mapy.
VX ma trochę więcej opcji w zdarzeniach, jak np. wyświetlenie scrollowanego tekstu (dobre przy intrach itp.), ma też wbudowane pojazdy (łódki itp).
*prawdopodobnie* do XP znajdziesz o wiele więcej zasobów, niż do VXa.

Ogólnie w takim porównaniu VX Ace wypada lepiej, i jeśil dopiero zaczynasz, to (mimo, że jestem bardziej za RMXP) polecam używać VXa. Jest "świeższy" i bardziej rozbudowany.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rahim »

Ekhart pisze: *prawdopodobnie* do XP znajdziesz o wiele więcej zasobów, niż do VXa.
Tu bym mocno spekulował =)
Jest ich od groma, ale oczywiście nie na pl scenie.
Kupę materiałów do ace wysyłałem Reptile i kiedyś powinny zagościć na włościach Twierdzy.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Ekhart »

Rahim pisze:
Ekhart pisze: *prawdopodobnie* do XP znajdziesz o wiele więcej zasobów, niż do VXa.
Tu bym mocno spekulował =)
Jest ich od groma, ale oczywiście nie na pl scenie.
Kupę materiałów do ace wysyłałem Reptile i kiedyś powinny zagościć na włościach Twierdzy.
Dlatego powiedziałem *prawdopodobnie*. XP był o wiele dłużej, i na niego zasoby też łatwiej zrobić, ale VX i VXA są *chyba* najpopularniejszymi z makerów (nie mam pojęcia jak popularne były 2k i 2k3, stąd "chyba"), więc na nie dużo zasobów powstaje.
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Szhival »

'Dopiero zaczynam' xD

Siedze w RM na tyle dlugo by gubic sie w tych nowych programach xP

Anyway, dzieki za odpowiedzi, wyglada na to ze do puli do rozdania pojdzie jeszcze jeden VX [kupilem juz wczesniej] i XP. Z Humble interesowaly mnie glownie zasoby.
Obrazek
Repensum est Canicula
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Dragon Kamillo »

Zombik: najprawdopodobniej nie jest ta łatka zgodna z wersją 1.05a, była ona robiona pod wersję 1.02. Jak tylko znajdę czas to sam to poprawię w tej wersji.

RM2k był najpopularniejszym makerem jaki istniał, najprawdopodobniej żaden maker nie zdoła go pokonać co do popularności (no chyba że wydają hiper uper makera 3d z łatwą obsługą - w co wątpię).

Ekhart: RMXP działa w 40FPSach nie w 30.

Dalej: robienie map w VX/ACE to męczarnia, bo chociaż robi się je o wiele szybciej to efekt końcowy jest niestety nie za dobry (szczerze to w każdym innym makerze jesteś w stanie też prosto (chociaż troszkę dłużej) zrobić o wiele lepsze mapy, w VX niestety przy o wiele lepszych mapach tracisz prostotę).

W ACE możesz wyświetlić panoramę w edytorze, w XP nie.

RGSS mimo że wolniejsze jest łatwiejsze do opanowania, niż RGSS3. Więc łatwiej możesz pisać swoje skrypciki, lub edytować domyślne. W RGGS3 za to masz wbudowane więcej funkcji i łatwiej robić rzeczy zaawansowane (choć proste trudniej).

Zasobów powiedziałbym że jest podobnie, chociaż do ACEja masz też płatne paczki, których jest dużo, a do XPeka nie ma żadnej. Za to jeśli chodzi o skrypty, to faktycznie do XP jest ich więcej.

ACE ma więcej komend (choć nadal trochę bieda w porównaniu z 2k/3) i jest bardziej rozbudowany. XP ma wkurzające limity, których pozbyli się w ACE (np szerokość okna do wiadomości). W ACE nie wprowadzisz normalnie litery "ą" co jest bardzo wkurzające, tym bardziej że wciśnięcie alt+a powoduje zaznaczenie całego pola i możesz przez nieuwagę wywalić sobie całą wiadomość.

Ogólnie: ładną grę prosto zrobisz w xp, trudniej w ace, szybką grę zrobisz tylko w ace, do RPGa oba są dobre - więc tu zależy który program bardziej będzie ci przyjazny.

Ja jestem bardziej za XP i tego bardziej polecam. Ma ładniejsze podstawowe zasoby (z pewnym wyjątkiem). XP to takie rozbudowane 95 (które jest dobre), VX to cukierkowaty maker, w którym nie wyobrażam sobie poważnej gry. Do tego klimat Ace/VX mi się nie podoba.

Po za tym jak masz oba i jesteś dobrym skrypterem to możesz użyć Game.exe z ACEja i RGSS3 w RMXP, musisz tylko napisać ręcznie wszystkie skrypty i ewentualnie zmienić format plików w data - myślę że to możliwe.

05.06.2014r
NO I PO OKAZJI - kto ma niech się cieszy, a kto nie ma niech się załamuje - bo to się najprawdopodobniej nigdy już nie powtórzy!!!


Trochę późno, pewno niektórzy będą żałować - tutorial połączenia edytora RMXP z game.exe Aceja i szybszym ruby: http://forums.rpgmakerweb.com/index.php ... -tutorial/
Awatar użytkownika
Szhival
Posty: 109
Rejestracja: 21 kwie 2009, 21:03

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Szhival »

Thou shall not doubt Saint Gabe.

Obrazek

Swego VX mam z wyprzedazy bodajrze 80% taniej.
Obrazek
Repensum est Canicula
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Jazzwhisky »

W temacie "RM do wzięcia" - zainteresowanie było stosunkowo niewielkie, więc mam jeszcze kilka paczek do rozdania. Jeśli są jacyś stali bywalcy forum, którzy nie załapali się na RMVX Ace w trakcie tygodnia, a zależy im na licencjonowanej, angielskiej wersji programu - proszę o znak na PM!

Btw, dochodziły do mnie różne głosy, dlatego, żeby uniknąć nieporozumień/przykrości - od razu zaznaczam, że będę pomijał w zgłoszeniach nowe konta, pytania o spolszczenia, RM dla kolegów itp. niejasne wyskoki. Szczególne dzięki za cierpliwość i zrozumienie dla tych, którzy czekając na weekend nie spamowali mojej skrzynki w podobny sposób w ciągu ostatnich dni. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: GameBoy »

https://www.humblebundle.com/store/p/rp ... storefront

Można jeszcze kupić całą paczkę (RPG Maker VX Ace, XP, Game Character Hub + paczki zasobów + gry) za około 75 zł.
Awatar użytkownika
Zombik

Golden Forki 2020 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki Special III - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 376
Rejestracja: 14 kwie 2009, 18:55

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Zombik »

A ja tak sobie tam zajrzałem... i patrzę... a tu:

Obrazek

Jaka pierwotna cena!? XDDD Że co... ile!?
274 Euro!? XD
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Cena wszystkiego razem, czyli Ace+XP+Character Hub+Gry (To The Moon, Skyborn, etc.)+Zasoby.
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: McLaren »

Jeżeli to kupię to mogę sprzedawać gry bez żadnych problemów jak znajdę wydawcę? Bo o to tu głównie chodzi nieprawdaż?
A jeżeli chodzi o te dodatkowe zasoby graficzne co są w (paczce) to można używać ich do swojej gry którą chcesz opublikować i wydać?
Rzecz jasna po zakupie programów między innymi RM XP i tak będę korzystał z pirata polskiego chyba nikt się nie przyczepi do mnie skoro będę posiadał oryginalną wersję programu i prawo do sprzedaży???
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: Rave »

Nawet bez wydawcy możesz sprzedawać ;). Słyszałeś o czymś co się self-publishing zwie? Tylko fakt, musisz mieć licencję na makera, co ta paczka zapewnia. Ja chyba kupię jeszcze raz, ze względu na character hub i grafiki, będę miał do rozdania wtedy XP i Ace (nie dbam o xp, ma fajny mapping ale wszystko inne w nim ssie, a Ace już mam). No i klucze do To the moon, Skyborn i Sweet Lily Dreams, które mam.
piootrek86
Posty: 2
Rejestracja: 09 paź 2012, 10:29

Re: RPG Maker VX Ace od $1 w Humble Weekly, RMXP od $6

Post autor: piootrek86 »

Sa jeszcze wersje xp do sprzedania?? :-)
ODPOWIEDZ