Imie i Nazwisko autora gry

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
PInroz

Imie i Nazwisko autora gry

Postautor: PInroz » 13 gru 2014, 15:09

Siema Wszystkim!!!

Mam pytanie do praktycznie wszystkich graczy. Grałem ostatnio w parę gier z RPG Maker i zastanawia mnie dlaczego twórcy gier nie podają swoich Imion i Nazwisk na napisach końcowych. Chciałbym wiedzieć czy można podawać swoje imię i nazwisko na napisach końcowych. A jeżeli nie to z tego wyniknie?
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Re: Imie i Nazwisko autora gry

Postautor: Kryzz333 » 13 gru 2014, 15:19

Czasem podają, ale zazwyczaj wolą pozostać anonimowi bo i tak gra jest wypuszczana pod ich nickiem internetowym.
Zazwyczaj częściej zamieszcza się swój e-mail.
Spoiler:
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 13 gru 2014, 17:42

Najlepiej jeszcze pesel i adres dodaj XDDD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 13 gru 2014, 19:30

X-Tech pisze:Najlepiej jeszcze pesel i adres dodaj XDDD

No weź ty nie żartuj sobie bo ja poważnie mówię!!! :-x :-x :-x
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Kontakt:

Postautor: Jazzwhisky » 13 gru 2014, 20:04

Można podawać, można nie podawać, i tyle. Różnie autorzy robią, wiele razy widziałem nazwiska, a X-Tech sobie żartuje, bo pytanie (które to już?) brzmi niepoważnie.

edit-dół
Niczym się nie przejmuj, na 100% nikt nie miał zamiaru zniechęcać Cię do tworzenia, raczej wręcz odwrotnie. Rób po swojemu, te pytania pewnie jakoś tam Ci pomagają, ale zasadniczo w samym procesie twórczym są nieznaczące.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 13 gru 2014, 20:33

Niepoważnie........ no może trochę :oops: :oops: :oops: :cry: .

Chciałem tylko wiedzieć, nie trzeba od razu zniechęcać do tworzenia gry. Ale rozumiem wasze słowa.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)

Postautor: Rave » 13 gru 2014, 21:28

Powiem tak: Jak chcesz podać, to podaj, jak nie to nie. Nikomu to wielkiej różnicy nie zrobi i to w sumie tylko od autora zależy. Licencja makera podawania nazwiska nie zabrania więc wiesz.
Awatar użytkownika
Ozzaku
Kontakt:

Postautor: Ozzaku » 14 gru 2014, 15:32

To tylko zależy od tego czy ktoś chce udostępnić swoje dane personalne, czy też nie.
Chcesz by znajomi, i ludzie na internecie wiedzieli że to ty stworzyłeś? Podpisz się danymi, nie chcesz, użyj nicku - tu pozostaje tylko kwestia twojej woli. A X-Tech jak zawsze nie ma co dodać z sensem, zaczyna "żartować", więc nie bierz tego do siebie osobiście.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)

Postautor: X-Tech » 14 gru 2014, 15:53

Dodałem coś z sensem, ale pisanie tutaj z sensem przez samo założenie tematu wydało mi się tak żenujące, że wyedytowałem post do części z "żartem", bo nad czym się tu rozwodzić tak naprawdę.

Nick to oczywista kwestia ograniczająca osobę do danego kręgu zainteresowania czyniący daną osobę w tym kręgu rozpoznawalnym...Nie wierzę że ja to tłumaczę XD Czy teraz jest dość sensownie ? Po prostu dla mnie tłumaczenie tego było żenujące. Tak jest żenująco sensownie XD
Niepotrzebne sztuczne cukry, hejty, zazdrości, wredności. Liczy się pochwała za grę, która przynosi CI mnóstwo frajdy.

CZAT OK.

RM zawsze spoko.

Jestem tu dla siebie. Tworzę co lubię.
Liczy się akcja i intensywna rozgrywka, oraz kreatywność. Inne gry mnie nie jarały i nie jarają. Prawda wylana.

Wróć do „Scena”