Licencja na zasoby RPG Maker.

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
HunT
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:36

Licencja na zasoby RPG Maker.

Post autor: HunT »

Tytułem wstępu, ostatnio raz na tym forum zaglądałem strasznie dawno temu, konto założone w kwietniu 2009 jak zaczynałem zabawę z tworzeniem gier od RPGM 2k3, ehh dawno było. Także witam ponownie.

Tym czasem do rzeczy. Aktualnie tworzę grę pisaną samemu, można powiedzieć, że tworzę mały silnik pod własną grę cRPG 2D. Aktualnie dla testów używam grafik z RPG Makera (tilesety, charsety), wydaje mi się, że są do grafiki wersji XP, ale pewny nie jestem, są dosyć charakterystyczne. I tu pojawia się moje pytanie dotyczące użytku grafik z RPG Makera w projekcie tworzonym poza tym środowiskiem, jak wygląda licencja i czy jest możliwość użycia ich? Zależy mi na spojrzenie zarówno pod kątem nie czerpania korzyści majątkowej, a także czy jest możliwość użycia ich w płatnej produkcji(non-PRG Maker). Naczytałem się dużo, każdy ma inne zdanie, większość brzmi jak powtarzana plotka, jedni, że po zakupieniu RPG Maker uzyskuje się licencje na zasoby, inny, że tak, ale nie poza RPG Makerem i tak dalej... Ma ktoś konkretne informacje jak to wygląda?

I przy okazji drugie pytanie. Czy tolerujecie na tym forum produkcje spoza RPG Makera, jednak będące powiedzmy... w tym klimacie? Turowe cRPG 2D :) Chętnie bym się kiedyś pochwalił swoimi wypocinami i oddał do oceny.

Wybaczcie za pytanie nie związane w 100% z produkcją na RPG Maker, dajcie znać czy temat jest ok, w razie czego poprawię co trzeba.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Licencja na zasoby RPG Maker.

Post autor: GameBoy »

Niestety, oficjalne makerowe zasoby, zarówno RTP jak i masa dodatków, które można kupić na stronie producenta bądź na Steamie są przeznaczone tylko i wyłącznie do użytku w makerze.
HunT
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:36

Re: Licencja na zasoby RPG Maker.

Post autor: HunT »

Dzięki za szybką odpowiedź. Trudno, będzie trzeba sobie jakoś poradzić :P
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Licencja na zasoby RPG Maker.

Post autor: Jazzwhisky »

ENTERBRAIN grants to Licensee a non-exclusive, non-assignable, fee-free license to use the RTP SOFTWARE only for the purpose to play the GAME created and distributed by RPG MAKER XP users who shall complete the registration procedure.
Tematy powtarzają się, bo ludzie czytają info, że nie można, ale nie chce im się wierzyć i tak w kółko. =)

Dodam, że jednak czytałbym (jeśli to możliwe przed zakupem...) licencję do każdej paczki oddzielnie, są takie zestawy third-party, które można wykorzystywac poza RM.

A jak poskładasz coś poza RM, to najlepiej uderz przed publikacją do kogoś z ekipy forum, jeśli spełnisz wymogi działu Gier to na pewno dostaniesz zielone światło, już parę tytułów spod innych platform ma swoje tematy.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
HunT
Posty: 5
Rejestracja: 27 mar 2009, 21:36

Re: Licencja na zasoby RPG Maker.

Post autor: HunT »

No to zdecydowanie będę musiał znaleźć sobie Pixel artystę do teamu, w razie czego możliwe, że poszukam pomocy na tym forum :) Jak projekt nieco przyśpieszy to na pewno napiszę do kogoś z ekipy forum z zapytaniem o pozwolenie na temat, dzięki jeszcze raz za rozwianie wątpliwości.
Zablokowany