Naucz się tworzyć gry na różne platformy

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
SteveMariano
Posty: 1
Rejestracja: 01 mar 2015, 17:18

Naucz się tworzyć gry na różne platformy

Post autor: SteveMariano »

Witajcie jakiś czas temu otworzyłem serwis internetowy poświęcony tworzeniu gier na komputery, konsole nowej generacji oraz urządzenia mobilne. Jeśli chcesz się nauczyć tworzyć profesjonalne gry na różne platformy, a nie znasz języków programowania, to odwiedź koniecznie moją stronę, a przekonasz się, że tworzenie gier jeszcze nigdy nie było takie proste!

Adres: nieaktualny

Oprócz kursów z RPG Makera, które teraz zacząłem pojawią się również różne inne artykuły o programach, w których tworzy się gry 3D, będą różnego rodzaju kursy programistyczne, graficzne i wiele więcej. Zapraszam serdecznie!

Mariusz Wota
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Naucz się tworzyć gry na różne platformy

Post autor: Dragon Kamillo »

Twoją stronkę odkryłem już jakiś czas temu, gdy przeglądałem w google stronki związane z RM95 (robię to w sumie okresowo).

Pamiętam że czytałem ogólny artykuł o RM95 i simRM95 i naskrobałem pod tym pierwszym długaaaaaśny komentarz, ale niestety wyskoczył jakiś błąd i się nie dodał.

A więc to co najważniejsze:
- wymagania sprzętowe makerów są gruuubo przesadzone, naprawdę są kilkadziesiąt razy mniejsze.
- aby stworzyć nową grę w RM95 nie trzeba otwierać projektu testowego (tak przy okazji Alex to mój twór XD), tylko odszukać w odpowiednim folderze puste projekty (są dwa rodzaje każdy z inną grafiką), przekopiować i tam bez przeszkód tworzyć - więcej w pliku help.
Pamiętam że jeszcze były jakieś błędy, ale to może później jak sobie odświeżę treść tych opisów.

A tak przy okazji czekałem na tutki, miały być w styczniu, ale jak teraz się ukazały to też dobrze. Zaraz je przejrzę.

I na koniec w razie jakichkolwiek problemów z RM95 możesz na mnie liczyć, napisz tylko PW do mnie tu na forum, a wszystko wytłumaczę. Z Sim może być gorzej (nie interesowałem się za bardzo nim), ale w sumie też mogę postarać się w razie czego pomóc.
Zablokowany