Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: tiberium »

Kahisa pisze:...muszą posiłkować się jedynie spiraconymi wersjami. Szkoda.
A czy to coś złego? Jak tak bardzo chcesz legalną wersję to nazbieraj i zakup.
Tanio nie będzie. "Spiracone" wcale nie są takie złe, a po ostatnim wydaniu RPGXP jestem bardzo zasowolony!

Jak masz możliwość zakupienia licencji za grube pieniądze, to zakup, a jak nie, to tak jak ja z niecierpliwością czekaj na kolejne nowe wydania :wink:
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Jazzwhisky »

Preki pisze:U jednego z moich znajomych nieprawidłowo działają w trybie pełnoekranowym.
To raczej kwestia karty graficznej/sterowników/dx, różne jaja na full screenie pojawiają się od czasów WinXP.
Kahisa pisze:nie rozumiem jak można "porzucić" tak świene programy jakimi są RPGMaker 2000/2003, skoro na świecie jest rzesza zapaleńców gotowa w nich legalnie projektować, a muszą posiłkować się jedynie spiraconymi wersjami. Szkoda.
Przyjmujesz jako założenie, że "skoro jest" i "rzesza" plus "legalnie", a przecież nie wiesz czy to prawda. W Japonii RM to przede wszystkim produkt, jak bułki albo wiertarka, tam nie bawią się w jakieś drugie dno i jakąś specjalną głębię jeśli chodzi o sprzedaż software. Amatorska angielska wersja RM2003 pojawiła się tak szybko, że nie dziwię się ugaszonemu zapałowi Enterbrain do wydawania starszych wersji RM poza Japonią (choć podejmowano wtedy różne działania prawne, w zasadzie bezskutecznie). Zresztą, to już bardzo zamierzchła przeszłość, skoro nie zdecydowano się na to w czasach gigantycznej popularności, to trudno, by ktokolwiek rozmyślał o tym po kilkunastu latach. Wydawca poszedł dalej, nie oglądając się za siebie i wypuścił wersje XP i VX(A) po angielsku, w zasadzie można by się cieszyć, że aż tyle. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Rave »

tiberium pisze:
Kahisa pisze:...muszą posiłkować się jedynie spiraconymi wersjami. Szkoda.
A czy to coś złego? Jak tak bardzo chcesz legalną wersję to nazbieraj i zakup.
Tanio nie będzie. "Spiracone" wcale nie są takie złe, a po ostatnim wydaniu RPGXP jestem bardzo zasowolony!
No właśnie też nie rozumiem - Enterbrain jakoś się nie pali do ścigania twórców gier zrobionych w ewidentnie spiraconym RM naruszającym licencję (bo 2k/3 i do tego z patchami), o ile są to gry darmowe. Kupno "legala" ma w zasadzie tylko sens jak chcesz grę sprzedawać, bo wtedy to faktycznie mogą cię ścignąć. Ja na kupno Ace bym się nawet nie zdecydował, gdyby nie było w humblu. A i tak używam twierdzowej wersji, bo po polsku i mi się zwyczajnie wygodniej tworzy. Steamowego Ace'a to włączam w zasadzie jedynie jak chcę coś z warsztatu ściągnąć (rzadko) albo jak mam problem z eventem i na zagranicznej ktoś poprosi o screen z edytora.
Kahisa
Posty: 14
Rejestracja: 12 mar 2015, 14:06

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Kahisa »

Gdzieś kiedyś chyba czytałam, że japońska, oryginalna wersja RPG Makera 2000/2003 miała licencję tylko na japonię, i że piracenie i korzystanie z programu (nawet w celach komercyjnych) poza japonią nie może być ścigane, ponieważ w takiej np. Europie nie obowiązuje licencja. A może coś przekręciłam ;)
No no limits, we'll reach for the sky!
No valley to deep, no mountain to high
No no limits, won't give up the fight
We do what we want and we do it with pride

(>‿◠)✌
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Gdzie i za ile można kupić RPG Makery?

Post autor: Preki »

Bodajże Super Vegeta o tym pisał. I coś w tym jest, bo gdyby było inaczej, to doszłoby do oficjalnego wydania RM2000/3 (wraz z licencją) za granicą Japonii, albo takie strony jak RPGMaker.net, czy nasze Tsukuru Archive mogłyby dość szybko zakończyć karierę.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
ODPOWIEDZ