RPG Maker 2003 na Steam!

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

I cała robota reptila na nowym RM2k3 pójdzie się wiadomo co XD.

Chociaż ja nadal nie potrafię pozbierać szczęki z podłogi, a muszem iść zamknąć kury XD.
Awatar użytkownika
Ekhart

Golden Forki 2015 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Dema (miejsce 1)
Posty: 447
Rejestracja: 28 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Midleton

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Ekhart »

Może nowy RM (2k3.2?) będzie miał "3d" w stylu Mode7? Albo skoro VXA ma wbudowany generator charsetów i facesetów, nowy RM mógłby używać prostych modeli 3d i mieć taki "generator" też wbudowany. Aż takie trudne do ogarnięcia by to nie było raczej.

@edit: aczkolwiek taki "generator 3d modeli" musiałby mieć możliwość dania własnego "szkieletu". jRPGowe modele nie pasują do mojego wielkiego Lovecraftowego horror-RPG :C
No matter how tender, how exquisite… A lie will remain a lie.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Viuu »

Wgl bzdura w sumie gadać, że maker 3d byłby trudny w obsłudze. To wszystko zależy od tego jak zbudowany zostałby edytor.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: ADI »

Długo się trochu zbierali z tłumaczeniem XD
Ale jak widać, jeżeli oficjalnie wydano tłumaczenie, to jednak dostrzegli to zainteresowanie ludu z całego świata.

Szkoda że promocja tylko do 1 maja. Kiedy akurat ni mam kasy.

PS. Co do nowego mejkera, to już najwyższy czas :P
RM95 był w 1997
2k w 2000
2k3 dali na przełomie 2002/3
RMXP w 2005
VX w 2008
A Ace'a w 2012

Czyli średnio co 3 lata XD To już ten czas :D

Edit:
A 3D byłoby nawet okej. Dla każdego chcącego tworzyć by się coś znalazło od Enterbrain.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Adrap »

I zabawa primo aprilisowa z filmikiem który gdzieś tam wynalazłem (Kryzzz go wstawił) nabiera nowego sensu. Zacnie, ale samym makerem 2k3 chyba nie będę zainteresowany.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Przeszedłem się do kur, przemyślałem parę spraw i jednak jestem na NIE.

Myślę że po prostu chcą utrzeć nosa patchom i przy okazji trochę zarobić. Zrobili parę zmian (część jest OK, część użytkownicy RM znali od dawna) żeby to trochę ukryć, ale tak naprawdę nie chcą by ktoś grzebał w tym syfie jakim jest RM2k3 (tak RM jest najlepszy, ale ilość bugów i niedoróbek swoje robi, kod RM2k3 to syf), którego nawet nie chce im się poprawiać. Do tego wydali go tylko na Sreamie, co już samo w sobie jest podejrzane.

Czekam aż maker zniknie z TA. I czekam na wyśmianie się w twarz reptajlowi - w sumie sobie zasłużył... XD.

Edit: wygląda na to że Japonia nie otrzymała nowej wersji.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Jazzwhisky »

Ja jestem bardzo na tak, pomijając mnóstwo poprawek wewnętrznych - wreszcie mamy oficjalne tłumaczenie i wsparcie najnowszych systemów, koniec problemów ze sterownikami do najnowszych kart graficznych, czcionka, która dla mnie jest ważniejsza niż wszystkie nieficjalne patche razem wzięte... Jest tego dużo, a być może z aktualizacjami będzie jeszcze więcej. Oczywiście, że wydawca zrobił to z myślą o zarobku (i na mnie zarobią), ale nie widzę w tym nic złego, no i Steam daje na zachodzie dostęp do najszerszej publiki, nawet jeśli nam się to nie podoba.

Ten news przede wszystkim dobrze wróży Makerowi jako serii na przyszłość, jest niedorzeczny, ale w moim odczuciu bardzo pozytywny, zwłaszcza jeśli ta premiera zostanie odebrana przez wydawcę jako chociaż umiarkowany sukces.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Preki »

"Nie wierzę moim oczodołom", jak by to określił agent ludowego wywiadu. Rozmawiałem z wieloma o sensowności wydawania RM2003 po angielsku ponad 10 lat po premierze, i żaden nie wierzył że kiedyś do tego dojdzie. A jednak Enterbrain poszedł po rozum do głowy i zrozumiał, jak liczną bazą fanów jest społeczność skupiona wokół RM2003 i korzystając z korzyści, jakie niesie cyfrowa dystrybucja wydał naszego ulubionego Makera oficjalnie po angielsku. Pytanie tylko - czy możemy zmienić czcionkę? Czy możemy zmienić splash screen z logiem? W końcu to ingerencja w RPG_RT.exe, który jest integralną częścią RM.

Czy dokonam zakupu? Dla wieloletniego użytkownika to wręcz obowiązek odwdzięczyć się Enterbrainowi. Lepiej później, niż wcale.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Soul »

Pff. A można patche wgrać? Bo bez tego to wersja z TA jest 10x lepsza. Resource hacker działa?

Edit:
No to będę korzystał nadal z naszej wersji xD
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2015, 21:28 przez Soul, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Czcionkę zmienisz, z tego co rozumiem czcionki będą w folderze z grą, a nie w Windows/Fonts, więc spokojnie możesz je podmienić, nawet jakbyś nie mógł zmienić im nazw.

Co do ekranów przed menu, pewnie nie, a i o pozbyciu się titla też raczej będziesz mógł zapomnieć.

Soul nie działa, patche też nie bo rpg_rt za pewne zupełnie inne jest. Co do resource hackera - wiń sreama.

Też się zastanawiam nad zakupem, z jednej strony fajnie by mieć tego makera, z drugiej w tej formie raczej i tak bym z niego nie korzystał.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: GameBoy »

Ja jestem jak najbardziej za. Ciekawi mnie jak prędko wyjdzie jakaś komercyjna gra w 2k3 (X-Tech właśnie dostaje zawału =) ).
Ze zmian podoba mi się strasznie możliwość wyłączenia rozmycia w trybie pełnoekranowym i kopiowanie zawartości eventów jako ciąg znaków, który można wkleić np. na forum.



A co do nowego makera - tak sobie pomyślałem, że ekstra by było, gdyby posiadał kompatybilność wsteczną z 2k3, ale na wydajniejszym silniku z większą ilością możliwości, ale to tylko takie marzenie. Szczerze wątpię, by ktokolwiek zdecydował się na uwzględnienie bardzo przestarzałej wersji softu (3 generacje makera wstecz) w nowym produkcie.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Rahim »

Dragon Kamillo pisze:Przeszedłem się do kur, przemyślałem parę spraw i jednak jestem na NIE.
Co te kury robią z ludźmi... :lol:
Ja jestem na tak, nie zapominajmy że do tej pory 2k3 miał tylko licencję w jap. A skoro zawitał na steam, i został przetłumaczony licencję ma każdy posiadacz programu w steamie...
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Część z prezentowanych tu zmian powinien mieć też i XP i VX i ACE, np te przesunięcia w szerokości kodu eventów, albo kopiowanie treści ich do notatnika.
Jest tego dużo, a być może z aktualizacjami będzie jeszcze więcej.
To co jest to już nieoficjalnie w większości było, a co do aktualizacji - powala mnie twój optymizm, prostego buga w RMXP z wysokością okna wiadomości nie umieją poprawić, a mają grzebać w kodzie syfie we wnętrzu RM2k3?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Jazzwhisky »

@DK - już sporo nagrzebali i poprawili, jak pisałem, ogromnej większości wcale nie było (albo było dostępne w straszliwie niewygodny sposób), dlatego ja stawiam opisane poprawki ponad wszystkie nieoficjalne patche i nie mieszałbym tego też z ewidentnymi bugami ani tym, co dzieje się z innymi wersjami RM. Jeśli wahasz się z zakupem to poczekaj z tydzień, po weekendzie będę testował tę wersję, może okaże się, że jest jakaś kicha (albo odwrotnie?), to na pewno uprzedzę.

@Preki - wiem, w życiu bym nie uwierzył w takie jaja, to jest megaspóźnione, popularność RM2003 spadła kilkudziesięciokrotnie, ale wciąż to lepiej niż wcale. =)

@GB - to rozmycie to też trochę kwestia sterowników/ustawień, u mnie było/mogło być ok, ale był z tym burdel, fajnie, że to naprostowali. Kompatybilność wsteczna w nowym RM to marzenie, ale być może, choć po niewielkiej części - osiągalne.

Btw, twierdzowa wersja jest/będzie polska, więc wciąż jej wydawanie ma sens i znajdzie odbiorców, choć fakt, że najlepiej gdyby przybrała formę patcha.

edit
Cherry już wrzucił jakieś info o zamiarze przystosowania swoich łatek/rozwinięć do nowej wersji RM2003, więc to też nastraja optymistycznie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1948
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker 2003 na Steam!

Post autor: Dragon Kamillo »

Dobra poczekam na twoje testy, najpóźniej mogę kupić w środę (czwartek jestem zajęty) więc OK.

Rozmycie fuj, ja zawsze gram bez żadnych filtrów.

Co do patcha, pisz to do reptilea, może ciebie wysłucha, ja mam już serdecznie dość proponowania jakichkolwiek zmian które i tak w większości są przez repa ignorowane.

A nowej wersji i tak nie spatchujesz bo sream, więc polska wersja jako patch raczej i tak nie wypali.

Wydali by jeszcze RM2k, roboty przy nim (skoro już to co najważniejsze mają za sobą w 2k3) jest zdecydowanie kilkakrotnie mniej.

Edit: Jeśli cherry tak pisze to mogę spać półspokojnie. Bo nadal sream.
ODPOWIEDZ