Strona 1 z 1

Co u Was scenowicze?

: 03 lip 2015, 11:17
autor: Twardy
Zaglądam raz po raz na forum i ciekawi mnie jak to wszystko sie toczy jeśli chodzi o losy stricto scenowe. Mam na myśli jak toczy sie Wasze życie- oczywiście mam na myśli głównei osoby, ktore znam 'osobiscie' lub z forum, ale i te, które cały czas cegiełke po cegiełce tu dokładają. Do makera wracam bardzo często- naparzam w ulubione gry ale i grywam w mą ukochana gre Drizzt Do`Urden i zawsze gdy koncze demko, marzę o piątej czy szóstej reaktywacji. Szkoda, ze brakuje na to czasu. Zdarza mi sie odaplić nawet makera i co mnei dziwi i cieszy- umiejetności nie spadły, a co nawet dziwne- widze, że maker jest duzo łatwiejszy dzis, niż te 12-13 lat temu. Szkoda, ze nie da sie na tym zarobić jakis pieniedzy, bo mając człowiek 27 lat nie moze juz za bardzo poświęcać sie takim rozrywkom bez pokrycia.

Jesli chodzi o mnie to pracuje w fabryce kabli jako specjalista kontroler jakości. Zyje sobie cały czas w Bydgoszczy i mam się dobrze. Dodatkowym zajęciem co stało sie moją pasją jest filmowanie. Gdy okolo 8 lat temu stwierdziłem, ze nie mam wystarczająco zapału i czasu na zrobienie super gry ( mimo chęci ) poszedłem w nieco innym kierunku. Pare filmików nawet jakis dobry czas temu w offtopie wrzucałem, jednakze jesli chodzi o dzisiejsze produkcje to mam za soba pare teledysków muzycznych, wesel i innych podobnych filmów.

To co u Was słychać :) Co robicie na codzien, czy nadal siedzicie w makerze?

Re: Co u Was scenowicze?

: 03 lip 2015, 17:41
autor: GameBoy
Ja studiuję i nadal PRÓBUJĘ (jeszcze mi się to nie udało, poza jakimiś małymi pierdółkami) tworzyć gry, tym razem w Unity, ale jako, że jest to moje trzecie podejście do tego silnika (dwa poprzednie były katastrofą) nie liczę na zbyt wiele. =)

Szkoda, ze nie da sie na tym zarobić jakis pieniedzy, bo mając człowiek 27 lat nie moze juz za bardzo poświęcać sie takim rozrywkom bez pokrycia.

Jest sporo makerówek na Steamie, ale raczej tylko ich garstka była na tyle popularna by jakiś konkretny zysk przynieść.

Re: Co u Was scenowicze?

: 03 lip 2015, 17:49
autor: Michu
Ja ciągle robię w RM (już chyba 14 lat będzie), czego dowodem puszczone dla testerów minidemo Braci de Posaran. Bawiąc się RPG Makerem skończyłem podstawówkę, gimnazjum, liceum i studia prawnicze, a obecnie pracuję w kancelarii w Pile i odbywam aplikację adwokacką w Poznaniu.

Ostatnio zacząłem realizować jedną z moich największych pasji - pisanie opowiadań. W najbliższym czasie planuję wysłać coś do wydawnictw. No i jak zwykle, robię kolejne strony internetowe, które padają po dwóch miesiącach. Ale przestałem się tym przejmować - najważniejsze, że się nie poddaję =p.

Re: Co u Was scenowicze?

: 03 lip 2015, 20:44
autor: Rave
GB, jak masz problemy z Unity, wal do mnie na priva bo się znam na tym silniku dość dobrze.

//edit: Co do tego co ja porabiam, no więc...

Re: Co u Was scenowicze?

: 04 lip 2015, 00:35
autor: GameBoy
^Męczę areva (on żyje jeszcze) jak mam jakiś problem. =)

Ej, tak swoją drogą, ma ktoś kontakt z Ludziksem/Mertruve?

Re: Co u Was scenowicze?

: 04 lip 2015, 02:37
autor: Ekhart
GameBoy pisze:Ej, tak swoją drogą, ma ktoś kontakt z Ludziksem/Mertruve?

Rodzice.

Ja pracuję średnio 40h w tygodniu, więc czasu na tworzenie nie mam aż tyle co kiedyś. Uczę się gry na saksofonie, no i pracuję dzielnie nad projektem, staram się robić co tydzień jak największy progres :p

: 04 lip 2015, 19:19
autor: BH Daimaouji
czy nadal siedzicie w makerze?


Ja siedzę, właśnie jestem przy testowaniu użyteczności postaci w trybie all star

Re: Co u Was scenowicze?

: 15 lip 2015, 15:31
autor: Gokufan
Z RPG Makerem zacząłem przygodę jak miałem jakieś 10 lat =). Ba, dołączyłem do TA pod koniec podstawówki, a teraz jestem w trakcie studiów prawniczych (pozdro Michu!) w Warszawie :). Z RPG Makerem mam kontakt tylko poprzez jakieś nowe gry które czasem odpalam. Za to do dziś bawie się w emulację i zacząłem (na razie skromnie) kolekcjonować gry retro, głównie na konsole Nintendo. Rok temu też w końcu na uniwerku rozpocząłem naukę japońskiego. Kiedy te wszystkie lata minęły... :D

Re: Co u Was scenowicze?

: 15 lip 2015, 15:56
autor: GameBoy
Ja teraz działam w VX Ace z nastawieniem na ukończenie krótkiej gry. =)