Ludzie ze sceny

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Ludzie ze sceny

Post autor: Twardy »

Uwaga mnie tu teraz. Z pewnością wielu nie pamięta, bądz wielu tak- otóż ładne pare lat temu istniała fajna osoba sceny DEM. DEM to była barwna postać Sceny RM znana głównie z żartów na forum, komediowych gierek Counter and Thunderbot oraz Teleporterzy jak i z tego, że był redaktorem Twierdzy oraz przez jakiś czas jej mistrzem. Mogę się pochwalić, że to dzięki Demowi dość szybko awansowałem z rycerzy do wielkiej rady na Twierdzy ( nie wiem jakie to dzis ma znaczenei, wtedy dla mnie miało to duze ). No, ale do sedna. Z DEMem dość długo utrzymywałem stosunki ponieważ razem mielismy kanały youtuberskie, moje w pewnym momencie dość dobrze stalo QSKI- filmy łącznie około 8 milionów wyswietlen. Zaś DEM do dziś prężnie nagrywa swoje pierdółki i jest w świecie YT w Polsce dość znany. I dzis wchodze na fejsbuka, zeby przeskrolować sobie a tu proszę. DEM we własnej osobie w reklamie SAMSUNG z Grzegorzem Krychowiakiem!

https://youtu.be/a9lX1rbJiQo
Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
Awatar użytkownika
Preki

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 758
Rejestracja: 16 wrz 2007, 20:54
Lokalizacja: Siedlce City

Re: Ludzie ze sceny

Post autor: Preki »

No i to chyba jest jedyna osoba se sceny, która jakoś się wybiła do szeroko pojętego mainstreamu, chyba że o kimś nie wiem.
http://prekisiedlce.wordpress.com/ - moje blogowe skrobanko
"W skrócie - gra nigdy nie jest gotowa, Ty zwyczajnie przestajesz nad nią pracować." - Jörg "Eiswuxe" Winterstein
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Ludzie ze sceny

Post autor: Jazzwhisky »

To była kwestia czasu, lata ostrej działalności i aktualny klimat sprzyjają takim rezultatom. :)

Co do szerokiego mainstreamu - to zależy co przez to rozumiesz, trzeba pamietać, że aktywność DEMa jest specyficzna. Poza nim jest całkiem sporo osób, które działają ostro w swojej dziedzinie (bo rozumiem, że nie mówimy tu o wybiciu tylko w branży gier), odniosły sukcesy, ale niekoniecznie świecą twarzą, dowcipem, czy pojawiają się na YT.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Ludzie ze sceny

Post autor: Rave »

Twardy, masz może linka do kanału DEM-a? Bo raczej go nie kojarzę z działalności poza-RM.
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Ludzie ze sceny

Post autor: GameBoy »

Dem to jest znany przede wszystkim z komiksów.

http://demland.info/

Oprócz niego ze sceny to np. Flaczek (ten od śnieg song) śpiewa teraz w zespole, nie jest on jakiś znany, ale grają w miarę regularnie i powoli budują popularność.
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: Ludzie ze sceny

Post autor: BeVoo »

Ja kiedyś na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu i Gier podszedłem do stoiska Dema, przybiłem z nim piątkę i powiedziałem, że kojarzę go jeszcze z czasów Oazy. Zapewniłem, że 'jeszcze scena nie zginęła' i że pozdrawiam go razem z obecną sceną RPGMakerowców ;)
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Twardy
Posty: 105
Rejestracja: 01 wrz 2006, 00:32
Lokalizacja: bydgoszcz
Kontakt:

Re: Ludzie ze sceny

Post autor: Twardy »

Bitwa 2002- uk.- gra przepadła bez śladu
Przygoda Krzyska 2002- uk.
Przygoda Bartasa 2003- uk. ( na twierdzy przez długi czas była pod tytułem "Leo w opałach"
Drizzt Do'Urden 2003- 2 dema
Legendarny Miecz- 2003 projekt robiony wraz z Wolfganggiem, prace zostaly utracone przez awarie dysku.
ODPOWIEDZ