Dlaczego tylko RPG Maker?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim :mrgreen:

Dziś poruszę dość ciekawy i nurtujący mnie temat :roll: Dlaczego nasze małe Bractwo skupia się tylko na grach stworzonych w RPG Makerze :?: Pewnie wielu z nas zadaje sobie to pytanie, lecz wielu boi się lub po prostu nie chce zaśmiecać Gospody tego typu pytaniami. Ja postanowiłem zadać to pytanie za was :wink: Pomyślmy gdyby fora i strony poświęcone tylko RPG Makerowi zaczęło przyjmować gry stworzone w innych programach, rozszerzyło by się nasze grono o nowych użytkowników, nowe gry, nowe zasoby, wszystko nowe :roll: Na Twierdzy, Tsukuru i Gonicu RM zaczęły by pojawiać się recenzje gier stworzonych np. w Unity, nowe możliwości :-D Czy to dobrze czy źle :?:

Pomysł ten zrodził mi się z zagranicznej strony internetowej rpgmaker.net https://rpgmaker.net/ która mimo że można znaleźć tam zapowiedzi gier i zasoby do innych programów to główną tematyką tej strony jest RPG Maker... dlaczego my też nie możemy tak zrobić :?:

Jednak największym problemem były by Golden Forki, ogólny stan forów i stron poświęconych RPG Makerowi oraz pisane recenzjie. Nowe kryteria oceniania, wszystko nowe i trzeba by było przyjąć że znanej nam strony internetowe nie są już tylko z RPG Makerem. Z resztą, chętnie poznam waszą opinię, bo już zaczynam pisać coś w rodzaju nowego artykułu do Gonica RM :lol:

Co wy sądzicie na ten temat :?: Czy Twierdza, Goniec RM, Tsukuru Archive powinny się rozwijać, przyjmować projekty gier stworzonych w innych programach, czyli stały by się stronami o tematyce gier niekomercyjnych, a nie tylko RPG Makera :roll: Co wy sądzicie na ten temat :| :wink:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Dragon Kamillo »

Twierdzą zarządca reptile, i jak sam nie raz pisał twierdza zajmuje się TYLKO programami z magicznym ツクール w tytule.
Tsukuru Archive to archiwum zasobów i gier z okresu w którym królowało 2k/3, taki z tego co wiem był zamysł tej strony i po upadku miało to trwać właśnie jako właśnie tym co jest teraz. Coś żeby jak np przypomnisz sobie za x lat o RM to mieć taki kącik gdzie czas zatrzymał się trochę w miejscu.

A na forum od dawna jest możliwość wrzucania gier z innych silników, co prawda jest to wyjątek i zapis skierowany szczególnie do ludzi którzy jakoś są/byli związani z RM, ale już w nim nie tworzą itp.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Amelanduil »

PInroz pisze:Bractwo
Zabawne, jak bardzo trafne jest to określenie (pozdrawiam Kleo :3)
Cóż, wchodząc na portal o RPG Makerze spodziewałbym się... RPG Maker'a. Wolę mieć wszystko jakoś dedykowane i rozdzielone, bez bałaganu i dziesiątek różnych sekcji.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Kleo »

Amelanduil pisze:
PInroz pisze:Bractwo
Zabawne, jak bardzo trafne jest to określenie (pozdrawiam Kleo :3)
Dziękuję, miło, że ktoś o mnie czasem pamięta. :3
Dragon Kamillo pisze:A na forum od dawna jest możliwość wrzucania gier z innych silników
Taka trochę teoretyczna, zdaje mi się... Bo dużo to ich tu nie było. Choć być może dlatego, że mało kto wie o takiej możliwości. :)
PInroz pisze:Czy Twierdza, Goniec RM, Tsukuru Archive powinny się rozwijać, przyjmować projekty gier stworzonych w innych programach, czyli stały by się stronami o tematyce gier niekomercyjnych
Ja w żadnym razie nie chciałabym tu oglądać gier 3D czy jakichś śmieciowych gierek na telefony, ale takie np. przygodówki z AGS to już zdecydowanie bardziej. Ale generalnie to nie wiem... Chyba jednak wolę, żeby zostało po staremu. :)
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Dragon Kamillo »

Problem jest taki że jak się otworzymy bardziej na inne silniki itp, to się pogubimy. Pomoc zaczną zalewać tematy, na które nie bedziemyb umieli odpowiadać, chyba że ktoś taki się znajdzie. Ale wtedy zrobi się syf i RM zamiast się rozwinąć to upadnie, bo ludzie będą zniechęceni odnajdywać się w ilości tego wszystkiego i sama osobna scena RM przestanie po prostu istnieć.

Też wolę jak jest, mimo że od zewnątrz jesteśmy raczej niezbyt dobrze postrzegani itp, to wolę jak jest tak i mamy tą garstkę ludzi robiących w RM itp, niż jakby się to wsio miało rozdupcyć. RMXP.pl próbowało i się rozdupcyło...

Wolałbym coś innego, znaczy uderzanie z najlepszymi RM grami w miejsca które skupiają ogólnie niezależną twórczość itp, to nie rozdupcy nam jedności, a jednocześnie pozwoli się od dobrej strony pokazać innym.
Usunięty

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Usunięty »

@UP
Jeśli chodzi o zasoby czy o pomoc to już jest tzw. "śmietnik". Po mimo tego, że tutaj można dużo znaleźć, to samo szukanie jest utrudnione. Jak dla mnie to nie ma póki co robić jeszcze większego bałaganu.

Załóżmy, że to wszystko zostało już uporządkowane: forum mogłoby ruszyć ku zgarnianiu osób, które tworzą RPG niekoniecznie w RPG Makerze. Do tego celu przydałby się osobny dział np. pt. "Inne śliniki". Tam mogą powstać podziały: pomoc, zasoby, itp., żeby to jakoś mieć sensownie posegregowane. Jeśli z tego wszystkiego wyłoniłby się jakiś silnik, który byłby dość często używany w tym dziale, to można dla niego utworzyć osobny dział.

Jednak wszystkie zmiany trzeba wprowadzać z rozwagą i z namysłem. Też po prostu coś może nie wypalić.

Dla mnie Gospoda zawsze będzie miejscem, gdzie można pogadać o RPG Makerze <3. Po to tu w końcu przyszedłem :-)
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Diablo »

Ja osobiście powiem w ten sposób - szukając tego forum, szukałem frazy "rpg maker". I znalazłem dokładnie to czego szukałem. Prawda, można zrobić coś do innych silników, ale duża część użytkowników mogłaby wtedy co najwyżej powiedzieć "ładne/brzydkie", bo nie zna możliwości tego engine'a. Z tego powodu wydaje mi się, że Gospoda powinna zostać Gospodą RM'a, a ludzie szukający forum Unity niech szukają dedykowanego im forum. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by się tu zareklamować, ale... no...

Nie rzucim mejkera skąd nasz ród
Nie damy pogrześć ruby
Gospody naród, gospody lud
Królewski szczep Enterbrainowy

Nie damy by tu inny silnik wlazł
Tak nam dopomóż Jazz
Tak nam dopomóż Jazz
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Dr.Man »

Gdy ktoś zakłada forum powstaje inicjatywa, o czym będzie, do czego będzie służyła i jak będzie jednoczyć użytkowników. Koncepcją Gospody jest jednoczenie ludzi którzy tworzą gry w RPG Makerze, prezentowanie własnych projektów, wzajemna pomoc z obsługą silnika, z tego co wiem zdarzało się że ludzie wstawiali gry z innych silników, ale przeważnie mieli coś wspólnego ze sceną. Jest na pewno dużo innych forum które zajmują się innymi silnikami i zrzeszają tamtejszych użytkowników którzy lubią w nim tworzyć gry, więc nie ma takiej potrzeby by zmieniać początkowej koncepcji, nowych użytkowników pojawiało by się jak na lekarstwo i za pewne szybko by znikali.
Obrazek
BH Daimaouji
Posty: 509
Rejestracja: 19 gru 2012, 20:09

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: BH Daimaouji »

Ja robiłem Mugeny zanim poznałem RPG Makera, go figure
Moje aktualne gry DB zrobione w RPG Makerze:

DBZ Saiyans' Rebellion +16
Damian's Adventures +7
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Dlaczego tylko RPG Maker?

Post autor: Rave »

Najlepiej jak kogoś to interesuje to proponuję przekonać forum NukeBoards do zrobienia sekcji o RM. Bo już innymi silnikami się zajmuję, tylko brakuje makera. Będzie łatwiej przekonać bo to dodanie jednego silnika do wielu innych zamiast wielu innych do jednego silnika.
ODPOWIEDZ