Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Caesum
Posty: 126
Rejestracja: 22 lip 2008, 11:23

Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Post autor: Caesum »

Takie właśnie pytanie. Mam kilka niedokończonych projektów jeszcze z dawnych czasów, w tym kontynuację Sven Mortais(ktoś to w ogóle pamięta?) i zastanawiam się, czy by tego nie dokończyć i nie wrócić do Rpg Makera. Generalnie z rm'em mam tak jak z rowerem, większość rzeczy wciąż pamiętam, zupełnie jakbym nigdy od niego nie odchodził.

Pytanie tylko, czy w ogóle warto jeszcze wracać do RMa? Jak to jest? Czy scena RM dalej jest tak prężna jak kiedyś? Czy starzy polscy wyjadacze dalej w tym siedzą? Czy ktoś jeszcze korzysta z RPG Makera 2k3 albo XP?
Tutaj jeden z moich starych projektów, właśnie Sven Mortais II na RM2k3. Generalnie gameplay miałby pozostać ten sam co w pierwszej części, czyli bieganie, skakanie, strzelanie do przeciwników i rozwiązywanie zagadek w stylu copypaste z Tomb Raidera. Główną różnicą jest jednak nowy system walki(1:47) oraz menu z przedmiotami(2:14) - jedno i drugie z obsługą myszki. Powyższy gameplay to przykład jak mogłoby to wyglądać. Czy warto do tego wracać?

Mam też projekty dwóch gier w RMXP, jeden wzorowany na Clock Tower z SNES, a drugi na starych grach RPG(oczywiście Gothic), ale nie są one tak reprezentatywne.
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Post autor: Kryzz333 »

Witaj, ja już cię nie kojarzę, ale gamepley Sven Mortais wygląda naprawdę interesująco.

Scena ma się dobrze, nie mogę porównać z "dawnymi czasami", ale duże produkcje wciąż się tworzy, mamy b. aktywny czat na Discord, Goniec RM ciągle dostaje nowe recenzje.

RM 2k3 i XP mają około połowę udziału w grach i powstają na nie zazwyczaj największe tytuły.

Czy wrócić do mejkera to już ty sam możesz sobie odpowiedzieć.
Tutaj masz link do Discord https://discord.gg/7Ad6p zawsze ktoś będzie, może się dowiesz co cię interesuje.
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Post autor: Crashykk »

Obrazek
:(
ObrazekObrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Post autor: Kryzz333 »

Kolega Caesum już dostał się na Discord i w zasadzie temat chyba można uznać za zamknięty :V
Awatar użytkownika
Crashykk

GF 2022 - Pełne Wersje (msc. 1)(msc. 3) Dema (msc. 3); GF 2020 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2015 - Pełne Wersje (msc. 3); GF 2014 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 3); TAPE #2 (msc. 2); TASC 4 (msc. 3); TASC 6 (msc. 2)(msc. 2)
Posty: 722
Rejestracja: 16 gru 2011, 16:08
Lokalizacja: Kuj-Pom
Kontakt:

Re: Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Post autor: Crashykk »

Ja też chciałem się dostać, no chyba, że mnie nie chcecie xD :V
ObrazekObrazek
Obrazek
Usunięty

Re: Czy warto wrócić do RM2k3/XP?

Post autor: Usunięty »

CrashuR pisze:Ja też chciałem się dostać, no chyba, że mnie nie chcecie xD :V
Tutaj Silver już wszystko napisał: viewtopic.php?f=38&t=5849
Zablokowany