Scenę zabił Discord?

Wydarzenia, komentarze, pomysły... Wszelkie dyskusje związane z RM.

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Scenę zabił Discord?

Post autor: Rahim »

Wracam sobie po długim czasie i nie wierzę... Jazz zawsze był przeciwny wszelkim shoutboxom idt. tymczasem scena wymarła, bo kilka osób sobie zamaniło Discorda... Coś poszło nie tak, bo użytkownicy dodatkowo namawiają nowych na przejście do tego programu, a forum stoi ugorem i kwiczy... Strasznie przykro się na to patrzy :(

Do tego te yutubery z 300 subami (gdzie gość się tym podnieca, a tak naprawdę w swiecie yt nic nie osiągnął i wstyd by mi się na jego miejscu było przyznać, tymczasem zgrywa panisko), wyciagającymi i rozbijającymi scenę, gdzie te super czasy, gdy istniały 2-3 fora, tętniły życiem, wszystko się rozbijało o nie. Normalnie żal serce ściska....................
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Adrap »

"Wracam sobie po długim czasie i nie wierzę..."
To gdzie byłeś jak scenę trzeba było "ratować"?

Mi się osobiście najbardziej podoba to wszystko odkąd tu jestem. Bo mam znaczny lepszy kontakt niż kiedykolwiek z różnymi osobami, z którymi tworzę gry i niektórym pomagam choćby zrobić pixelart drobny. Do tego mam rękę na pulsie dzięki portalowi na FB. I jakoś tak miło się tam rozmawia o różnych rzeczach i odzew jest większy niż kiedykolwiek miałem tu na forum. I jeszcze zastanów się czy to konkretnie discord musiał zniszczyć scenę, pomyśl ile kiedyś odwiedzałeś for i ile odwiedzasz teraz?
Ja się osobiście dziwię, że to stoi tu cokolwiek, skoro mało for polskich teraz w ogóle stoi.
Ozzaku pisze:istniały 2-3 fora, tętniły życiem, wszystko się rozbijało o nie. Normalnie żal serce ściska....................
No to pretensje o discord są tu nie na miejsce, bo Gospoda akurat stoi, a tamte fora nie. No żyły, ale i wtedy nie było tak dobrze rozbudowanej konkurencji dla RM, który jakoś nie specjalnie leci do przodu z trendami.

A obecny stan mi bardziej pasuje.

Ale być może racja Ozzaku, być może twoja scena wymiera.

No i mały dodatek, rok 2007, 10 lat temu!
viewtopic.php?f=3&t=166
Ostatnio zmieniony 16 gru 2017, 16:45 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Kryzz333 »

Discord to akurat jedna z lepszych rzeczy jakie się wydarzyły. Jest jedno miejsce gdzie można siedzieć i dyskutować zamiast małych grupek RMowców piszących na konfach facebookowych itd. I tak naprawdę Discord i forum są praktycznie rozłączne. Tam jeśli odbywa się coś co mogłoby być na forum to najwyżej drobne dyskusje i rady, które raczej nie zasługiwałyby na posty. Może fajnie byłoby gdyby niektóre te dyskusje były utrwalone na forum, ale taki zeitgeist.

istniały 2-3 fora
Więc teraz jeszcze mielibyśmy być rozdzieleni między nie? Więc jednoczenie czy dzielenie? Bo tezą było, że Discord dzieli Scenę?

Czasy się zmieniają, Rahim...

Tak jak Adrap napisał - brakuje nam ludzi i gier, to prawda. No ale sorry, nikt tu przecież nie jest trzymany siłą, a pod względem jakości i braku burz na forum to o ile wiem chyba jesteśmy w szczytowym momencie scenowej historii pod tym względem.
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Diablo »

Czym jest scena? Jezeli scene utozsamiamy z forum, to jest co najwyzej zastoj sceny, bo aktywnosc wciaz jest. Ja jednak blizszy jestem innej interpretacji. Scena to grupa osob, spolecznosc - a ta jest wg mnie zgrana bardziej niz kiedykolwiek. Forum oraz Discord to narzedzia w rekach ludzi. Forum pozwala na „powazne” rozmowy o prezentacji nowych gier, kontakty czysto „zawodowe”. Discord to uzupelnienie forum o czastke interakcji, wzajemnej pomocy, interakcji uzytkownikow. Ulatwia to komunikacje. Natomiast jezeli chodzi o Facebooka - jeden z lepszych pomyslow. Jestem zawsze na bierzaco, no i lubie w ogromie glupot zobaczyc jakis post o tym co sie u nas dzieje - a dzieje sie duzo. Wiec jezeli scena umarla (ktory juz raz), to zapraszamy na cmentarz, bo calkiem ruchliwe i zywe z nas trupy :v
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Rahim »

Istniały dwa trzy fora i jak padły, to było jedno słuszne - Gospoda, która na nowo skupiła część graczy z tych rozbitych, upadłych forum. Discord? Kurde program jest do gier, ale komuś zamaniło się większego fejmu i chęci władzy, znam to skądś, nie mniej jednak takie coś zabija scenę, zobaczcie ile wyszło projektów w tym roku i jak one wyglądają - TRAGEDIA. Nie mówię tego by was obrażać, bo nie taki jest tego cel i tak byłem na waszym discordzie, dlatego dziwi mnie że jest tam krąg wzajemnej adoracji i pieprzenia jaki to świat po sprawdzianie z przyrki jest ciężki, a wy musicie jeszcze nad projektem pracować i zachowujecie się jakby był to obowiązek i pnę tu do tego że każdy nowy gracz, który się rejestruje na forum jest ściągany na discorda, mamiony waszą chęcią pomocy, a tak naprawdę słucha jak wam ciężko albo jacy fajni jesteście. I nie wypierajcie się, przykładem jest temat powitań.

Chyba serio należę do archaików jak Reptile czy Dragon, nie o taką scenę walczyłem i Ultimę tępiłem. Pamiętam jak szlag trafił Ultimę, Yoruś, Viuu i kilku innych przeszła do nas, forum znów tętniło życiem, nawet odziwo sami Ultimijczycy chętnie udzielali podpowiedzi i dzielili się doświadczeniem, prawdą jest, że też nie wszyscy, ale jednak... a teraz? Discord, 50 youtuberów, którzy chcą zabłysnąć i pierdzielą i nudzą tak, że aż się spać chce, jedyny trafny kanał - Yoruś, który potrafi rozbawić i zaciekawić widza, a reszta to durne i puste paplanie i lizanie sobie tyłków na wzajem, aby tylko zdobyć suba od konkurenta i czuć się dowartościowanym. #SecenaRPGMakera2017~
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 819
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Kryzz333 »

Jezu Rahim, zaczynasz już naprawdę ględzić jak stary dziad, który chce starych dobrych czasów, bo przywołują miłe wspomnienia. Nie widzę nic z tego co piszesz (lizanie się po tyłkach dla subów, Discord dla fejmu i chęci władzy?). Najśmieszniejsze jest to, że nagle wracasz po dłuższej przerwie i narzekasz, że za mało się dzieje. To kto ma tworzyć Scenę? Tłumy użytkowników których po prostu nie ma? Nowych gier nie będzie jeśli zniknąłby Discord i Youtube. Może mniej, bo na Discordzie skutecznie się przedstawia swoje pomysły itd. ale skąd to możesz wiedzieć?
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Jazzwhisky »

Temat brzmi trochę jak ból dolnej części pleców, coś jak żal fana pomysłów w stylu shoutboksa, gdy potem ktoś odpali podobne rzeczy, ale z sukcesem i już bez ich udziału (znamienne, prawda?). Anyway, co dopiero powiedzieć, gdy kiedyś powstawały jakieś poboczne fora czy ircowe kanały przed discordem, to dopiero było demolowanie sceny, prawda? ;)
No i dobra, może kiedyś czasami żal i smutno było na to patrzeć, ale tak czy inaczej, to chyba przeszłość, na GRMA zawsze łączyliśmy pomysły i ludzi z różnych kręgów, a akcje w tym stylu nie ciągną już prawie nikogo, na szczęście.

Ogólnie, korzystając z okazji, z perspektywy kilku miesięcy - wydaje się, że discord pojawił się w dobrym momencie, a po chwilowym wyciszeniu forum nawet odbija do góry, prawdopodobnie to nawet rezultat tego ruchu, znaczy się efekt jest odwrotny. :)
W każdym razie, wszystkich, którym nadal wydaje się, że celem konkursów, akcji, kanałów, różnych działań itp. było czy jest zwiększenie aktywności i ilości postów na forum - uspokajam, przypominając, że to nigdy nie było to zamierzeniem ekipy boardu/TA. Ani w roku 2007, ani teraz, wręcz przeciwnie, to aktywność (taka jak ta na discordzie teraz) napędzała zawsze te inne, dodatkowe inicjatywy.

No i na koniec, nie mogę się powstrzymać:
Ozzaku pisze:gdzie te super czasy
A tam, przecież cię wtedy nie było. ;]
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Adrap »

Bo tak to jest, że aktywność spada gdy ludzi nie ma, co nie? ;)
To ja poczekam jeszcze rok i na kolejny taki temat. Bo w sumie zawsze to samo. Ktoś wraca i się dziwi, co tak opustoszało.
No mówi samo przez się.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: GameBoy »

Moja scena umiera nie chcę jej śmierci och nie. XDDDDDD

Zamiast narzekać to byś GRĘ robił.
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Adrap »

GameBoy pisze:Zamiast narzekać to byś GRĘ robił
Ty się na nim już nie odbijaj tylko sam rób, ty Gameboyu najgorszy, ty!
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Yoroiookami »

Ja się częściowo zgodzę z Ozzakiem. :L
To znaczy - możliwe że przez Discord niektórzy mniej wypowiadają się na forum (Kleo!!!), chociaż niekoniecznie. No bo skoro ludzie sobie mogą podyskutować tam, na żywo, to nie ma zbytnio powodu żeby pisać tutaj. Chyba że ktoś zrobi temat z zapowiedzią, demem, albo pełną wersją gry. Z drugiej strony ja na Discord zbyt często nie zaglądam, a i tak co jakiś czas mam jakiś ciekawy temat na forum do przejrzenia. Więc chyba nie ma co panikować, Ozzuku. :>
A według mnie Ultima wcale nie różni się tak bardzo od Gospody jak niektórzy myślą. Im dłużej tu siedzę, tym zauważam więcej podobieństw i powtarzających się wydarzeń. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Rahim »

Ano obecnie się nie różni, tak samo świeci pustkami, jedyna większa aktywność pojawiła się dziś, bo jakiś fanatyk discorda z bólem tyłka dał cynk reszcie i pologowali by poskakać do gardła.

Co do wypowiedzi Jazza, po czasie faktycznie zdałem sobie sprawę, że miałeś rację i miedzy innymi Opactwo też przez shoutbox, na którym skupiła się większość zaczęło przybierać na takiej formie jaką miało, dlatego tym bardziej nie rozumiem skąd u cb taki zwrot. No i co do discorda, przypominam że miesiąc po jego powstaniu zalogowałem tam, widziałem co się działo i co ludzie gadali, no proszę waz...

Dobra, nie chce mi się nawet sprzeczać, discord to gówno, mieliście tego doskonały przykład przy akcji Dragon-Kamillo, nim go zbanowaliście.
Kleo pisze:
EnterVPL pisze:jeśli nie chcesz z kilkoma osobami rozmawiać to możesz tylko z jedną. Jest taka opcja w Discorcie lub można stworzyć tam do tego pokoje rozmów.
Jak mam chęć z kimś pogadać, to mam już do tego wystarczające narzędzia. Więc kolejne mi na nic. :)

Pamiętam, że jakiś czas temu pojawił się pomysł scenowego TeamSpeaka... Dokładnie nie wiem, jak z nim było, ale chyba wyszło średnio.
Deathwing pisze:Mam z grupą znajomych serwer na Discordzie i sprawdza nam się to całkiem nieźle, tym bardziej, że można wydzielić tam sobie tematyczne kanały. Tutaj to jednak trochę inna sprawa, bo forma kontaktu przez forum odpowiada mi bardziej i wydaje się wystarczająca. Nigdy zresztą nie byłem miłośnikiem czatów czy irców i tak już raczej pozostanie, ale nie wykluczam, że mógłbym zaglądać, gdyby coś takiego powstało.
a teraz cytat, który pokazuje jak sami zabijacie scenę:

"Kolega Caesum już dostał się na Discord i w zasadzie temat chyba można uznać za zamknięty :V" viewtopic.php?f=3&t=5901

Pokłony~
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: GameBoy »

Ja nie narzekam na umierającą scenę to nie muszę gier robić. :v
możliwe że przez Discord niektórzy mniej wypowiadają się na forum (Kleo!!!)
Kleo to ani na discordzie ani na forum zbyt często nie pisze.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Noruj »

Chyba serio należę do archaików jak Reptile czy Dragon, nie o taką scenę walczyłem i Ultimę tępiłem.
Znaczy, może byś chciał, ale w mojej ocenie nie zrobiłeś niczego dla nikogo, wręcz śmiać chce mi się z takich ludzi, którzy paplaniem, ploteczkami, starali się nadrobić swoje nic-nie-robienie. Byłeś i jesteś nadal takim Staniorem w wersji LITE, on też miał w zwyczaju pojawiać się raz na pół roku, żeby walnąć jakimś wspominkowym tematem.

Co do samego tematu, to znowu śmiać się chce, kiedy wpadasz, wydajesz sądy i walisz pretensjami, jak to scena umarła. Na Discordzie jest 10x interakcja, co w przypadku dość małej społeczności jaką jest Scena RPG MAKERA działa wręcz idealnie. Fora umierają, nie tylko te. Robi się z tego archaiczne narzędzie i tyle. Nie ma co płakać.

Także, maść i jedziesz dalej.

@Kleo na discordzie pisze na #Kroniki Asgun, natomiast o co chodzi z tymi cytatami? XD
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Scenę zabił Discord?

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy pisze:Kleo to ani na discordzie ani na forum zbyt często nie pisze.
To samo Caesum, ale ostatni post pokazał jasno, że od początku nie chodziło dyskusję. :))))))

Zresztą jestem pewien, że jeszcze Deathwing i Kleo też się odniosą, jak to im ten discord się teraz podoba. :}

@edit
Ah, z tego co widzę, to nie ma ani jednej wypowiedzi Dragon Kamillo na kanale, a nikt mu nic nie usuwał.
No i dla jasności - nie jestem autorem pomysłu, twórcą, ani właścicielem wpominanego serwera/kanału na discordzie. Dobra słowa za odpalenie inicjatywy powinien odbierać Reigh.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Zablokowany