Przeznaczenie

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Przeznaczenie

Post autor: Enyafan »

Cosi dziesi, Kvachu, pokłony! Tego mi było trzeba. Podetyuję troszkę i będzie, jak się patrzy. Dzięnks.
Jeżeli nie napotkam żadnych problemów, demo powinno wyjść we wrześniu... do tego czasu postaram się pokazać w Gali i na Kozaczku, żeby narobić szumu :mrgreen:
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Re: Przeznaczenie

Post autor: Mertruve »

Bardzo dobrze. Dawno nie grałem w jrpg ukierunkowane na dorosłego odbiorcę.
Obawiam się, że tu chodzi bardziej o "dorosłego" odbiorcę ;)
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Przeznaczenie

Post autor: Enyafan »

Rozwiń wypowiedź, jeśli łaska ;)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Re: Przeznaczenie

Post autor: Kalashnikov »

Ludzik boi się, że użyjesz "dorosłych" elementów, które nie nadadzą grze tak naprawdę "dojrzałego" wydźwięku. Tak jak trzynastolatek palący papierosa - nie czyni go to dorosłym, a jedynie wygląda śmiesznie.
NIZIOŁ
Posty: 122
Rejestracja: 07 wrz 2008, 14:17

Re: Przeznaczenie

Post autor: NIZIOŁ »

Może na tym będzie polegał jej urok. Śmieszno poważna gra dla dorosłych ;)
Dla mnie screeny przeciętne. Nie podobają mi się miejscówki. Mało na nich rzeczy jest i te drzwi to już przesada. Ciekawe jak będzie z klimatem bo dialogi są fajne.
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1154
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Przeznaczenie

Post autor: Michu »

No ogolnie dla mnie to wszystko wyglada po prostu brzydko. Tzn. poszczegolne elementy nie sa zle (chociaz walka jest okropna), ale razem tworza smutna mieszanke.

Co do "doroslosci" - kiedy ludzie wreszcie pojma, ze krew, seks i bluzgi nie decyduja o tym, czy dana gra jest, czy nie jest dla doroslych? To codziennosc dla nastolatkow. Decyduje o tym poziom intelektualny.
Obrazek
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Przeznaczenie

Post autor: Enyafan »

Kurdę, nie róbcie ze mnie dziecka neo! ;) Przecież to był ewidentnie żart i ubezpieczenie na wypadek posądzeń o jakieś deprawowanie młodzieży. Każdy "wydawca" ma obowiązek odpowiednio oznakować swój produkt. Wiem, czym się różni dojrzałość od pełnoletności.
A jeśli chodzi o brzydotę screenów... na to już nic nie poradzę. Mogę poprawić drzwi czy tzw. "błędy w mappingu", ale całego stylu już zmieniać nie będę. ;)

NIZIOŁ, będzie mniej więcej tak jak mówisz - zarówno dużo humoru, jak i powagi. Humor będzie wypływał z ust bohaterów, raczej nie uświadczy się takiej autoironii w stylu "Ty, my chyba jesteśmy w grze" ;)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Przeznaczenie

Post autor: Jazzwhisky »

Enyafan pisze:Przecież to był ewidentnie żart i ubezpieczenie na wypadek posądzeń o jakieś deprawowanie młodzieży. Każdy "wydawca" ma obowiązek odpowiednio oznakować swój produkt. Wiem, czym się różni dojrzałość od pełnoletności.
A ja się złapałem. :P

Gwoli ścisłości - nie dam sobie nic uciąć, ale jestem niemal pewien, że w polsce wydawca nie ma takiego obowiązku. Poza tym na screenach widać tyle, że ten "żart" chyba przynajmniej częściowo pokrywa się z rzeczywistością! ;)

//edit-dół
Bu, to jednak się nie złapałem.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Przeznaczenie

Post autor: Enyafan »

Znaczy się... przemoc, wulgaryzmy i erotyka w grze są. Chodziło mi o to, żeby to jasno zasygnalizować, ale wiem przecież, że przeznaczenie gry czy filmu dla pełnoletnich to tylko umowna kwestia. Nigdzie nie chciałem też sugerować, że porywam się na dojrzałą, artystyczną grę wypchaną metaforyką i filozofią ;) Staram się, by "szczeniacko" nie było i by bohaterowie byli z krwi i kości, ale nie zamierzam się z nikim siłować i spierać, gdzie kończy się gra dla młodzieży, a zaczyna dla dorosłych ;)
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Przeznaczenie

Post autor: Fear »

Jakieś postępy w grze ? ^^
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Przeznaczenie

Post autor: Enyafan »

Powoli do przodu ;)
Na poważnie wezmę się do roboty, jak się pomyślnie zaklimatyzuję. W każdym razie o Przeznaczeniu nie zapomniałem, mam teraz tylko trochę zamieszania.

EDIT:

Prace nad grą nieco ruszyły do przodu, jednak wcale nie znaczy to, że premiera się zbliża, albowiem żem powziął brutalne kroki, mianowicie zamierzam skomponować sobie soundtrack. Przymierzałem się do tego już od dawna, ale dopiero teraz naszło mnie porządnie. Może to podejrzane, ale z biegiem czasu coraz dziwniej i dziwniej było mi używać czyichś utworów w swojej grze (jakby tak nie było z grafikami :mrgreen: ), więc stąd ta decyzja. Gdyby ktoś miał wątpliwości - tak, nie znam się na muzyce w sensie technicznym, ale komponuję od paru lat, więc mam nadzieję, że potworki z tego nie wyjdą. Zasadnie jest się za to obawiać, że wyjdzie zbyt industrialnie i psychodelicznie jak na grę w realiach fantasy... :>
Kurdę, mam wrażenie, że się tłumaczę. No nic, alleluja i do przodu!




Mp3 czy midi, oto jest pytanie... @@
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Przeznaczenie

Post autor: Fear »

O, coś oryginalnego ^^ Dopytuję się bo Przeznaczenie jest jedną z gier na które czekam ;]
Enyafan pisze: Mp3 czy midi, oto jest pytanie... @@
Według mnie parę mp3 nie zaszkodzi. Jednak postaraj się by nie były za długie i nadawały na około 90 kilobitach na sekundę. Wtedy ich rozmiar nie jest tak wielki, a strat w jakości widocznych też nie ma. I najważniejsze, jeśli MP3 to staraj się wyregulować poziom głośności ,żeby np. taka mp3 nie była za cicha bo wtedy to jest porażka :)

Oczywiście takie jest moje zdanie...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
paXon
Posty: 12
Rejestracja: 25 paź 2009, 21:04
Lokalizacja: Olkusz

Re: Przeznaczenie

Post autor: paXon »

Zapowiada się ciekawie... Klimat w mappingu nawet jest :). Tylko teksty mi się nie za bardzo podobają. No sorki. Ale dla mnie nie ma nic idealnego. Więc może u Ciebie idealne nie muszą być teksty :). Powodzenia.
P3aCeforraSta


bles$
Awatar użytkownika
Enyafan
Posty: 122
Rejestracja: 20 cze 2009, 14:21

Re: Przeznaczenie

Post autor: Enyafan »

Więc może u Ciebie idealne nie muszą być teksty
Jeśli chcesz przez to powiedzieć, że Ci się nie podobają próbki dialogów, to ok, jeśli zaś to, że nie przywiązuję do nich wagi, to wpieprz! ;)
Akurat to jest dla mnie absolutny priorytet, do pisania przywiązuję największą uwagę. Choć faktem jest, że konwencja może parę osób odstraszyć. Zdarzało mi się np. spotykać z opiniami, że swojski, potoczny język bardzo grom szkodzi. Mnie raczej uwodzi. Jeśli chodzi Ci o coś innego - wal śmiało.

Z prac nad grą... powstawanie soundtracku jest w toku, muzyka w grze będzie ściśle powiązana z realiami - pojedyncza wyspa zamieszkana od wieków przez kilka ras, stąd mieszanka różnych "sprzecznych" instrumentów. W praktyce jest to połączenie smyczków, fletów czy harf (ludzie) z okołoindyjskim instrumentarium (pozostałe rasy). Zabieg to na pewno ryzykowny, ale wyniki bardzo mnie zadowalają. W każdym razie absolutnie nie można się spodziewać powtórki z Final Fantasy czy czegoś w tym stylu... a czy to dobrze, sami ocenicie.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Przeznaczenie

Post autor: X-Tech »

Ja ci powiem, że na grę czekam. Mi się stara wersja podobała. Jak ją rozbudujesz jeszcze bardziej i wydłużysz czas gry będzie lepiej. Gra była oryginalna i dobrze, że to nie FF.
Zablokowany