Carcarus

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Carcarus

Post autor: Fehu »

Albo origi, albo smierc!
Wybieram to po środku.

@Jazzwhisky: Dzięki za słowa poparcia ;']
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Carcarus

Post autor: Klonoa »

Jak to powiedzial Milosz albo Tadeusz z Review Territory na Hyperze.
''OmyGyFyTyFyLol''

Normalnie ten projekt jest... CUDENKO! :mrgreen:
Fabula taka, ze rzadko kiedy sie taka spotka, po skrinach widac ze ogolnie HOT HOT :D Co prawda napis Carcarus z 'intra' wyglada miernie, ale to da sie zawsze potem poprawic :D
Skryptow nie za duzo, ale lepiej dac pare takich nizeli zapchac wszystko skryptami by przycmic jakies niedorubki :P

Nie mam zielonego pojecia dlaczego skojarzylo mi sie z FMA czytajac linijke, ze alchemia do rytualow w jakis sposob jest potrzebna... :P

Po prostu chyba bede codziennie sprawdzal czy nie pojawilo sie juz to cacko :D
KEEP GOING!
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Carcarus

Post autor: X-Tech »

Wreszcie coś konkretnego jak na grę nastawioną na natłok wszystkiego jakich tu pełno. Wyczuwam tu mocną fascynację Ahriman Prophecy (wg. mnie jedna z najlepszych o ile nie najlepsza gra w rpgmaker, w którą grając odczuwam całe pokłady klimatu wiejskiego to raczej na pewno komplement) Takie samo podejście do świata, który pokazać jak najbardziej żyjącym i pełnym ludności, która żyje w społeczności. Nawet bohaterem gry jest młoda bohaterka tak jak to było w Ahriman Prophecy. Niczego się nie czepiam same wypasy tu widzę. Czepiają ci się napisu w intrze, a jest bardzo dobry - dobrze się to prezentuje.. Dla mnie wszystko TUTAJ JEST bardzo dobre. Jak najwięcej tego klimatu zwartego społeczeństwa i będzie wypas.
Awatar użytkownika
RPGFinal
Posty: 50
Rejestracja: 18 kwie 2007, 19:09
Lokalizacja: Katowice.

Re: Carcarus

Post autor: RPGFinal »

Generalnie, czy REFMAP to też nie są origi w pewnym sensie? (W końcu to nie ripy, więc...~)
X-Tech pisze:Wyczuwam tu mocną fascynację Ahriman Prophecy(...)
Wiedziałam, po prostu wiedziałam, że ktoś to kiedyś podkreśli. 8D (Jestem jasnowidzem, ahoj!)

Co do Guitar Ballad i jego werszjonu dwa — jak dla mnie od początku był to kawałek niezwykły, lecz trza przyznać, w niektórych miejscach jakaś poprawka jest. I ach, nie mogę się doczekać, aż zobaczę to w terenie! <3
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1770
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Carcarus

Post autor: GameBoy »

Nie mam zielonego pojecia dlaczego skojarzylo mi sie z FMA czytajac linijke, ze alchemia do rytualow w jakis sposob jest potrzebna...
Zaiste, anime mają monopol na coś co istnieje od kilku wieków przynajmniej. =D
Wyczuwam tu mocną fascynację Ahriman Prophecy
Zaiste, ta gra ma monopol na wiejskie klimaty, główną bohaterkę i tilesety, które swego czasu były drugim RTP. 2 na 3 podane tu elementy znajdzie się w wielu książkach fantasy.

Bicik z dynamiką dużo lepszy. :D


To zapowiedź gry Carcarus, koniec z dyskusją na temat innych gier.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Carcarus

Post autor: Fehu »

@X-Tech: Masz słuszność, Ahriman's Prophecy stanowi dla mnie dużą inspirację. Ja również uważam ją za jedną z najlepszych, jeśli nie najlepszą grę spod RPG Makera.

@Klonoa: Jeśli chodzi o Full Metal Alchemist, to obejrzałem tylko kilka pierwszych odcinków tego anime i nie przypadło mi ono do gustu, zatem nie liczyłbym na wiele nawiązań do tego tytułu. Niemniej jednak masz rację zauważając, że alchemia z Carcarusa będzie wyglądała trochę jak w FMA. Ale tylko trochę, bo nie jestem do końca pewien, jak to wyglądało dokładnie w anime ;']
2 na 3 podane tu elementy znajdzie się w wielu książkach fantasy.
W dzisiejszym świecie wymyślenie elementu oryginalnego jest praktycznie niemożliwe. No, chyba, że za taki element uznamy diamentowe wampiry [no offense, jeśli są tu fani Zmierzchu ;'d].
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Carcarus

Post autor: Klonoa »

Fehu pisze:Ale tylko trochę, bo nie jestem do końca pewien, jak to wyglądało dokładnie w anime ;']
W anime wygladalo to dokladnie tak ze:
Rysowalo sie krag 'alchemiczny' na ziemi czy gdzie tam, kladlo sie na nim dlon i robily sie takie fajne kolorowe swiatelka i po chwili cos bylo zrobione :P

Skoro mowisz troszku bedzie podobne, licze na to troszku bo takie swiatleka i tere fere jak w FMA by mnie utwierdzily, ze ten kawalek jest bardziej na tym oparty. O AP nie wspomne bowiem, az tak daleko w tej grze nie zaszedlem XD
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Carcarus

Post autor: Fehu »

Rysowalo sie krag 'alchemiczny' na ziemi czy gdzie tam, kladlo sie na nim dlon i robily sie takie fajne kolorowe swiatelka i po chwili cos bylo zrobione :P
Tak łatwo to nie będzie ;'P
O AP nie wspomne bowiem, az tak daleko w tej grze nie zaszedlem XD
W Ahriman's Prohecy nie było chyba alchemii. Przynajmniej sobie nie przypominam...
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Carcarus

Post autor: Klonoa »

W AP bylo cos z zielarstwem o ile dobrze pamietam wiec tutaj o wiele mniej laczy sie elementow :P

I przy okazji zeby post nie poszedl do kasacji i zeby byl na temat, jakbys potrzebowal to ja sie zglaszam na BETA TESTERA :D
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Carcarus

Post autor: Fehu »

Co do beta testów, to Noruj rozpoczął tą całą serię wideo-recenzji [tak, wiem, że to nie są recenzje, ale braknie mi lepszego określenia] i pomyślałem, że to bardzo dobry sposób na upieczenie dwóch pieczeni na jednym ogniu: beta testing oraz swoista reklama i prezentacja gry. Jeśli nie podejmie się tego Noruj, może ktoś inny ;']
W każdym razie, nie jest to robota na teraz, choć i nie na bardzo odległą przyszłość.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Carcarus

Post autor: Rave »

A po co beta-testy? Jakoś Microsoft ich nigdy nie robił. Poważnie zaś, to weź zdobądź grupkę beta-testerów, bo im więcej osób testuje tym większa szansa na wyłapanie błędów - ja w NP dopiero dzisiaj znalazłem kilka bugów (na szczęście nic poważnego, głównie różne problemy z ruchem i widocznością eventów), mimo, że co jakiś czas przechodzę grę od nowa, aby bugi wyłapać. Także to jest ważne.

Fehu, możesz zarzucić tą panoramką na której tle pojawia się napis Carcarus (pierwszy post, pierwszy screen)? Poprosiłem o to wcześniej, no ale ktoś tu był głodny, bo mój post zjadł.
Awatar użytkownika
Klonoa
Posty: 534
Rejestracja: 18 kwie 2009, 13:07
Lokalizacja: Berlin
Kontakt:

Re: Carcarus

Post autor: Klonoa »

Rave pisze:Poważnie zaś, to weź zdobądź grupkę beta-testerów, bo im więcej osób testuje tym większa szansa na wyłapanie błędów
O wieksza grupe Btest'erow nie trudno bo od czego jest takie forum jak to albo grono przyjaciol i wtedy o wiele szybciej pujdzie praca jak wszyscy za chwile podadza jakies bledy :P

A panoramke to se znajdz na www.spriters-resource.com :P
(Wiem ze tam jest, probowalem znalezc ale ciagle cos przeoczam XD)
Less Less Arte
Obrazek
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Carcarus

Post autor: Fehu »

Jak przyjdzie na to czas, to się rozejrzę za testerami. Na razie nie ma za bardzo czego testować ;']

@Rave: Wysłałem ci dokładny link do panoramy w prywatnej wiadomości i to już chyba ze dwa dni temu. Sprawdź pocztę.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Carcarus

Post autor: Fehu »

Z góry przepraszam za post pod postem, ale myślę, że lepiej to napisać osobno.

Tak więc czas na pierwszy news o postępie.
Na prośbę Jazzwhisky'ego i Enyafana [BTW, też jestem fanem Enyi xd], wrzucam trzy skriny z przykładami dialogów w grze.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Prezentuję także kolejny utwór z gry, ponownie na gitarę solo.
The Last Waltz

Zapraszam do komentowania, szczególnie grafiki systemowej. Co o niej sądzicie? ;'x
PS: W pierwszym poście dodałem skromną statystykę postępu, którą będę na bieżąco aktualizował.
Ostatnio zmieniony 13 sie 2010, 17:57 przez Fehu, łącznie zmieniany 1 raz.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
master miller
Posty: 928
Rejestracja: 02 maja 2008, 09:45

Re: Carcarus

Post autor: master miller »

Grafika systemowa calkiem dobrze pasuje, zostaw ja.
ODPOWIEDZ