Avada Kedavra

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Avada Kedavra

Post autor: OverHiLL »

Obrazek
"Jesteśmy na tyle silni, na ile zjednoczeni i na tyle słabi, na ile rozdzieleni.."

Twórca: OverHiLL
Rodzaj RM: RPG Maker XP
Rodzaj gry: cRPG
Data premiery : Brak określonej daty

Wstęp
Setki lat temu po ziemiach stąpał jeden z największych czarnoksiężników w historii - Lerante. Lerante dzięki swej charyzmie zbudował potęgę mroku na Ziemii. Jednak, że nawet on, mimo olbrzymiej potęgi magicznej, władania wszystkimi żywiołami nie potrafił uczynić z siebie pana śmierci. Obawiał się on śmierci, jak każdy zwykły człowiek. Wtedy też odkrył istnienie Księgi Ciemności. Księga, której legenda obrosła cały magiczny świat i krąży w nim po dziś dzień - jest to księga, w której rzekomo spisane miało być całe zło świata, wszystkie inkantacje nekromanckie, jak i najgorsze zaklęcia, nawet z magii celtyckiej. Tam też Lerante upatrywał sposobu na nieśmiertelność. I choć po wielu trudach i podróżach, księga wreszcie do niego trafiła, nie potrafił on jej odczytać, bo jak głosi legenda, jest ona spisane w starożytnym języku magów światła, którzy rzekomo mieli stać za stworzeniem tej księgi. Lerante, więc zrezygnowany umarł po parunastu latach jak zwykły śmiertelnik, lecz legenda księgi przetrwała po dziś dzień i nadal obrasta nowymi teoriami. Gdy jednak Lord Voldemort, następca Lerante, powiązany z nim więzami krwi, odkrył istnienie owej księgi, postanowił ją zdobyć. Jak się okazało, Lerante zostawił mu wskazówki do dotarcia do owej księgi, więc po parunastu zaledwie dniach Czarny Pan posiadł księgę na własność. Teraz pozostało jednak mu znaleźć maga światła, który będzie w stanie odczytać tę księgę.. problemem jest tylko to, że magów światła na świecie pozostało zaledwie dwóch. Albus Dumbledore - dyrektor Hogwartu i jeszcze jedna osoba, której tożsamość nie była znana.
Rozgrywka
Przyjdzie nam pokierować młodym, piętnastoletnim uczniem piątej klasy Magicznej Szkoły Tortanu. Koran, bo tak nazywa się nasz bohater w świecie opętanym przez zło, jest jak przypuszcza zwyczajnym czarodziejem. Dowiaduje się jednak prawdy o swoim pochodzeniu i zaczyna wątpić w to kim jest.
Ogólnie - przyjdzie nam się zmierzyć z dylematami moralnymi, poddającymi w wątpliwość wszystkie wartości, w jakie bohater dotychczas wierzył. Sporo będzie zadań pobocznych, które jednak będą dosyć ważnym elemetenm fabuły głównej, a przynajmniej kilka z nich.

Strona audio-wizualna
Muzyka
Do tej części projektu przywiązuje dużą wagę, bo zdaje sobie sprawę, jak dobrze dobrana potrafi zbudować klimat. Jednak na obecną chwilę, jeszcze ciągle zbieram materiały, bo tych mam dosyć mało - ale będą na pewno kawałki z Harrego Pottera, zarówno gry, jak i filmu oraz sporo znanych już kawałków zripowanych z gier.
Co do dźwięku w grze, myślę, że też tego się trochę znajdzie, ale póki co jeszcze nawet się nie zabrałem do tego, także będę na bieżąco wszystko aktualizował.

Grafika
Tutaj większość zasobów też mam z internetu, często jednak je recoloruje, żeby bardziej pasowały do klimatu. Dużo characteresów już mam, tilesety właściwie w większości także - są to zbieraniny z różnych stron traktujących o rpg makerze, łączone przeze mnie, recolorowane itp. Staram się ogólnie, żeby choć trochę od siebie do tej grafiki włożyć, bo niestety samemu nie potrafię zbyt wiele, więc próbuję chociaż recolorować.

Systemy
-System skakania
-System skradania
-System biegania
-System latania *
-System gier hazardowych (typowych dla magicznego świata) *
-System gry w qudditcha *
-Parę innych, o których dopiero napiszę

*jeszcze nie zrobione.

Screeny
Spoiler:


Podziękowania za zasoby użyte w grze

Oskryptowanie:
- Sabbiku
- Thieffer
- Dante


No i to by było na tyle. Na razie mam bardzo mało zrobione - zapowiedź umieszczam tak trochę dla siebie, będzie stanowiła moją motywację, jeśli komuś projekt się spodoba, bądź będzie miał jakieś sugestie, to zawsze miło i wspomaga w dalszej pracy. Oprócz tego, grę tworzę generalnie jednak dla siebie, bo stanowi to dla mnie fajną rozrywkę i dobrze się bawie, robiąc grę.
Jeśli ktoś, więc ma jakieś sugestie, komentarze, oceny - proszę pisać. A jeśli ktoś chce w czymś pomóc bądź ma jakieś bardziej personalne uwagi, to zapraszam na priv.
P.S Mógłby mi ktoś zmienić nick tutaj na overhill? Bo pod takim występuje już raczej, zarówno na rmxp.pl, jak i ogólnie. Z góry dzięki. :-)
Lemiru
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2012, 17:13

Re: Avada Kedavra

Post autor: Lemiru »

Widzę że inspirowałeś się Harrym Potterem
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Avada Kedavra

Post autor: OverHiLL »

Tak, główną inspiracją do powstania projektu była właśnie saga HP, której jestem wielkim fanem. :-)
Lemiru
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2012, 17:13

Re: Avada Kedavra

Post autor: Lemiru »

Pokaż z jakich skryptów korzystasz
Awatar użytkownika
Michu

GF2022 - Dema (msc 2); GF2020 - Peł. Wer. (msc 3); GF2019 - Dema (msc 1); GF2010 - Dema (msc 1); GF2008 - Peł. Wer. (msc 3) Zapowiedzi (msc 2); GF2007 - Peł. Wer. (msc 1) Dema (msc 1) Zapowiedzi (msc 3); KC II (msc 1); TASC 6 (msc 3); TACO #1 (zwyc)
Posty: 1150
Rejestracja: 13 kwie 2006, 12:21
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Avada Kedavra

Post autor: Michu »

Dawno tak przyjemnie nie czytało mi się prezentacji fabuły, ale to może przez to, że sam jestem ogromnym miłośnikiem HP =] Chyba jedyna obecnie gra robiona w RMXP, dla której zainstalowałbym makera.
Obrazek
Narzew
Posty: 68
Rejestracja: 01 mar 2012, 21:27
Kontakt:

Re: Avada Kedavra

Post autor: Narzew »

Ciekawy projekt :)
Obrazek
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Avada Kedavra

Post autor: OverHiLL »

Chyba jedyna obecnie gra robiona w RMXP, dla której zainstalowałbym makera.
Póki co - nie spiesz się, bo jeszcze sporo czasu do wydania ;3

Obecnie ogarniam wszystko w bazie danych i poprawiam aktualne mapki i w miarę czasu tworzę nowe, dodatkowo ukończyłem intro i teraz dopiero ruszam z główną fabułą, którą nieco zmieniłem jak przepisywałem (parę stron worda), tak by troszkę zaskoczyć gracza i pozwolić mu samemu wybrać między dobrem a złem, na podstawie tego, czego dowie się w grze.
Tutaj mały screen z błoń, prowadzących do Tortanu.
Obrazek

@Down :
Mapa pociągu będzie poprawiona, na sto procent albo zupełnie od nowa zrobiona, bo jak teraz na nią patrzę, to faktycznie - jest brzydka.
Windowskin będzie zmieniony, więc spokojnie.
Dzięki za opinię. :-)
Ostatnio zmieniony 08 kwie 2012, 22:38 przez OverHiLL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Avada Kedavra

Post autor: Fear »

Obrazek
Ostatni screen...

ale patrząc na chociażby ten z ciuchcią jest jeszcze trochę do poprawienia w temacie mapek :) Chyba źle importowałeś windowskin ;p.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Lemiru
Posty: 13
Rejestracja: 01 kwie 2012, 17:13

Re: Avada Kedavra

Post autor: Lemiru »

To na drugim screenie jest pociąg?! Ja myślałem że to przepaść
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Avada Kedavra

Post autor: Soul »

Jestem ciekaw jak będzie wyglądał ten świat "opanowany przez zło,buhahahaha!" :twisted:
Awatar użytkownika
Lestero

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 74
Rejestracja: 29 sie 2011, 09:48

Re: Avada Kedavra

Post autor: Lestero »

Ładnie to wygląda, szkoda, że w świecie HP, bo za nim nie przepadam :P
Obrazek
Nowa gra! Już wkrótce więcej informacji!
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Avada Kedavra

Post autor: Fear »

Lemiru pisze:To na drugim screenie jest pociąg?! Ja myślałem że to przepaść
Tutaj widać tendencje wielu robiących w XP, przesadzony odcień ekranu. Na wszystkich screenach prócz ostatniego, jest za ciemno, mało tam widać.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Avada Kedavra

Post autor: OverHiLL »

bluemike pisze:Jestem ciekaw jak będzie wyglądał ten świat "opanowany przez zło,buhahahaha!" :twisted:
Jak? A no podobnie do sytuacji znanych choćby z książek - ataki na mugolskie wioski, zaginięcia czy inne tego typu sprawy, które będą nam towarzyszyć podczas gry. Planuję też quest w właśnie takiej wiosce mugolów.
Lestero pisze:Ładnie to wygląda, szkoda, że w świecie HP, bo za nim nie przepadam :P
No to wyobraź sobie, że cały ten świat wykreowałem ja, a nie jest on wcale zapożyczony to będzie Ci łatwiej. :-D A tak na poważnie - świat znany z HP będzie przemieszany z moją wizją, pojawią się nowe rasy (elfy, druidy, które odegrają bardzo ważne role) i takie tam. Słowem - nie nastawiajcie się na replikę świata Harrego Pottera, bo tak nie będzie, co nie zmienia faktu, że cała fabuła jest luźno związana z w/w sagą i będziemy mieli okazję spotkać postacie znane z książek. Na pewno będziemy mieli okazję poznać Harrego Pottera i dwójkę jego przyjaciół, oprócz tego na pewno pojawi się Albus Dumbledore + parę innych. No i jak wynika z fabuły dużą rolę odegra Lord Voldemord.

Fear pisze:
Lemiru pisze:To na drugim screenie jest pociąg?! Ja myślałem że to przepaść
Tutaj widać tendencje wielu robiących w XP, przesadzony odcień ekranu. Na wszystkich screenach prócz ostatniego, jest za ciemno, mało tam widać.
Nie przesadzaj. Odcieniami dobrze dobranymi można zbudować klimat i nadać mapce odpowiedniego charakteru. Choć macie rację, co do mapy z pociągiem, ale ta już została zupełnie wyrzucona i zastąpiona inną, ładniejszą, choć w nieco innym klimacie.

aVe.
Awatar użytkownika
Szczypior
Posty: 33
Rejestracja: 16 sie 2012, 04:51
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Avada Kedavra

Post autor: Szczypior »

Great! Mam nadzieję, że nie skopiesz tego projektu. Uwielbiam harrego.
Czekam na fulla ;)
Morsy są wśród nas...
Awatar użytkownika
OverHiLL
Posty: 80
Rejestracja: 20 paź 2009, 21:44

Re: Avada Kedavra

Post autor: OverHiLL »

Pracę nad grą ostatnio zwolniły, a wręcz stanęły w miejscu. Miałem sporo spraw na głowie i niewiele czasu na projekt, także od czasu ostatnich aktualizacji wiele się w projekcie nie zmieniło. Od jutra ruszam z nowymi siłami i zapałem do pracy.

aVe.
ODPOWIEDZ