Dominaria - the Crystal World

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
SilverSi
Posty: 3
Rejestracja: 09 maja 2012, 09:45

Dominaria - the Crystal World

Post autor: SilverSi »

Dominaria - the Crystal World

Jest to moja pierwsza gra więc proszę o wyrozumiałość :)
Wersja maker'a - RPG Maker VX


Fabuła

Gra rozpoczyna się dość niewinnie. Główny bohater - Qwilleran oczekuje dnia w którym wraz z przyjaciółmi wyruszy w podróż by odnaleźć mityczny świat Dominarii. Muszą tego dokonać za wszelką cenę, bo tylko w ten sposób uratują swój własny Dom przed katastrofą. Otóż, słońce zaczyna wygasać, kolejne planety układu słonecznego pokrywają się lodem i szronem - w takich warunkach nie ma szans na przeżycie! Qwilleran wraz z towarzyszami muszą jak najprędzej znaleźć się w Dominarii, zdobyć Słoneczny Kryształ, powrócić do swojego świata i uratować go!
Nie będzie to jednak łatwe... Dominaria jest zbudowana z miliardów większych i mniejszych kryształów. Jak w takim razie znaleźć ten odpowiedni kamień? W tym pomogą Qwilleranowi mieszkańcy owej krainy. Jednak nie każdy z nich jest nastawiony pokojowo...

Premiera gry - pod koniec maja

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
matikun
Posty: 185
Rejestracja: 26 maja 2011, 21:35
Lokalizacja: Area 11

Re: Dominaria - the Crystal World

Post autor: matikun »

Od tej pory w moich komentarzach do gier i zapowiedzi będzie taka o to recenzja :wink:

Fabuła
Spoko, spoko, może być, wszystko mi pasuje. Nie będę się rozpisywał za wiele, póki gry nie zobaczę na własne oczy. Jest one wg mnie oryginalna, ale bardziej pasuje do gier sf niż fantasy, pomyśl, zamarzające planety do gry Fantasy? Ale i tak jest ok :wink:
Ocena fabuły: 7/10

Grafika
Jak na pierwszą grę nie wygląda najgorzej, powiedziałbym nawet, że bardzo dobrze, ale mam kilka uwag. Gdzie wcięło grafikę sufitu? I dokąd prowadzą te schody na screenie, do ściany? ładny Title, mapping nie wiem, ale na pewno lepszy od mojej pierwszej gry :lol:
Ocena grafiki: 5/10

Skrypty
Nic nie powiedziałeś o skryptach więc uważam, że ich nie ma. Może dobrze, może źle. Dopóki gry nie zobaczę, to się nie dowiem.
Ocena skryptów: Brak

Muzyka
Nie wiem jaka jest, nie oceniam
Ocena muzyki: Brak

Rozgrywka
Wykonanie podejrzewam marne, skoro gra ma wyjść już w tym miesiącu, chociaż w sumie nie wiem kiedy autor zaczął, na jakim jest etapie i jak długo będzie trwałą rozgrywka. Na razie nie oceniam, bo nie wiele wiadomo z zapowiedzi. Zapowiada się normalna, zwykła, gra rpg bez szczególnych minigier i zdarzeniówek.
Ocena rozgrywki: Brak

Kilka słów ode mnie
Zapowiedź jest beznadziejna, strasznie mało informacji, nie wiadomo co i jak.

Podsumowanie
Podsumowując, nie ma informacji, przez co ocenić jest bardzo trudna, radziłbym edytować zapowiedź. Gra ogólnie wydaje się średnia.

Ogólna ocena: 5/10

Plusy:
-Jak na pierwszą grę zapowiada się dobrze
-Ciekawa fabuła


Minusy:
-Brak sufitów, logiczne błędy w grafice
-Mało informacji w zapowiedzi (nie jest to minusem samej gry oczywiście :wink: )
Pracuję nad:

Story of Dracula (akcja/komedia) - data premiery: 2016
Mechanika: 90% ||||||||||
Scenariusz: 100% ||||||||||
Mapy: 50% ||||||||||
Zablokowany