Nieświęte Przymierze [VX]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Hubertov »

Gatunek:
Logiczno-platformowa

Fabuła:
W bliżej nieokreślonych czasach, na słowiańszczyźnie, w Górach Chłodnych życie toczyło się spokojnie. Równowagę zachwiało pojawienie się dziwnej postaci, która pośpiesznie pędziła przed siebie. Nasz główny bohater, wulkan testosteronu, Arnold, musi zbadać sprawę. Po wielu nieznanych nam wydarzeniach trafia do piekła. Okazuje się, że sprawa jest poważniejsza, niż dotychczas sądzono. Święta Bożego Narodzenia stoją pod znakiem zapytania.

Grafika:
RTP + Własne grafiki, czyli może być różnie.

Muzyka:
Kolędy =]

Skrypty:

X-Buster system
Życia w serduszkach

SSY

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Kleo »

Graficznie wygląda to dość paskudnie. Choć domyślam się, że gra ma być raczej małym świątecznym prezencikiem z aspektem humorystycznym, to jednak można by bardziej zadbać o oprawę. RTP + twoje grafiki nie kleją się w szczególnie udaną całość - wysil się i spróbuj znaleźć coś innego.
Hm, kolędy...? Przemyśl to jeszcze.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Soul »

Zauważ, że podłoga na drugim screenie przeczy rzucie gry. To wygląda dość dziwnie, tak jakby postać unosiła się nad ziemią. Pomimo tego, że dach jest tak sam zbudowany, ale na nim tego nie widać.
Taka trochę mieszanka graficzka, umiesz przecież stawiać pixelki to czemu nie narysujesz podłoża sam :p?
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Rahim »

Graficznie podupada, a jeśli chodzi o sam skrypt platformówki jest słaby, ma sporo błędów bo sam chciałem się w coś takiego pobawić, ale z Reptilem nic sprawnego na dłuższą metę nie znaleźliśmy w 100%. Lepiej przemyśl to czy warto kontynuować prace nad projektem.
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Hubertov »

@Rahim Jak na razie dobrze mi się w nim robi ;) Choć wiadomo krzaczkowate tłumaczenie to nie lada kłopot. Może powiesz jakie to błędy? Polecisz lepszy system? Chodzi mi tylko o to, żeby długość przyciśnięcia przycisku skoku miała wpływ na wysokość skoku.

@Kleo&Soul Poprawić oprawę? Powiem tylko:
Spoiler:
A kolędy pasują =)
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Rahim »

Poszukaj skryptu z tego projektu, nie pamiętam jaki to był ale ten jest w miarę sprawny.
viewtopic.php?f=1&t=2148
Wiele skryptów na platformę ma błędy, w niektórych momentach potrafia wyskoczyć błędy skryptów których być nie powinno, nie wiem na jakiej zasadzie to działało, jednak bardzo zniechęcało do pracy.
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Viuu »

Rahim... o ile mi wiadomo Magiczna Wieża działała także na X-Busterze...
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Hubertov
Posty: 253
Rejestracja: 28 paź 2013, 16:07

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Hubertov »

Viuu pisze:Rahim... o ile mi wiadomo Magiczna Wieża działała także na X-Busterze...
Też to zauważyłem ;)

Teraz poprawiony tile:
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Rahim »

Fakt, zwracam honor bo nie doczytałem.
Awatar użytkownika
Soul

Golden Forki 2019 - Pełne Wersje (miejsce 1); Konrad Championship (miejsce 1); TA Sprite Contest 4 (miejsce 2)
Posty: 526
Rejestracja: 19 mar 2011, 21:24
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Soul »

No, według mnie teraz jest ładniej. W sam raz dla takiej platformóweczki.
Jeszcze opady śniegu i będzie świąteczny klimat xD
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Fear »

No, graficznie wygląda słabo, wiem, że to konwencja gry z jajem, ale tym bardziej, mniej pracy trzeba by wszystko wyglądało chociaż schludnie, charset głównego bohatera nie pasuje do reszty, musisz ujednolicić styl graficzny. Po za tym może być ok, wszystko zależy od tego, jak grywala będzie produkcja- główny skrypt odpowiadający za zręcznościówkę.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Gorn5
Posty: 77
Rejestracja: 25 lip 2013, 12:49
Lokalizacja: Toruń

Re: Nieświęte Przymierze [VX]

Post autor: Gorn5 »

Rzeczywiście grafika taka jakaś dziwna, mógłbyś poprawić. Nie podoba mi się pierwszy screen.
Ale ogólnie zagrałbym sobie w taką gierkę. Na niektórych mapkach mógłbyś dodać efekt śniegu dla lepszego klimatu.
ODPOWIEDZ