Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Kryzz333 »

Cóż, z wideo trudno rozkminić jak to działa w mechanice. Jak dla mnie znowu trochę wodotryski. My chcielibyśmy (tak sądzę :-P ) kawałek gameplayu, albo screen z faktycznej rozgrywki.

Do tego nie rozumiem po co licznik hitów? Gracz podczas sekwencji sam klika, czy co? Czy to tylko ficzer?

Wizualnie teoretycznie spoko, ale niestety, muszę to napisać, oprawa audio-wizualna przypomina mi najbardziej sztampowe shouneny. Jakaś niby-dramatyczna muzyczka w tle, aktor wypowiadający kwestie cheesy głosem i te całe latanie z kataną...

W zasadzie wygląda to dla mnie jak parodia anime, niestety.

Dajcie coś więcej może.
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Amelanduil »

Mówiłem ci żeby nie robić tej katany tylko zwykły miecz. Mówiłem xD
Jakbyśmy dali screeny to by powiedzieli że spreparowane i chcą filmik. I tak źle, i tak niedobrze...
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Kryzz333 »

Bah, przecież ten filmik ze skryptem to też może być fake :lol:

Nie rozumiem szczerze do czego pijesz. Jeśli nie wiedziałeś jakie są nasze (moje?) oczekiwania to teraz już wiesz.


Do tego fakowość/nie fejkowość nie wpływa bynajmniej na moją pozostałą argumentację...
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Viuu »

Lol troszkę nie potrafię zrozumieć gdzie leży jakikolwiek problem O_o

W sumie ogólnie... problem leży po stronie gry... czy po stronie twojej (czyt. czy po prostu nie trafia w twój gust)? Bo mi to wygląda na to drugie. Nie podałeś nic co rzeczywiście jest problemem. Nie dla mnie przynajmniej.

A licznik hitów jest z powodu Skill Linking Systemu.
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Noruj »

A mi się podoba, rozumiem stylistykę i to, że mocno wzorujecie się na Talesach. Miodnie to wygląda, trochę mi tego brakuje w jRPG naszych na scenie - mało epickości w walkach xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Kryzz333 »

@Viuu:

Stylistyka mi się nie podoba, chociaż może to kwestia gustu. Do tego voice acting który mi przywodzi na myśl tani shounen.

@Noruj:

Rzeczywiście wygląda widowiskowo, temu nie przeczę.
Dżoana
Posty: 7
Rejestracja: 14 kwie 2015, 08:54

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Dżoana »

A ja mam następujące pytanie: czy będzie to kolejna gra, w której gromada nastoletnich śmiałków będzie ratować świat? Pytam, bo pamiętam jak pisałam posta na temat gry "Lunatera" (bodajże na innym forum) i zwracałam na to uwagę... Nie żebym się uważała za jakiś autorytet, ale zarówno poprzednia gra, jak i ta obecna ma fajny potencjał i jakoś tak mnie to rusza, że znów będzie to historia o tym samym. Inspirujecie się pewną konwencją znaną z wielu tytułów jRPG, ale czy zamierzacie wnieść do niej cokolwiek świeżego?
Nie wątpię w to, że gra będzie ładna, schludna i przyjemna w graniu. Nie wątpię, że poświęcacie jej dużo energii i pasji. Wątpię jednak, że wyróżni się ona czymkolwiek na tle, powiedzmy to sobie szczerze, setek bardzo podobnych gier.
Skoro macie ku temu umiejetności i dużo pasji, może spróbujcie konwencję złamać? To by było coś ciekawego.
Tymczasem już czytając opisy postaci mam wrażenie, że już tam byłam, już w to grałam i wiem jak to się skończy. Nie mówię, żebyście pisali drugą Xenosagę, ale może by tak pogłębić te charaktery?
Tyle w temacie, może potem napiszę więcej, powodzenia :-)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Amelanduil »

@up:
W tej kwestii mogę powiedzieć jedno: tworzymy gry wg pewnych zasad których odbiorca treści powinien być świadomy, chociażby to, że każde możliwe dojście na koniec mapy jest bez wyjątków przejściem na następną, a opis fabuły w gruncie rzeczy nie odzwierciedla przebiegu całej gry, także szczerze mówiąc nie ma co się tym na większą skalę sugerować ^__^

Nie chcę się wdawać w takie czcze gadanie jaka to ta fabuła nie jest bo wiem jak to wygląda, ale postaramy się was nią nie rozczarować.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Amelanduil »

Tak gwoli przypomnienia, że jeszcze żyjemy, malutki update.
Dorwaliśmy ostatnio pewnego DLC'ka na promocji, zacząłem coś z nim grzebać. Wstępne rezultaty wyglądają następująco:
Obrazek
Całkiem zgrabnie zrobiony tileset, tylko szkopuł w nim taki, że balustrady są już nałożone na tileset.
Troszkę niefajnie jeżeli chodzi o poruszanie się po nich, ale coś z tym pokombinuję.
Obrazek
W gruncie rzeczy na obu screenach mapa robiona prosto z tilesetu, jedynie drzewko na drugim dorzucone w parallaxie.
A wam jak mija rozstapianie się w 30°c przed monitorem? Całe szczęście jest coś takiego jak wentylatory podłogowe =w=
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Adrap »

"A wam jak mija rozstapianie się w 30°c przed monitorem?"

Ja tam byłem na roweryku to troszkę chłodno...

Ale do rzeczy. Zacne mapki, no nie ukrywam, że mi się bardzo podobają.
Mamy rozumieć, że to grafiki do gry?
No i czy ew. możesz podać nazwę DLC, bo chętnie bym go sobie przejrzał potem.


@Dół

Nie chcę go kupować. Robię w XP. Chciałem sobie podpatrzeć jak twoje grafiki wypadają na tle tych z "guglów"
Ostatnio zmieniony 05 lip 2015, 20:15 przez Adrap, łącznie zmieniany 1 raz.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Amelanduil »

Adrapnikram pisze:Mamy rozumieć, że to grafiki do gry?
No i czy ew. możesz podać nazwę DLC, bo chętnie bym go sobie przejrzał potem.
Umm, tak, te wszystkie budynki i bazowe tile są z DLC'ka "RPG Maker: Fantastic Buildings - Medieval".
Drzewko jest z tile'ów Hanzo Kimury.

Edit: Ale nie polecam go brać bez promocji, jest mało dowolny i w miejscach niekoniecznie dobrze zrobiony.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Noruj »

Świetnie to wygląda. Dużo już macie zrobione w Shards of Lestia?
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Amelanduil »

Co prawda Vox Populi (rzecz bądź co bądź godna uwagi w procesie tworzenia) ostatnio ucichł, ale i tak wstawię :/
Może i nie tak z dnia na dzień żeby to nazwać drugą inkarnacją Daily Loga, ale oto kolejna dawka efektów mojej pracy, wioska znajdująca się w połowie drogi przełęczy, aby gracz miał gdzie złapać chwilę oddechu.Tileset to inna cząstka uprzedniego DLC'ka. Nie zagłębiałem się póki co w eventowanie i głębszy paralax mapping, więc mapki mają dość surową formę. Odjęło mi to z kilka godzin snu ale jak wiemy według popularnego frazesu jest on dla słabych.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cofam jednak co powiedziałem o tym tilesecie. O ile część większego miasta nie jest w tym aż taka świetna, to te bardziej wiejskie budynki są cholernie cudowne do mapowania, idzie jak burza =w=

Jeśli chodzi o to ile w Lestii mamy zrobione... cóż, Asgun w kwestii daty premiery to raczej nie prześcigniemy, ale jesteśmy na dobrej drodze i postęp idzie dość sprawnie.
ObrazekGlico☆Magic?
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: ADI »

Ostatnie wieści 3 miechy temu...

Jakieś nowe wieści? Prace idą dalej?
Obrazek
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Sprite Contest 5 (miejsce 1)
Posty: 450
Rejestracja: 10 lis 2012, 16:25

Re: Shards of Lestia ~Episode Zero~ [VXA]

Post autor: Amelanduil »

O, a już myślałem że to czy coś robimy przestało kogokolwiek obchodzić (pewnie dlatego nie było postów :v).

Robimy, robimy. W prawdzie w moim Poznańskim bunkrze nie ma internetu, ale steam w trybie offline też działa.
ObrazekGlico☆Magic?
ODPOWIEDZ