[XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

[XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Obrazek
_____________________________________________
Nazwa gry: Marcus i Królowa Lodu (MiKL)
RPG Maker: XP
Wersja: DEMO
_____________________________________________

Marcus i Królowa Lodu jest grą P&C która stawia głównie na absurdalne poczucie humoru. Wcielamy się w niej w tytułowego Marcusa i w myśl fabuły idziemy na zakupy a po chwili nagle ratujemy całe miasto. Już na samym początku wita nas trochę typowej dla P&C zabawy mianowicie musimy przejść przez bramę a strażnik nie chce nas przepuścić. Co robić? Na to pytanie właśnie musi odpowiedzieć sobie gracz.


Gra wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Nie ma standardowej dla Makera grafiki a muzyka z rtp jest ograniczana do minimum. Od początku zależało mi na zrobieniu gry która będzie faktycznie moja. Chciałem zrobić grę która będzie miała moje materiały a nie grę która będzie zlepkiem rzeczy które wziąłem z różnych przypadkowych źródeł (nie mniej nie sugeruję że gry z nie autorskimi materiałami są złe!).

Dlaczego zagrać w Marcusa?
Przede wszystkim Marcus jest grą P&C a w makerze powstaje takich po prostu mało. Ma on również nietypową jak na Makera perspektywę. Gra nie jest trudna więc można przy niej spędzić trochę czasu relaksując się i odetchnąć od innych tytułów które są większy wyzwaniem. Zachęca również informacja całkowicie autorskiej oprawy muzycznej i graficznej.

Co oferuje gra?
- oryginalną oprawę graficzną oraz ścieżkę dźwiękową
- przyjemną i długą rozgrywkę
- pełny polski dubbing
- oryginalny wygląd menu pauzy dostosowany do gry typu P&C
- całą masę przyjemnych minigier

Screeny:
Spoiler:
Screeny (nieaktualne):
Spoiler:
Skrypty:
- Super Simple Mause System - by Shaz, Near Fantastica, SephirothSpawn, Amaranth
- Zeus Video Player v2.3 - by Zeus81
- Intro przed Titlem - by Rave
- Autorski system menu pauzy

Pomogli:
- Dragon_Kamillo – poskromienie RPG Makera który momentami potrafi rzucić kłody pod nogi
- HaxoTV – pomógł mi pojąć sens bytu skryptów zdarzeniowych oraz pokazał mi możliwe zastosowanie myszki w grze tak aby działała


Pobierz:

DEMO v.1.1.1
Spoiler:
DEMO v.1.1.0 DEMO v.1.0.1 DEMO v.1.0.0
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2018, 23:13 przez Grentos, łącznie zmieniany 36 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren
Posty: 858
Rejestracja: 19 mar 2013, 10:31

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: McLaren »

Coś... nowego... dziwna grafika... rozwalona na maksa! Brak zachowania jakiejkolwiek perspektywy ,biorąc pod uwagę w szczególności drugi obrazek to jakaś masakra.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Jazzwhisky »

A mi się grafika podoba, gorzej z opisem, mogę tylko spytać czego oczekujesz (i czego my możemy oczekiwać) publikując teraz Zapowiedź projektu wycelowanego w rok 2017? :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Grentos »

Zaktualizowałem opis o kilka nowych informacji, zapraszam do zapoznania się z nimi ! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: HGS »

Gra jest spoko. Opis troche na szybko robiony i się nie przyłożyłeś. Grałem w jego grę i osobiście stwierdzam, że ma potencjał, jak troszkę popracuje, a to robi wiem, bo z nim gadam :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Daisetsu
Posty: 68
Rejestracja: 19 sty 2013, 14:29

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Daisetsu »

Te pytania brzmią trochę jak jakaś parodia Opowieści z Narnii. Opis może nie przekonuje, ale cała reszta będzie w tym przypadku zależeć od tego co ostatecznie zostanie umieszczone w grze.
Screeny wydają się być takie... surrealistyczne [zwłaszcza ten las]. Może to wyjść na plus jeśli stworzy się przez to odpowiedni klimat. Największe zastrzeżenia jednak można mieć do drugiego screenu [a zwłaszcza do okna]. Spróbuj je jakoś poprawić, żeby nie wyglądało tak jak z Painta [dodaj jakieś odbicia światła i popraw ramę okna, żeby nie była to tylko pojedyncza cienka linia].
Życzę powodzenia :)
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Grentos »

Stara strona o WoMie była bardzo nieczytelna więc powstała nowa na wixie. Mam nadzieję że Wam się spodoba :D
LINK DO STRONY
Obrazek
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Keibi »

Gra wygląda całkiem ok :-D , zapowiada się też całkiem w porządku :wink: . Tylko jedna rzecz mnie zastanawia :
http://matikach8.wix.com/site-wom#!solucja/nkt7e
PO CO SOLUCJA DO GRY, KTÓREJ PREMIERA MA BYĆ W 2017 ROKU?! :lol:
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Grentos »

Keibi dodałem solucję do pierwszej lokacji aby dla zainteresowanych uchylić rąbka tajemnicy o samym gameplay'u :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] World of Marcus

Post autor: Grentos »

Opublikowałem oficjalną zapowiedź Marcusa.
Zapraszam do obejrzenia :D
https://youtu.be/gu7lrVn3lFA
Obrazek
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (wom)

Post autor: Grentos »

W obieg weszła demonstracyjna wersja gry! Gorąco zapraszam do zagrania :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Shadow EX
Posty: 54
Rejestracja: 04 sie 2010, 13:58
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Shadow EX »

Ta... nowa strona internetowa coś Ci się chyba spieprzyła, bo jej nie ma (błąd 404) :/.
Ale stara za to działa jak ta lala.
Projekt obczają eksperci :).
To tyle - miłego wieczoru.
NAZYWAM SIĘ Shadow EX. MOIM CELEM JEST ZOSTANIE ZAWODOWYM WRESTLEREM. ZAWSZE OSIĄGAM TO CO SOBIE WYMARZĘ. TUTAJ TEŻ NIE BĘDZIE WYJĄTKÓW. POWODEM JEST WYŁĄCZNIE ZWIĘKSZAJĄCA SIĘ CZARNA LISTA MOICH WROGÓW. NIE ZAMIERZAM SIĘ WYCOFAĆ!
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Shadow, dzięki wielkie za informacje. Teraz wszystko powinno być OK :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Rahim »

Shadow EX pisze:Ta... nowa strona internetowa coś Ci się chyba spieprzyła, bo jej nie ma (błąd 404) :/.
Ale stara za to działa jak ta lala.
Przyszłe pokolenie Rahimów, mało gier, dużo stron :lol:
Irytuje mnie działanie na przód, nie ma gry, jak już jest solucja... OMG :-D
Awatar użytkownika
Grentos

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 3)
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2014, 20:00

Re: [XP] Marcus i królowa lodu (DEMO)

Post autor: Grentos »

Jeszcze raz wytłumaczę po co była solucja - miała ona uchylić rąbka tajemnicy o samym gameplayu. Dla ciekawych jak będzie gra wyglądać.
Obrazek
ODPOWIEDZ