[VXAce] Kroniki Sejmowe

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Zablokowany
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

[VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Keibi »

ODE MNIE SŁÓW KILKA :

Witajcie! "Siedzę" w makerze już od kilku ładnych lat (od 2012-13 roku), lecz nie wydałem żadnej gry, a pierwszy popis mych umiejętności dałem na tegorocznej Lidze Mapperów. Lecz postanowiłem ten stan rzeczy zmienić!
Tadam!

FABUŁA :

W Platformie przedwyborcza panika. Ewa Kopacz zwołuje zebranie członków swej partii, na którym przedstawia kilka decyzji, które mają uratować PO od niechybnego upadku. Jedną z nich jest powołanie Romana Ciapciaka – głównego bohatera opowieści - na rzecznika rządu. Tylko od niego zależy, jak przebrnie przez trudne czasy kampanii wyborczej, czy uratuje Platformę od utraty władzy (lub spowoduje ostateczny upadek partii) i jak potoczy się jego dalsza kariera po wyborach…

OPIS :


Gra będzie humorystyczną przygodówką z elementami RPG i symulatorów, zręcznościówek i gier logicznych.
Bohater będzie mógł wykonać całe mnóstwo rozmaitych zadań pobocznych zlecanych przez innych, nawet bardzo znanych polityków, od nagrywania innych polityków w celu pozyskania na nich „haków” i innych form aktywności typowych dla polityków po utrudnianie życia oponentom politycznym, robiąc im psikusy...
Ta gra nie będzie profesjonalnym symulatorem polityka! Nic z tych rzeczy. To będzie wesoła gierka, spojrzenie przez krzywe zwierciadło i parodia polskiej sceny politycznej wyolbrzymiająca wady polskich polityków. Postaram się, by nie była obraźliwa, wulgarna ani nie budziła żadnych kontrowersji...

CO ZAMIERZAM DODAĆ DO GRY / DODAŁEM DO GRY :


-/+ System telefonu, czyli dzwonienie, odbieranie wiadomości, przejrzenie wyników sondaży, a nawet prosta, tekstowa przeglądarka Internetu w grze. :!:
Spoiler:

-/+ Biznesy do kupienia, ulepszanie ich, zadania poboczne związane z nimi,
-/+ Rozmaite znajdźki (i nie będzie to wielka zbrodnia, jak uchylę rąbka tajemnicy), jak np. dyktafony z nagranymi znanymi cytatami polityków, fragmenty wraku Tupolewa...
- Prosty (można nawet użyć określenia "prymitywny") system "samoobrony" w miejscach niebezpiecznych, który da chociaż namiastkę walk w grze.
- Chodzenie do mediów i udzielanie wywiadów,
- Umawianie się z innymi politykami na debatę (pierwotnie miało by to być poprzez domyślny system walki w Ace, ale teraz myślę nad inną drogą).
(jak na coś jeszcze wpadnę, to dopiszę tu :-D)

O PLANOWANEJ DACIE UKOŃCZENIA :

Spoiler:
Poprzednio postawionej daty nie udało mi się dotrzymać (do wyborów parlamentarnych w tamtym roku) z różnych przyczyn, za co bardzo przepraszam, więc postanowiłem dać sobie czas na wydanie jako-tako grywalnej wersji do 1 lipca.

SCREENSHOTY Z GRY :


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeśli macie jakieś uwagi, pytania... no, cokolwiek, to proszę śmiało pisać! Każdą uwagę postaram się wziąć pod uwagę... :-)
Ostatnio zmieniony 03 sty 2016, 16:22 przez Keibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Rahim »

Nie lubię polityki, nie lubię takich tematów, mapki fajne :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Jazzwhisky »

Właśnie rozmawiałem (przedwczoraj?) pod kątem mojego niedoszłego tekstu pt. "10 sposobów na popularną grę" o tym, że jednym z najbardziej kontrowersyjnych, ale i przyciągających tematów jest oczywiście polska sytuacja polityczna i jakby to było, gdyby ktoś zrobił ostry tytuł w RM (w oparciu o fakty!) w tym stylu. Ofkoz wydając taką pozycję nie-anonimowo trzeba trochę uważać żeby nie przegiąć z drwinami, to są osoby publiczne i nazwy własne, a ABW i napaleni prawnicy nie śpią. ;)

Chyba fajnie, że główny bohater to postać fikcyjna, obawiam się o wymowę całości trochę mniej, anyway - grałbym.

P.S. Uwaga - projekt porusza drażliwy temat - będę bardzo wdzięczny jeśli "przypadkiem" dyskusja nie zejdzie na stricte tematy i przepychanki polityczne, błagam o dystans, inaczej szykuje się sprzątanie.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: ADI »

Zawsze zamiast oryginalnych nazwisk czy nazw możesz autorze inteligentnie je pozmieniać, ale w taki sposób abyśmy mogli się łatwo domyśleć o kogo/co chodzi :P
W ten sposób chyba można uniknąć właśnie takich problemów o których wspomniał Jazz XD

Ogólnie jestem ciekaw jak to wszystko przedstawisz, bo jakby nie patrzeć... Niecodzień widzi się takie gry :D

PS. Czo ten gościu robi na tej ścianie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Keibi »

ADI pisze:Zawsze zamiast oryginalnych nazwisk czy nazw możesz autorze inteligentnie je pozmieniać, ale w taki sposób abyśmy mogli się łatwo domyśleć o kogo/co chodzi :P
W ten sposób chyba można uniknąć właśnie takich problemów o których wspomniał Jazz XD
Jeszcze się nad tym zastanowię... Dobry pomysł, tylko musiałbym rozmazać face'sy i wymyśleć im jakieś ksywy :D
ADI pisze:PS. Czo ten gościu robi na tej ścianie?
Miał stać na krześle :-( Niech to będzie narazie wystarczającą podpowiedzią :lol: To pójdzie do poprawki...
Awatar użytkownika
Naoo
Posty: 17
Rejestracja: 19 sie 2015, 01:11

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Naoo »

Sam pomysł wg mnie jest dość fajny, zwłaszcza, że nawet lubię temat polskiej polityki :-D
Idea walk z umiejętnościami typowymi dla polityków podoba mi się i chętnie spróbuję swoich sił w takim starciu.
Mapki dość proste, ale schludne i przyjemne dla oka.
Z pewnością zagram, jak tylko wyjdzie.
Blokowanie i pierwszeństwo - mój najgorszy wróg.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 304
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Deathwing »

No masz, idealny temat do rozpętania gównoburzy :) Aż dziwne, że do tej pory nie było podobnego projektu. Ogólnie wygląda całkiem ciekawie i też chętnie sprawdzę to kuriozum, bo to zawsze jakaś odmiana od ratowania randomowych światów fantasy. Obawiam się tylko o poziom humoru, bo nie jest łatwo zrobić umiejętną parodię, a patrząc po tym jednym screenie nie wygląda to najlepiej. Mam też nadzieję, że oberwie się wszystkim po trochu (łącznie z nowymi tworami partiopodobnymi, które są równie godne wyszydzenia), a nie wyjdzie z tego laurka dla którejkolwiek strony politycznej.
PS.
Jazzwhisky pisze:"10 sposobów na popularną grę"
Ktoś poza mną miałby ochotę to przeczytać? Palec do budki :P
turn up the silence
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Keibi »

Witajcie znów. Prace nad grą idą pełną parą! Na razie zajmuję się przede wszystkim głównym wątkiem fabularnym i lokacjami. W związku z tym, chciałem poruszyć dwie kwestie, na które zwróciłem uwagę w komentarzach. :P

1) Screen z Ewą i "kotlecikami" - Może mi trochę ten żart nie wyszedł, jednak go postaram się poprawić. Chciałem tymi kotlecikami nawiązać do sytuacji w Pendolino, w której Ewa Kopacz grała główną rolę : https://www.youtube.com/watch?v=3LMmxiCzmxg

2) Sugestia nadania pseudonimów politykom w tej produkcji - zastanawiałem się nad tym, jednak do końca jeszcze nie mogę się zdecydować. Nawet próbowałem wymyśleć, jednak do sporej grupy z nich nie byłem w stanie dopasować odpowiednich. Na razie jednak zostawię tak, jak jest...


Niestety, lecz te screeny są jak na razie nieaktualne. Jednak zostawiam je w spojlerze, żeby zobaczyć, jak wyglądało to na bardzo wczesnym etapie
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 03 sty 2016, 16:25 przez Keibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Darneolf
Posty: 8
Rejestracja: 06 paź 2015, 21:21

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Darneolf »

Zapowiada się ciekawie, chyba nie widziałem nic podobnego, przynajmniej na polskiej scenie RM. Chętnie sprawdzę.
Liczę na to, że będziemy mogli szybko sprawdzić Twój projekt! Powodzenia!

PS: Lepszego face'a dla Komorowskiego wybrać nie mogłeś. :D
Kokori
Posty: 3
Rejestracja: 26 gru 2015, 08:28

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Kokori »

To chyba pierwsza polska gra o polskiej polityce. Nie ukrywam, że mogłoby być trochę lepiej wykonane, ale mimo wszystko i tak ciekawy dość temat ;)
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Keibi »

Już podjąłem decyzję co do mapy świata :)
W spoilerze znajduje się stara treść tego postu...
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 03 sty 2016, 15:50 przez Keibi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Jazzwhisky »

Jeżeli ruch kursora nie jest przez nic ograniczany to obie wersje są spoko, druga wnosi pewnie więcej klimatu, ale i jest bardziej pracochłonna. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: BeVoo »

Czy będą wybory do parlamentu?
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Keibi »

Dzisiaj zaktualizowałem pierwszy post, oraz swoje posty ze starymi screenshotami. Zachęcam do zapoznania się z drobnymi zmianami, gdyż uchyliłem tam nieco rąbka tajemnicy...
BeVoo pisze:Czy będą wybory do parlamentu?
Tak, będą. Ogromny wpływ na ich wyniki będą miały poczynania w grze, lecz dodam pewien element losowości, który da niewielką szansę na to, że mimo naszych starań w kampanii, nie potoczy się to według jakości naszych działań...


Jeszcze oprócz tego, postaram się co jakiś czas informować o postępach (o wiele częściej niż do tej pory :roll: ).
Awatar użytkownika
Keibi
Posty: 75
Rejestracja: 02 lis 2013, 11:41

Re: [VXAce] Kroniki Sejmowe

Post autor: Keibi »

Bardzo przepraszam wszystkich czekających na ten projekt, ale po prostu porwałem się na zbyt ambitny projekt jako pierwszą opublikowaną grę. Mimo to projekt wciąż czeka u mnie na dysku i wrócę do niego, gdy tylko będę gotowy na to. Liczę jednak, że kiedyś uda mi się doprowadzić tą grę do końca, a wtedy ją opublikuję (bez żadnych wcześniejszych zapowiedzi :-P).
Jeszcze raz bardzo przepraszam...
Zablokowany