"Dzień po Kresie Dni"

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Sobriquet Gaido

Golden Forki 2007 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 474
Rejestracja: 15 kwie 2007, 21:45
Lokalizacja: Ale mam pod spodem fikuśny znaczek :D

Post autor: Sobriquet Gaido »

Jak już pisałem, mi się podoba, ale naprawdę mnie intryguje, dlaczego ktoś chciał marnowacć drogą broń nuklearną na tak zapyziały kraj jak Polska? Jesli to naprawde nie była kwestia serii wybuchów elektrowni atomowych. W sumie nawet fajnie brzmi... Czarnobyl przecież wyleciał w powietrze, bo pracownicy się schlali...
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Czarnobyl przecież wyleciał w powietrze, bo pracownicy się schlali...
To jeden z mitów i pewnie prawdy nikt nie zna. Mówi się też o testach wytrzymałości reaktora. Ale masa z mitów o wybuchu jest nieprawdziwa. Wątpię czy się prawcownicy faktycznie urżneli.

A to dlaczego Polska została zbombardowana już będzie zawarte w fabule... oczywiście nie bedzie to powiedziane od początku. Trzeba będzie do tego dojść.
Awatar użytkownika
Super Vegeta
Posty: 847
Rejestracja: 07 maja 2006, 08:03
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: Super Vegeta »

O tam, poszło na np. Niemcy, a że bomba miała taką siłę, jaką miała... :P
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

A moze zrobisz takie cos, ze Tadeusz Rydzyk przy poszukiwaniu zrodel energii geotermalnej trafil do podziemnej bazy wojskowej i wpadl do kadzi pelej zielonego syfu. Pozniej zostal Masterem i osiadl w podziemiach torunskiej Katedry po czym zalozyl sekte Rodzina Radia Maryja?

Biore sie za tileset z Fallouta!

edit:
Co powiesz na taka swojsko - Falloutowa nazwe miasta, jak Rad-om? :D
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Widzę, że wszyscy się bardzo wczuli... :)

Przeceniacie siłę nawet najpotężniejszych pocisków nuklearnych. Poza tym są jeszcze inne "ciekawe" przykłady broni niekonwencjonalnych (gazy bojowe, broń biologiczna, bomby próżniowe, etc.)... Dopóki wszystko trzyma/może trzymać się kupy (a to z Rydzykiem - za cholere xD) chyba nie ma sensu byśmy wymyślali podstawy scenariusza za autora.
Btw, bardzo chciałbym zobaczyć te chipsety i jakiś charset w użyciu. :}

P.S. A wg Discovery awaria w Czarnobylu była normalnym (chorym) błędem zarządcy/głównego technika reaktora.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Używam jako podstawy dla swoich postaci tego charsetu:

http://tsukuru.pl/index.php?link=set&pl ... -c/3x3eyes

Trochę oczywiście ich przerabiam, np. dodając maski gazowe, ubierając w płaszcze itp.

Jak narazie bohater jest ubrany w zielonu mundur i czarną maskę gazową.

A co do chipsetów:

http://tsukuru.pl/zasoby/2kchipset/g-k/ ... teland.png

http://tsukuru.pl/zasoby/2kchipset/t-z/ ... actory.png

http://tsukuru.pl/index.php?link=set&pl ... set/g-k/jd

i jeszcze jeden mam z chyba Seiken Densetsu 3 ale go nie ma w Zasobach. Taki ze zniszczonym domkiem.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Przypominam (i chwale sie), ze ROBIE TILESET Z KRYPTY FALLOUTA.
Takze wiec, nie szukaj na razie tilesetow do Krypty, bo bedziesz mial :D
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Super. Wielkie dzięki.
Awatar użytkownika
Ceres-chan

Golden Forki 2007 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:43
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Post autor: Ceres-chan »

Mi się bardzo podoba, że akcja toczy się w Polsce ;]. Świat postnuklearny to zupełnie nie moja bajka, ale projekt zapowiada się świetnie, więć rób, rob ;D
Obrazek
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Tym razem screenshoty z otoczenia.

Obrazek

Wprawdzie budynek jest większy, ale jest zbyt duży, aby go objeła kamera. Więc dachu sobie nie obejżymy w grze ;/.

Obrazek

A tak wyglądać będa Martwe Strefy.
Awatar użytkownika
Ceres-chan

Golden Forki 2007 - Zapowiedzi (miejsce 2)
Posty: 112
Rejestracja: 28 paź 2007, 18:43
Lokalizacja: Wroclove
Kontakt:

Post autor: Ceres-chan »

Oj ale mapping kole w oczy 0_o
Obrazek
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Zastanawiam się jeszcze co zrobić z MP w grze postapokaliptycznej. Nie chcę tu żadnych mocy PSI, więc stwierdziłęm że moze dobrym pomysłem byłyby umiejętności w stylu powiedzmy:

Szatkownica: koszt- 10 MP

I na ekranie po chwili pojawiają się naraz dwa pistolety maszynowe, wystrzeliwują i obrażenia otrzymują wszyscy przeciwnicy.
Awatar użytkownika
Inq

Golden Forki 2007 - Dema (miejsce 2)
Posty: 1041
Rejestracja: 01 kwie 2007, 13:20

Post autor: Inq »

Fakt, mapping slaby (na poczatku nikt nie robi dobrych map), a tileset z 1. screenu zupelnie nie pasuje.

Ludzik wyglada jak Murzyn z afro.

w tym tilesecie z KKND jeden "kawalek" ziemi ma wymiary 3x2 kratki, wiec tak ukladaj, bedzie lepiej wygladac.
ZNISZCZONE Nowoczesne Miasto
Polecam także zaopatrzyć się we wszystkie gry z serii: Miasteczko Nowoczesne, wszystko tak zniszczone, że dosłownie nic nie ma.
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Ludzik wyglada jak Murzyn z afro.
Nie jest łatwo zrobić z 5 pikseli maskę gazową. ^^
Awatar użytkownika
Dharoo777
Posty: 29
Rejestracja: 04 lis 2007, 22:04

Post autor: Dharoo777 »

Tak sobie przegladam ten temacik i bardzo mi sie spodobal Twoj pomysl na gierce. Oprocz klasycznego juz magia&miecz :? takie klimaty sa moimi ulubionymi, :D Fakt ze akcja ma sie toczyc w Polsce jescze bardziej mi sie podoba. Trzymam kciuki za ukonczenie projektu :D . Co do miejsca akcji... skoro to Polska, fajnie byloby aby mapy mozna bylo indentyfikowac z realnymi miejscowosciami. Mam na mysli jakie ruiny wierzowca w ktorym mozna sie doszukac.... pozostalosci po np. palacu kultury etc. Wiem ze ciezko cos takiego zrobic, ale chodzi mi o sam koncept - by czuc ze to naprawde Polska i to nie tylko z dialogów. Mam nadzieje ze uda Ci sie taki klimat stowrzyc, to nadaloby wielkiej frajdy z samego poznawania swiata.
Co do fabuły, napisales kilka postow wczesniej ze przyczyna powstania takowego swiata nie bedzie odrazu wytlumaczona a bedziemy sie powoli dowiadywac co sie naprawde stalo - bardzo mi sie takie podejscie podoba. Mysle ze nie tylko mnie bo widze ze wiele osob zadaje to samo pytanie ALE CO SIE STALO? Wiec IMHO fajnieby bylo jak jednym z watkow glownych byloby same poznawanie szczegolow dlaczego "swiat sie zmienil" -> ale to tylko moje opinie i jakakolwiek ta gra by nie byla, czekam z niecierpliwoscia. :?
_______________________
Zablokowany