Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Dr.Man »

Chciałem się w końcu wziąć w garść i przejść OzE po mojej kilku miesięcznej nieobecności, a tu patrzę edycja cesarska, no cóż poczekam i zagram w nią zamiast w zwykłe OzE.
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: HGS »

Pora na moją konstruktywną wypowiedź dla autora tego projektu :).

Najpierw zacznę od tego, że podoba mi się fakt robienia dodatku do gry, którą sam zrobiłeś, MEGA PLUS!
Fajne drzewko umiejętności, dodałbym tam myszkę osobiście, ale to kwestia techniczna, ogólnie plusik, zakładam, że to rozwiniesz mocniej.
Fajny ogólnie klimat grafik, jest spójny, ale tu pojawia się mega duży minus (znaczna większość grafik jest ściągnięta żywcem z neta, lub samego makera i nałożono na to jakieś filtry, 0 twórczości autorskiej pod tym względem, ale też zakładam, że autor po prostu nie ma albo czasu na zrobienie grafiki, albo skila, więc tak tutaj średnio)
Nie wiem jak z muzyką, ale pewnie byłaby to muzyka trzymająca klimat gry więc tu tak się zeruje, bo po prostu nie wiem.
Ktoś coś wspominał o zmianie grafiki tego kolesia podczas skradania, czy jakoś tak. Mi się podoba, jest autorsko.
Trudność gry. Hmm. Dzisiejsze gry są zbyt proste, więc tu idea twórcy mi się podoba.

I teraz największy minus to system walki, który jest już w makerówkach nudny, przynajmniej dla mnie.
Reszta jest okej.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Dzięki za odpowiedź.

Drzewka obecnie są 2x większe niż zdobędziemy Punktów Umiejętności w grze, będzie spory wybór ścieżki, nie zamierzam jednak robić ich jeszcze większych.

Cóż, gra bazuje na RTP, tego nie ukrywam :lol: ale akurat dużą ilość grafik przerabiałem czy rekolorowałem :-P

Muzyka jest jak w normalnym OzE + nowe utwory w tym stylu

Ciężko pracuję aby walka była jak najlepsza. Walki mają być bardziej taktyczne niż w normalnym OzE. Powinno być spoko.



Z innych wieści:
Nie wiem czy wyrobię się na GFy :-( Niby jeszcze okrąglutki miesiąc, ale to się zobaczy. Jakoś super mi nie zależy na ponownej rywalizacji w Forkach. Postaram się przycisnąć z projektem.
Awatar użytkownika
takikaki012
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2015, 09:35

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: takikaki012 »

Kryzz lepiej jednak postaraj się skończyć do stycznia. Bo nwm czy oglądałeś nową serię Demonickyersa, gdzie nagrywa "Bohatera" i na początku mówił, że czeka chciał nagrać krótką grę (jak właśnie bohater), bo chce się z nią wyrobić do stycznia bo wtedy wyjdzie inna gra, właściwie na dodatek, który powstanie w okolicach stycznia. Nie ma żadnych wątpliwości, że chodzi o OzE:EC, bo pytałem się go potem na jego ask'u.
Dawniej KacpiPL ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: HGS »

kryzz333 zepnij tyłek i zrób, jak masz szansę na wyreklamowanie projektu?
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

@HaxoTV:

Okej, już popierniczam :lol: Jak pójdzie dobrze to dzisiaj dodam do gry tak z 5 questów.

@mwoleyko:

Jest to cRPG. W pewnym sensie o strategii możemy mówić przy planowaniu rozwoju postaci, ale trochę to naciągane.
Walka jest taktyczna, podobna do tej z bazowego RM-a XP.


Tak wgl. użytkownik mmaks00 kręcił kiedyś gamepleye z bazowego OzE:

https://www.youtube.com/channel/UCuhg28 ... FpQ/videos

Możecie obczaić jak to wyglądało, chociaż zastrzegam że w dodatku wygląda to o wiele lepiej :-D
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Kryzz333 pisze:Tak wgl. użytkownik mmaks00 kręcił kiedyś gamepleye z bazowego OzE:
Sam to kiedyś oglądałem. Przez tego gamepleya zainteresowałem się Opowieściami z Edorii :mrgreen:
KacpiPL pisze: Bo nwm czy oglądałeś nową serię Demonickyersa, gdzie nagrywa "Bohatera" i na początku mówił, że czeka chciał nagrać krótką grę (jak właśnie bohater), bo chce się z nią wyrobić do stycznia bo wtedy wyjdzie inna gra, właściwie na dodatek, który powstanie w okolicach stycznia.
Też oglądałem. Zastanawiam się czy Demonickyers weźmie się do kupy i nakręci gamepleya z Opowieści z Edorii Edycja Cesarska, nawet nie brał się za zwykłe Opowieści z Edorii, więc nie mógł wiedzieć że powstaje dodatek. Ale czas okaże czy EC pokaże się w postaci Gamepleya :|

Hej Kryzz333 pokaż jakieś nowe screeny bo chętnie bym zobaczył coś zupełnie nowego w Edycji Cesarskiej :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Athanor
Posty: 150
Rejestracja: 22 mar 2014, 08:13
Lokalizacja: Krypta
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Athanor »

Nagra na 100%, mówił o tym. O premierze dodatku wiedział miesiąc temu, jakiś czas po wydaniu zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Fear »

Kilka porad od starszego kolegi, raczej, żeby pomóc w tworzeniu następnych projektów.

Zbyt dużo efektów np. świetlnych, daje efekt odwrotny, na Twoich niektórych screenach, gra jest po prostu mniej czytelna, bo jest za ciemno. Co do okienek wiadomości. Dużo estetyczniej i bardziej czytelnie będzie to wyglądać, jeśli zrobisz: Imię bohatera, nawet wielkimi literami, dwukropek i piszesz tekst po jednej spacji. W ten sposób umieścisz w oknie znacznie więcej tekstu i będzie on przyjemniejszy dla oka :). Staraj się, żeby wszystkie napisy były proporcjonalne do siebie. W oczy rzuciła mi się "Energia" w systemie walki. Napisz po prostu "Ener."

Poziom trudności jest dobrym pomysłem, ale tekst również (przynajmniej dla mnie, czasem niektóre obrazki ze mną nie współpracują) jest szary i się zmywa. Napisz to solidną, pogrubioną białą czcionką, najlepiej z dobrą czarną konturą, jeśli nie masz programu graficznego, po prostu biała czcionka :)

Jakby się przyłożyć, to byłoby nieźle! I title jest naprawdę fajny.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Hej Kryzz333 jak tam postępy nad grą? :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

@Fear:

Dzięki za rady. Myślałem głównie nad takimi rzeczami do kolejnych gier, zrobienie tego wszystkiego w OzE oznaczałoby jednak robienie gry praktycznie od nowa :-(
Fajnie, że Title się podoba. A jest jeszcze Ekran powitalny który dodałem jako nowość, ale zobaczycie go z premierą :-)

@Piotr I:

Eh, no właśnie znowu mam dołek twórczy. Mnóstwo wszystkiego na głowie, nie mówiąc już o RMie.
Nie mam po prostu energii aby coś konstruktywnego robić.


Fajnie, że jest spore zainteresownie ludzi którzy grali w OzE, ale pozwólcie mi robić to własnym tempem. Nie chcę jakieś niegrywalnego cholerstwa znowu wypuścić. Obiecałem sobie że nigdy więcej potem nie będę patchował OzE.


Z drugiej strony EC staje się niemal nową grą. Postanowiłem wprowadzić nowy lore. Postanowiłem dodać do questów elementy świata które opracowywałem do kolejnych gier. Dla zainteresowanych światem Edorii.
- około 12 nowych zadań, także na które miałem pomysł w oryginale, ale z różnych powodów nie zostały wprowadzone
To początkowe założenie nie zostanie spełnione. Już teraz mam 11 nowych zadań i to tylko w I rozdziale, przed Pelengalą.
Co prawada 5 to rozbudowane alternatywne sposoby na przebrnięcie przez główną fabułę, ale nadal 6 świeżych sidequestów powinno zapewnić dodatkową frajdę.

Ogólnie EC będzie sążną grą, znacznie bardziej obfitą w zawartość.


Od ostatniego wpisu liczba zmian była spora, trudno mi się połapać ile konkretnie. Wypiszę najważniejsze:
- zbalansowanie siły umiejętności, cen, siły potworów itd.
- potworów jest jeszcze mniej, ale są one bardziej wymagające
- z powodu błędów system trudności został zmieniony, ale już działa tak jak powinien :-P :lol:


Na EC na GFy niestety nie ma co już liczyć.
Dzięki za wsparcie i przypomnienia ze stanem prac :lol:

Może testerzy dostaną na święta I Rozdział wyszlifowany.



EDIT: Są screeny:

Obrazek

Zupełnie nowa lokacja - Wycinka.

Obrazek

Nowy quest, nowa postać, nowe skille, nowi wrogowie
Ostatnio zmieniony 10 sie 2017, 19:09 przez Kryzz333, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Hej Kryzz333 jak postępy nad grą :?:

Minął miesiąc, nowy rok, fajnie by było zobaczyć nowe screeny z Edycji Cesarskiej :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Demo zrobione z pierwszego rozdziału trafiło do testerów, na szczęście podoba im się ale pewnie za parę dni dostanę raporty z mnóstwem uwag :V

Screenów tak za bardzo z czego nie ma dawać, nie chcę też zdradzać zbyt dużo :V
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: Kryzz333 »

Whoah, dużo czasu minęło od ostatniego wpisu. :shock:

EC się robi, jestem w trakcie ponownych testów po ostatnich testach :P

Wprowadzam też nowy, spory wątek poboczny, który będzie się rozgrywał w zupełnie unikalnym dla OzE środowisku - bagnie.

Obrazek

P.S.:

Nową unikalną lokację otrzyma też II Rozdział gry.

Każda cząstka gry będzie miała dodatkową lokację (I rozdział - Wycinka) (I rozdział w Pelengali - bagno) (II rozdział - TAJNE/POUFNE)
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Opowieści z Edorii: Edycja Cesarska [XP]

Post autor: PInroz »

Dobrze wiedzieć że dalej pracujesz nad Edycją Cesarską a nie siedzisz na dupie przed telewizorem popijając Mocnego Fulla :mrgreen: A na poważnie screen wygląda nieźle szkoda że tylko jeden. Cz oprócz nowego wątku pobocznego pojawi się coś jeszcze. Coś co zmusi gracza w ponowne zawitanie w świecie Edorii. Jakieś minigry, typu Gwint z Wiedźmina 3 :?: Tak się pytam z czystej ciekawości. Ja mam nadzieję że wprowadzisz głównego bohatera który będzie posługiwał się bronią na dystans (Łucznika,Kusznika, Strzelca lub kogo tam będziesz wolał) Ponieważ to że zdolności wszystkich postaci często się powtarzają to trochę zniechęca. Bo po co mieć dwóch bohaterów z takimi samymi skillami :?: I zastanawia mnie też co zrobiłeś z dziennikiem zadań. Czepiam się tego lepiej teraz niż po wydaniu gry, że zadania często są mało opisane i ciężko czasem się połapać o co chodzi. Możesz np. wprowadzić że gracz naciska dany przedmiot (zadanie) i w nim pojawia się kartka z dokładnie opisanym zadaniem lub lepiej by było gdybyś wprowadził dziennik zadań na skryptach. Zresztą to już od ciebie zależy. I jedno z najważniejszych pytań :| :| :| :| :| :| :mrgreen: Co z cenami przedmiotów w grze. Jak one teraz się prezentują :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ