[VXAce] Jasna Strona Asgun

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

[VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Obrazek

Maker: VXAce
Stan prac: Początek
Gatunek gry: Przygodowa

03.06.2022
"Cześć,
stuknęła mi 30-stka i to chyba dobry moment, żeby w końcu przyznać przed sobą, że nie ma siły, która sprawiłaby, że Jasna Strona Asgun doczekałaby się pełnej wersji. Prezentuję zatem demo.
Gra oczywiście nie wygląda tak, jak chciałem. Pokonały mnie ambicje, ogrom projektu (podejrzewam, że pełna wersja starczyłaby na około 20h rozgrywki), nowe obowiązki i nowe pasje.
Zależy mi jednak na tym, żeby zaprezentować chociaż urywek rozgrywki (nie taki mały!) bo włożyłem w to masę godzin pracy i zaangażowałem kilku testerów (którym w tym miejscu serdecznie dziękuję <3).
W grze jest trochę niedoróbek, gra może też się miejscami zachowywać nietypowo, ale co do zasady to demo do pewnego momentu powinno być grywalne.
Mam nadzieję, że chociaż trochę zabawy z tym będzie.
https://www.mediafire.com/file/j3wg36g6 ... 3.exe/file

Dodatkowo, proszę o pobranie tego małego patcha (44 kb). Bez niego pewna scenka może kręcić się w kółko. Do wklejenia w folderze Data.
https://www.mediafire.com/file/2ggo1gaf ... A.rar/file
"



Treść zapowiedzi:

Kilka dni po zakończeniu prac nad grą Asgun, zacząłem tworzyć coś nowego. Jest to gra nietypowa - na pewno inna od poprzedniej produkcji. Głównie jednak, wracam do korzeni, do przygodowego, nieco beztroskiego świata Opowieści z Asgun. Cel tej gry to relaks. Z założenia, ma on relaksować graczy na każdym etapie. Przez grafikę, efekty, muzykę, dźwięki, nawet fabułę i dialogi. Mam nadzieję, że za jakiś czas, wrócicie do świata, który wykreowałem. Jesteś zainteresowany/na? Więcej poniżej!

Fabuła:
Akcja gry dzieje się w roku 159 - niemal 100 lat po zakończeniu poprzedniczki pt. Asgun. Przez ten czas, wydarzyło się wiele rzeczy, porządek w tej fantastycznej krainie utworzył się na nowo. Stara władza padła i pojawiły się nowe rządy. Sytuacja więc zmusiła wielu ludzi do opuszczenia rodzinnej ziemi i ucieczki na wschód.

Wcielamy się w młodego mężczyznę, imieniem Gido, który podobnie jak wielu innych, wraca do Asgun po latach nieobecności. Przybywa z prostym zadaniem, chce osiedlić się w miasteczku Trensan i sprowadzić swoją rodzinę - która tylko dzięki pomocy młodego Gida, może liczyć na powrót do ojczyzny.

Nasz bohater pakuje się jednak w tarapaty przez nowo poznaną dziewczynę Ravię - córkę Erebosa III, która jako jedyna, w całym miasteczku, wie o pewnym czarodzieju, który zagraża miasteczku. Według jej zeznań, za górami mieszka szalony mag, który sprowadza do życia monstra z... fikcji literackiej. Ożywia postacie i potwory z książek, tworząc z nich armię...

Sam Gido, to bohater raczej niskiej klasy. Nieznośny, ciągle opowiadający zmyślony historie, ale o dobrym sercu.

Mechanika i inne:


PRZYGODA, ZAGADKI, PLANOWANIE

W grze będą przeplatać się 3 gatunki - gra przygodowa, gra "ekonomiczna" i gra logiczna. Ta druga strefa jest dość umowna (podobnie jak 3), ale stanowi jednak ważną część gry. Zadaniem gracza, poza głównym wątkiem, będzie uzbieranie odpowiednich funduszy, po to, aby jego rodzina mogła wrócić do domu. W tym celu, będziemy podejmować się w miasteczku różnych zadań, robót. Będziemy mogli pielęgnować ogródek, polować, chodzić na wyprawy do kopalni. Towarzyszyć temu będą łamigłówki.

BARWNI NPC

Przyjdzie nam żyć w małym miasteczku, którego mieszkańcy, będą stanowić ważny element gry. Każdy z nich ma w miasteczku jakąś rolę, każdy coś przeżył i ma jakąś historię do opowiedzenia. To na relacjach z tymi postaciami, będzie opierała się gra. NPC każdego dnia będą nam mówić coś innego, będziemy zdobywać ich zaufanie, będziemy musieli nauczyć się co robią o danej porze.

MOŻLIWOŚCI

W grze nie będzie walk, ale będziemy mogli rozwijać postać, głównie pod względem ogrodnictwa czy wydobywania i innych. Będziemy musieli ulepszać własny dom, polepszać standardy życia. Np. wykupić kuchnię, dzięki której, będziemy mogli sami przygotowywać sobie posiłki, zamiast wiecznie latać do tawerny Melody.
Najważniejsze będzie jednak rozwikłanie zagadki Szalonego Maga... Odwiedzimy wiele różnych miejsc - ruiny miasta Trenis, stary dom Astona, plac budowy Nowego Gednir... Mam zamiar wprowadzić też różne zakończenia, które będą uzależnione od tego, z kim zaprzyjaźniliśmy się w mieście najbardziej. Będzie tego dużo więcej, ale generalnie na tym będzie osadzać się gra.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
PS: Logo to dzieło Gedharma.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2022, 21:27 przez Noruj, łącznie zmieniany 10 razy.
Obrazek
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Adrap »

Całość wygląda dość schludnie. Fabuła jest ciekawa, aczkolwiek nadal nie wiadomo co będzie naszym celem w grze.
Czuć wszędzie ten sielankowy klimat. Nawet w tym szalonym (?) magu. Do tego grafika ewidentnie pasuje do takiej gry.
Wszystko ładnie, tylko raczej nie mój klimat, w szczególności, że będziemy siedzieć w jednym mieście (a przynajmniej tak mi się wydaje). Po prostu gry typu Harwest Moon omijałem szerokim łukiem, a to mi ową grę przypomina. Mechanika wygląda na prawdę super, ale dla mnie to są raczej takie smaczki, do których (mam nadzieję) będzie dołożona dobra historia.
Jak wyjdzie to może obczaję, ale całość wygląda bardzo przyzwoicie.
P.S. Robisz coraz lepsze mapy.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Twoje skojarzenie z Harvest Moonem jest bardzo dobre, chociaż tylko część inspiracji biorę z serii tych gier. Przede wszystkim, wiem co nie podobało mi się w Harvest Moonie i te elementy staram się wyrzucać. Tak jak napisałem, miasteczko będzie ważne, ale element podróżowania będzie również istotny, więc zwiedzimy też inne lokacje :)

Cele są 2 - rozwikłać zagadkę Szalonego Maga i sprowadzić rodzinę do Asgun.
PS: dzięki, staram się tutaj pod innym kątem do tego podchodzić.
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 362
Rejestracja: 07 maja 2012, 15:58

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Diablo »

Fabryka gier Noruj xD

Wszystko wraca do korzeni, ale widze postep. Najbardziej w mappingu o czym juz wspomniano wyzej. Ja osobiscie nie gustuje w wesolych przygodowkach, ale zapowiada sie kolejny scenowy "klasyk" i kolejna trylogia :-D

Swoja droga mamy juz Opowiesci z Asgun, Asgun, bedzie Jasna strona Asgun, 50 twarzy Asgun i wgl :lol:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:Jesteś zainteresowany?
Jestem zainteresowany. :D

Bardzo chętnie wrócę do bajkowego klimatu OzA, ale trochę martwią mnie te elementy "ekonomiczne", których zasadniczo nie cierpię (precz z realizmem w grach!). Zwłaszcza jedna kwestia wydaje mi się niepokojąca:
Noruj pisze:Np. wykupić kuchnię, dzięki której, będziemy mogli sami przygotowywać sobie posiłki, zamiast wiecznie latać do tawerny Melody.
Czy to znaczy, ze w grze będzie jakiś system głodu? Pamiętam, że już kiedyś zrobiłeś grę w podobnym guście, zanim zwiedziłam ćwierć terenu, to umarłam z głodu i rzuciłam to w diabły.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Tak, w grze będzie system głodu, ale trochę nad tym dumałem i działa on zgoła inaczej niż w większości gier. Przede wszystkim, nie ma żadnych pasków i pilnowania głodu, nic nie spada, nie trzeba się śpieszyć. Trzeba po prostu raz dziennie zjeść posiłek i tyle.
Pamiętam, że już kiedyś zrobiłeś grę w podobnym guście, zanim zwiedziłam ćwierć terenu, to umarłam z głodu i rzuciłam to w diabły.
Bzdura. Pomyliły ci się gry, chyba.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Jazzwhisky »

Łiiii, Jasna Strona powraca! :)

Tak jak Kleo pamiętam poprzedni tytuł w stym stylu, z tym, że mam z nim związane prawie same dobre wspomnienia. W związku z tym z opisu szykuje się najbardziej trafiająca w moje gusta gra nie tylko w świecie Asgun ale i w ogóle od dawna. A świadomość, że inni będą padali z głodu (muahah) jak truchła, a ja będę zacieszał, oczywiście jeszcze bardziej będzie motywowała do grania. Bardzo fajne lokacje, ale przydałoby się więcej screenów, np. ilustrujących jakieś elementy mechaniki.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: GameBoy »

Więcej was matka nie miała?

Ciekawi mnie bardzo które elementy HMa wyrzucisz.
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: ravenone »

Rozumiem, że będzie to podobne do Bright side of life?
Tamta gra miała ciekawe pomysły, ale średnie ich wykonanie. Liczę, że w tej będzie lepiej.
Czekam na gierkę.
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Kleo »

ravenone pisze:Rozumiem, że będzie to podobne do Bright side of life?
Oby nie, bo to była właśnie ta gra, która mi się nie podobała. Faktycznie, nie jestem całkiem pewna, czy umarłam z głodu - pamiętam, że poszłam sobie kawałek od siedzib ludzkich, zapadła noc, nie zdążyłam wrócić i coś mi to zrobiło. Może zamarzłam? Albo coś mnie zjadło? Albo umarłam ze strachu przed ciemnością? W każdym razie wkurzyłam się i, jak zwykł mawiać X-Tech, gra poleciała z dysku. Niemniej żywię nadzieję, że tym razem do tego nie dojdzie - liczę zwłaszcza na to, że elementów przygodowych i logicznych będzie więcej niż tych fizjologicznych.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Wydaję mi się, że trochę zbaczacie z tematu. To zapowiedź Jasnej Strony Asgun, nie The Bright Side of Life, czy też tego, co "zabiło" Kleo :)
Chciałbym tylko zwrócić wam uwagę, że TBSOL wydałem... 5 lat temu, przed OZA, przed Agnosco, przed Asgun... Ciut doświadczenia nałapałem.
Obrazek
Awatar użytkownika
SmoKe
Posty: 62
Rejestracja: 02 sie 2012, 15:33

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: SmoKe »

Motyw z przywoływaniem potworów literackich od razu skojarzył mi się z Panem Lodowego Ogrodu za co w sumie plusik. Też jestem ciekawy jakich elementów z Harvest Moonów się pozbyłeś i chętnie zobaczyłbym jakieś mapki z zewnątrz. Liczę na jak najwięcej zręcznościówek i gier logicznych. Ogólnie zapowiedź wygląda schludnie, ale jak na ten gatunek trzeba zagrać żeby cokolwiek ocenić :)
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: goblin!!! »

Nie ma to jak Asgun.Ale nie rozumiem ciut fabuły.
,ucieczki na wschód'- gdzie? Na inny kontynent? Wyspy? Wschód Asgun?[to by było nie logicznie bo ,wraca do Asgun po wielu latach nieobecności'
no cóż może to dla mnie za mądre
a może to wyjaśni gra?
Puki co 8/10 [głównie przez element ekonomiczny, w poprzednich częściach było mało złota, a tu? Po przesiedleniu? Ludzie wtedy majo mało
pieniędzy]
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: PInroz »

No no no co my tu mamy :-D

Kolejna produkcja spod ręki Noruja i kolejna umieszczona w świecie Asgun. Po przeczytaniu zapowiedzi zrobiłem się głodny. Z zapowiedzi wynika że będzie to przede wszystkim gra ekonomiczna. Czyli co Noruj będzie można prowadzić własne gospodarstwo, dom czy cuś takiego? Jeżeli tak to super. Bo tego typu gier w uniwersum RPG Makera jest naprawdę bardzo mało.
Noruj pisze: Będziemy mogli pielęgnować ogródek, polować, chodzić na wyprawy do kopalni.
A może to będzie RPG Makerowa wersja Minecrafta :lol: :lol: :lol: Jeżeli tak to czekam z niecierpliwością. :mrgreen:

A dzieki mojej umiejętności przewidywania przyszłości możemy spodziewać się następujących tytułów ulokowanych w świecie Asgun.
Spoiler:
Marny wyszedł mi żart ( Wręcz suchar ). Ale mimo tego to naprawdę czekam na grę bo czuję że naprawdę będzie warto.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Goblinie, jeśli grałbyś w Opowieści i Asgun i Asgun, wiedziałbyś, że na wschód od głównego kontynentu Asgun, leży tak zwana Wyspa Wschodnia :)

Piotr, minecraft nie, a żart nawet ci się udał, uśmiałem się :D

Dwie rzeczy, które mnie trapią. Po pierwsze, to 3 gra w uniwersum Asgun - to tak dużo GB, Diablo, Piotr? Niektórzy zrobili o wiele więcej.
Po drugie, Harvest Moon to jedna z inspiracji. :)
To wszystko.
Obrazek
ODPOWIEDZ