[VXAce] Jasna Strona Asgun

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: PInroz »

Całość brzmi ciekawie :-D

Główny bohater pracuje na polu, w domu lub gdzieś indziej i tu nagle zaczyna się martwić że jego prace szlak trafią :mrgreen: Robactwo zje warzywa które wcześniej uprawiał, do domu wtargną bandyci i go okradną, lub szef go zwolni bo nagle dowiedział się o romansie z jego żoną. Same nieczyste myśli które wywołują stres na bohaterze. A tu nagle Noruj Wielki umożliwił bohaterowi pójścia do ulubionej knajpy i nachlania się do nieprzytomności, nie patrząc na to że bohater może uzależnić się od alkoholu.

Z pewnością to doda trochę pikanterii rozgrywkę. Noruj ty chyba chcesz zrobić grę o życiu. Bo wszystko na to wskazuje. Codzienne życie prostego człowieka, stres, praca, alkoholizm... co jeszcze.. no po prostu jestem ciekaw co ci chodzi po tej kosmatej główce :lol:

Gra zapowiada się ciekawie, wszystko na to wskazuje :mrgreen:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Kleo »

Noruj pisze:osoby nie przepadające za gatunkiem niech spojrzą w bardziej otwarty sposób
Heh, nie bardzo potrafię, więc z mojej strony nie licz na entuzjazm. :)

A tak poważniej, to trudno tak teoretycznie odpowiedzieć - trzeba by to zobaczyć. Może jeśli rozgrywki nie zdominuje konieczność dbania o samopoczucie, jedzenie, higienę, spanie, wypróżnianie, czy inne leczenie kaca to da się to jakoś wytrzymać...? Bo jeśli nie, to pewnie popadnę w alkoholizm. Mam nadzieję, że będzie jakiś gabinet terapii uzależnień? :D
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Temat poziomu stresu ciągle jest otwarty, bo nadal nie mogę podjąć decyzji. Jednak bardziej się przychylam do zrezygnowania z niego. Gra na ten moment i tak jest dość złożona.

Informuję o postępach:
Czas gry na ten moment to około 1h - przy około 5-6 dniach w grze.
Wykonałem koło 50 map. Prawdopodobnie podeśle do ludzi jakieś demo w najbliższym czasie.

Dokonałem drobnych zmian w fabule - zrezygnowałem z narracji skupionej wokół powrotu do ojczyzny po wojnie, to nadal jest w tle, ale skupiam uwagę na innych elementach. Uznałem, że tak spokojna, relaksacyjna gra, nie powinna skupiać się na takim temacie, bo da to mylne wrażenie na samym starcie.

JSA wydaje mi się na ten moment najbardziej przemyślaną grą, jaką zrobiłem. Nie wiem - jak testuje, to jakoś wszystkie to pasuje do siebie i jestem naprawdę dobrej myśli.

To na tyle dzisiaj.

+ taki wstęp HUD. Zastanawiam się czy dodać tam więcej info, jak np. dzień i stan głodu, czyli lepiej zostawić to do cmsa.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Rekkimaru

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 1)
Posty: 99
Rejestracja: 07 sie 2013, 21:16
Lokalizacja: Netherrealm
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Rekkimaru »

Myślę, że dodanie stałej informacji o dniu i stanu głodu jest dobrym pomysłem.
W sumie nie pisałem tu jeszcze, ale czekam na tą grę. Lubię takie relaksujące twory. Bez pośpiechu, stresu, przyciężkiej fabuły. Mam jeno nadzieję, że nadal pić i łowić ryby tam można. W sumie samo łowienie ryb by wystarczyło. Ewentualnie picie w czasie łowienia ryb, tak tradycyjnie.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

O tej godzinie większość mieszkańców śpi, albo bawi się w karczmie...
Obrazek

Czasami będziemy mogli pomóc mieszkańcom w bardzo trywialnych problemach.
Obrazek

Graczowi przyjdzie zwiedzić wiele miejsc. Tartak, strażnica, kopalnia, ruiny miasta Trenis i wiele innych.
Obrazek

Willher zajmuje się głównie graniem na gitarze, piciem w karczmie i graniem w karty.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Yoroiookami »

Uwielbiam wędkowanie. Mam nadzieję, że będzie fajne jak w Kruku. Zmieniłbym tylko te ikonki przy nazwie questów. :>
Nie mogę się doczekać.
Obrazek
Obrazek
Usunięty

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Usunięty »

Fajnie wiedzieć, że taka gra dla czystej przyjemności powstaje. Również nie mogę się doczekać.
Wcześniejsza gra Asgun wywarła na mnie pozytywne wrażenie (po mimo tego, że lamiłem xD). Jestem bardzo ciekaw tego co nam tutaj wszystkim przygotujesz :-)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Yoroiookami »

Pograłem i przetostowałem. Gra jest wykonana bardzo ładnie i już nawet w tym krótkim demie widać, że Norudż włożył w ten projekt bardzo dużo pracy i serca. Grając, możemy mieć radochę przy sadzeniu roślin w ogródku, możemy się postresować łowiąc ryby, albo stracić połowę dnia przy szukaniu czegoś w trawie.
Jeżeli Noruj jeszcze trochę nad tym posiedzi, to będzie naprawdę udany projekt. Szczególnie polecam osobom, które lubią w grach luźną atmosferę i stopniowe odkrywanie różnych części gry. :>
Jak na razie największy problem jaki projekt ma, to pokazanie bystrym osobom (mnie :lol: ) jak mają odblokować pewne rzeczy. Jednak myślę, że w pełnej wersji już tego problemu nie będzie.
To by było na tyle. Chciałem się pochwalić. Jestem teraz recenzentem. Najwyraźniej. :I
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: PInroz »

Cieszę się że Jasna Strona Asgun idzie, tam gdzie powinna (W DOBRYM KIERUNKU). :mrgreen: Mam nadzieję że gra powstanie jeszcze tego roku :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Powczan »

Naprawdę jeszcze nic nie napisałem w tym temacie? ;o

Kiedyś obawiałem się tego, co męczyło mnie przy Harvest Moonach, czyli wyjdę z domu, chwilę sobie pobiegam i coś porobię i nagle wszystko szlag trafia, bo moja postać pada z sił albo robi się ciemno. Jeśli chodzi o Jasną Stronę Asgun, to po zagraniu w wersję testową mogę uspokoić, że głód czy inne energie nie są tak upierdliwe jak w HM. To tak, jeśli ktoś by się obawiał tych samych rzeczy, co ja :P
O samym głównym wątku fabularnym ciężko coś powiedzieć, bo niewiele go było w demku, ale ciekawe mogą się okazać mini-linie fabularne pobocznych postaci (to jest coś, co bardzo dobrze wspominam np. z Dark Soulsów). Poza tym rozgrywka jest bardzo fajna, sielanka z humorystycznymi dialogami, miłą muzyką i spoko minigierkami (kopanie kurczaków w trakcie orania pola <3). Zobaczymy, co z tego wyjdzie dalej, na razie zapowiada się super.
I tak sobie teraz uświadomiłem, że nie zagrałem w karty z tamtym łosiem w gospodzie. Zaraz nadrobię xD
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Dziękuję testerom :) Ich wysiłek się opłacił, bo dostałem naprawdę dużo wspaniałych uwag, które usprawnią grę. Zastanawiałem się czy nie wydać demo na Golden Forki, bo jest już naprawdę dopracowane, ale stwierdziłem, że wolę wydać pełniaka...

Nie będę oszukiwał, JSA to ostatnia moja gra. Już nie mam tego w sobie, nie czuję tej magii RMA, im więcej ma się w tym doświadczenia, im więcej wkłada się w to pracy, przemyśleń, kompromisów, tym tworzenie gier sprawia więcej trudów niż przyjemności. Kiedyś włączałem program bez żadnego planu i tworzyłem coś tam, dosłownie co mi przyszło do głowy. To w mojej ocenie kwintesencja zabawy z rm ;) Ale to się traci z czasem...

Ale ta ostatnia gra musi się ukazać. Czasu mam mało, bo jestem na studiach magisterskich i pracuję, ale też mi się nie śpieszy. Zamierzam uczynić z niej moją najlepszą grę (nawet jeśli komuś gatunek nie podpasuje). Będzie to jednocześnie pożegnanie ze światem Asgun jak i moimi grami w ogóle.
Pozdro!

Edit:
Tymczasem, przerwa świąteczna sprawiała, że sporo zrobiłem w grze. Także chwalę się screenami:

System ulepszania narzędzi i domu - narzędzia gotowe, a co do domku to tylko kwiatek póki co :D
Obrazek
Wędkowanie też jest gotowe. Póki co można złowić koło 10 ryb i ulepszać wędkę. Wędki nie ulepszamy w warsztacie, tylko w kilku opcjonalnych questach.
Obrazek
Praca i mini-gra w tartaku. Zdobywamy tu drewno, które możemy sprzedać, albo wykorzystać w rozbudowie domu. Timera nie będzie widać, ale na razie zostawiam do testów
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Yoroiookami »

Cieszę się, że można trochę bawić się w Simsy rozbudowując dom. Mam nadzieję, że będzie też coś w rodzaju Tamagoczi dla sadystycznych ludzi, którzy lubią głodzić zwierzątka. :mrgreen:

Jakbyś jeszcze pod koniec potrzebował upierdliwiej krytyki i tostów, to mnie spamnij. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: HGS »

Przy narzędziach widzę inspiracja minecraftem xD
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Jazzwhisky »

_^_

Harvest Moon jest starszy o jakieś 15 lat.

Będę grał, na pewno.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

HGS pisze:Przy narzędziach widzę inspiracja minecraftem xD
Trochę to smutne (to samo się tyczy Simsów)... :P To moja jedyna inspiracja:
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ