[VXAce] Jasna Strona Asgun

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 3); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 260
Rejestracja: 29 maja 2015, 02:38
Lokalizacja: Lochy w pałacu cesarskim Oktawiana Augusta
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: HGS »

Noruj pisze:
HGS pisze:Przy narzędziach widzę inspiracja minecraftem xD
Trochę to smutne (to samo się tyczy Simsów)... :P To moja jedyna inspiracja:
Obrazek
Ja nie mam nic do inspiracji jeśli w grze wypada to fajnie i stosunkowo oryginalnie :)
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Uczciwie przyznam, że przez ostatnie miesiące nic nie zrobiłem. Ostatnio zacząłem coś dziabać - myślę, że za jakiś czas wydam odnowione, poszerzone demo*, które będzie stanowić jakieś 25% całości gry. (nie licząc kilku osobnych systemów i pierdół)

* dla garstki testerów :P

Wrzucam screena, żeby udowodnić, że nie śpię :P
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: PInroz »

Hej Naruj jak tam idą prace nad Jasną Stroną Asgun :?:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Mówią, że skale popularności gry na scenie mierzy się tym, jak często Piotr pyta o postępy nad pracami...

A tak szczerze, to szło całkiem przyzwoicie, dopóki nie zagrałem w takiego rmowego-komercyjnego-harvest moona. Worlds Dawn, polecam. No i tyle naszło mnie pomysłów, że sporo przerabiam i dodaje, więc na demo jeszcze poczekamy. W sumie to i tak będą zamknięte testy. Ciekawe, że akurat dzisiaj intensywniej zacząłem nad tym myśleć i nad powrotem do pracy i akurat ktoś się wypowiedział w temacie.
A zrobione jest całkiem dużo - myślę, że gameplay na ten czas to jakieś 2-3 godzin, zależnie od wykonywania questów pobocznych itd. Zasadniczo w grę już można grać w nieskończoność xD
Pozdro
Obrazek
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Powczan »

Ograłem ostatnio kolejne testowe demko i mogę napisać kilka słów. Jeśli ktoś czytał mój poprzedni post, to w zasadzie mógłbym go tu wkleić i dopisać coś o rzeczach, których wtedy w grze nie było. A zostało dodane sporo: nieco przedłużony jeden z głównych wątków fabularnych (który zapowiada się ciekawie + jest naszpikowany zagadkami i minigierkami), nowe opcje w postaci na przykład założenia hodowli pszczół czy wydobywania surowców z tuneli pod domem, questy i wątki poboczne mieszkańców Trensan również zostały wzbogacone. Oprócz tego wszystkie pozytywy, o których pisałem zostały po staremu: nadal sielanka, z miłą muzyką, humorystycznymi dialogami i fajnymi postaciami. Widać, że gra się rozwija i idzie w dobrym kierunku. Droga co prawda jeszcze długa, ale już gra się bardzo przyjemnie :P

Hmm, a moja percepcja od ostatniego grania uległa pogorszeniu, bo kopanie kurczaków już mi nie idzie tak dobrze :(
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Tak, testy idą do przodu, ale były to chyba ostatnie tego typu. Następne, o ile będą, to już przy "finalnym" produkcie. Większość uwag odnosi się już typowo do bugów, a nie do kierunku, w jakim projekt podąża, czy mechanik, więc to chyba dobrze. Jakby ktoś chciał dołączyć, to proszę o PW.

Tymczasem, zapodaję ZWIASTUN! Łoho, dawno się tym nie bawiłem, ale po raz pierwszy możecie bardziej zerknąć jak wygląda Jasna Strona Asgun.
Jak wam się podoba?
Obrazek
Awatar użytkownika
Dr.Man
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2013, 12:13

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Dr.Man »

Mnie zwiastun przekonał, bardzo fajnie się prezentuję, czekam.
Ale jeszcze muszę dokończyć Asgun. xD
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Kryzz333 »

Sympatycznie się prezentuje, fajnie, że zapowiedź jest tak wypełniona rzeczywistymi aktywnościami. Chętnie zagram jak wyjdzie, tym bardziej, że rzadko grywam w tego typu gry.
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Deathwing »

Miałem możliwość ogrania dema i nawet jako osoba nie będąca miłośnikiem HM mogę potwierdzić, że szykuje się całkiem ładna giereczka. Mam parę zastrzeżeń, ale wynikają raczej z faktu, że to nie mój typ gry, niż z samych mechanik. Na przykład, dla mnie ta sielska atmosfera była z początku bardzo przyjemna, ale na dłuższą metę robiła się nużąca. Tak samo jak codzienny obchód wioski, by pogadać z każdą postacią. Nie przypadł mi do gustu też głupkowaty bohater, ale za to reszta mieszkańców da się lubić. Każdy z nich ma własny wątek rozwijający się w trakcie gry, a z dialogów da się czasem wyciągnąć coś ciekawego na temat historii krainy. Tak na marginesie, podobają mi się nawiązania do akcji i postaci z Kronik Asgun. Co prawda to są rzeczy możliwe do wyłapania tylko dla paru osób, ale i tak fajna sprawa :)
Co do aktywności, to faktycznie jest ich trochę do wyboru, a w kolejnych dniach stopniowo dochodzą nowe, jak wspomniane kopanie pod piwnicą czy opieka nad „zwierzątkiem”. Trochę jeszcze wymagają dopracowania, bo np. przy wędkowaniu częściej wyławiałem śmieci niż ryby, nawet ulepszoną wędką. Nie sprawdziłem tylko pracy w tartaku, bo nie ogarnąłem kto, w jaki dzień i o której może mnie tam wpuścić. Brakuje mi trochę takiej godzinowej rozpiski wszystkich aktywności w jednym miejscu w dzienniku.
Na plus mogę zaliczyć na pewno zagadki logiczne, które pojawiają zwłaszcza się w jednym z głównych wątków. Tylko jedna pokonała mnie poziomem abstrakcji (ta ze „strzałkami”, które trzeba sobie wyobrazić) i nie przeszedłbym jej bez pomocy Powki :P Te z przesuwaniem kamieni były za to bardzo przyjemne.
Liczę, że w pełniaku znajdzie się przede wszystkim więcej wątków fabularnych i że te obecne zostaną rozwinięte. Dużo bardziej wolę odkrywać jakąś historię niż wynajdywać sobie zajęcia typu uprawianie ogródka, ale jak ktoś lubi harvestmoonowe gierki, to na pewno nie będzie zawiedziony.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)
Posty: 238
Rejestracja: 02 sty 2011, 12:31

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Prometherion »

Szczerze, to nigdy nie grałem w żadną "rolniczą" gierkę spod znaku HM. Czekam na jasne Asgun, może sprawi, że polubię ten rodzaj rozgrywki i sięgnę po klasyki. Wizualnie wygląda dobrze - jest kolorowo, mapki są przyjemne dla oka. Poza tym to będzie miła odskocznia od tych wszystkich wielkich erpegów :D
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Golden Forki trochę mnie zmotywowały do działania, więc coś tam dłubie w projekcie. Poprawiłem trochę błędów, które wykryli testerzy, jak i zacząłem pracę nad kolejnymi elementami gry. Przede wszystkim, farma głównego bohatera trochę się rozrośnie, dojdzie drugie pole, na którym bardziej tradycyjnie będzie można opiekować się roślinami (zasieg, podlewaj, zbierz, powtórz), różnica jest taka, że w porównaniu do ogródka tutaj profit będzie większy, ale trzeba będzie więcej na niego poczekać i poświęcić czasu, oraz staw, związany póki co fabularnie z resztą gry.
Powstał także system kalendarza, który trochę pomoże w orientacji, co, gdzie, kiedy itd.
1200px-Electronic-Arts-Logo.svg.png
Legedna: toporki i kilofy to dni, w których zarządca tartaku i kopalni jest akurat w pracy. Gracz dostaje wtedy bonus za wydobywanie materiałów. Kopalnia akurat odblokowuje się fabularnie, ale wystarczy na to kilka dni. Gwiazdy to dni specjalne, kiedy w mieście Trensan odbywa się jakieś wydarzenie, np. festyn. Nie oznacza to, że w pozostałe dni nie dzieje się nic. Specjalnych wydarzeń jest sporo, ponad 1/3 dni zawiera w sobie coś specjalnego, np. mieszkańcy znajdują w lesie jajko nieznanego zwierzęcia, a gracz może przygarnąć jajo, z którego po kilku dniach wykluwa się [...].
Monety przypominają o głównym wątku fabularnym - to przypomnienie o zapłacie za poszukiwania lekarstwa dla dziadka. Każda wpłata daje graczowi jakiś bonus. Przekreślony chleb to dni, w których GOSPODA jest zamknięta i trzeba sobie inaczej poradzić :P
To tyle na dziś. Optymistycznie mówiąc, chciałbym w 2018 r. wydać JSA.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

GF2019 - Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon VI (miejsce 3); Puchar Ligi Mapperów III (zwycięstwo)
Posty: 820
Rejestracja: 14 sie 2011, 16:39

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Kryzz333 »

Bardzo przyjemny ten kalendarzyk, wygląda sympatycznie. Zapowiedź wielu aktywności specjalnych i terminowych brzmi naprawdę zachęcająco, jakoś z mglistej wiedzy o tego typu grach wydawało mi się, że przynajmniej aspekt ekonomiczny będzie sprowadzać się do odpowiednich zasiewów i kolekcjonowania zasobów, ale z tego co tu prezentujesz, brzmi naprawdę fajnie. Przejrzałem tej poprzednie wpisy i tak biorąc sumaryczny obraz, to bardzo czekam na Jasną Stronę :V Przyda mi się jakaś bardziej lajtowa RMówka do ogrania :lol:
Optymistycznie mówiąc, chciałbym w 2018 r. wydać JSA.
Tylko nie tuż przed GFami! :lol:
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Powczan »

Hej Naruj jak tam idą prace nad Jasną Stroną Ass-gun :?:
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Hej, Gedhram, prace na razie stoją w miejscu.
Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: [VXAce] Jasna Strona Asgun

Post autor: Noruj »

Czy ktoś byłby zainteresowany tą grą wydaną w formie (niestety!) dema?
Obrazek
ODPOWIEDZ