Bukanier

Zapowiedzi Gier w produkcji - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Adrapnikram

Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo)
Kontakt:

Bukanier

Postautor: Adrapnikram » 23 gru 2015, 21:04

Obrazek

Silnik: RPG Maker XP
Typ gry: Sandbox,Hack&Slash

Obrazek
Fabuła

Jamie. Tak nazwała cię matka, która wkrótce potem zmarła. Nazwisko Yeld odziedziczyłeś po ojcu, tak samo jak majątek i przywileje. Mogłeś mieć niemal wszystko, ale marzyłeś tylko o jednym. O Mary Nugs.
Zakochałeś się, pomimo że ona nie zwracała na ciebie uwagi.

W końcu spotkaliście się na balu. Twój najlepszy przyjaciel, Rob Turley zachorował, więc skorzystałeś z okazji i uzyskałeś miejsce na przyjęciu za niego.
Spotkałeś Mary na balkonie. Od zapłakanej dziewczyny dowiedziałeś się, że nie jest pewna przyszłości. Zdradziła ci, że zbliża się trzeci miesiąc jej ciąży z Robem. Puściły ci nerwy. Turley dobrze wiedział, że kochasz się w Niej od zawsze.
Cały żal i wściekłość na świat jaki zbierał się w tobie od miesięcy skumulował się na policzek jaki wymierzyłeś Mary. Niestety nie trafiłeś. Mary gwałtownie się cofnęła, prosto na schody prowadzące na balkon…
Twój sędziwy ojciec umiera na zawał po wieści że jego kochany, jedyny syn jest oskarżony o morderstwo. Teraz byłeś winny śmierci czterech ludzi. Matki, przy swoich narodzinach, Mary Nugs z jej dzieckiem oraz własnego ojca.
Zasługiwałeś na karę. W najlepszym wypadku twój majątek byłby skonfiskowany.
Wstawił się jednak za tobą Rob, będący wysoko postawionym oficerem.
Wysyła cię poza ojczyznę jako dowódca okrętu. Podczas waszego ostatniego spotkania powiedział, że zrobił to tylko ze względu na wspólnie spędzoną młodość. I kazał ci więcej się nie pokazywać. Dowiedziałeś się też, że przejął twój majątek i domostwo. Nie wiesz czemu. Może z szacunku do ojca?

Wiesz za to, że gdyby Mary nie spadła ze schodów, że gdyby Rob nie okazał ci łaski nigdy nie spotkałbyś Emilly Reno.
Nigdy nie dowiedziałbyś się, czym jest prawdziwa miłość. Ale czy miłość okupiona czterema zabójstwami jest coś warta? Dla ciebie tak.
Teraz płyniecie w kierunku waszego nowego domu na nowo odkrytym kontynencie. Jako dowódca wojsk na statku wiedzie Ci się całkiem nieźle. Spoglądasz to na Emilly, to na błękitne niebo, aż nagle.. Budzisz się na plaży. W ustach czujesz mokry piasek. Przypominasz sobie piracki atak na Wasz statek. Rozglądasz się. Nigdzie nie ma Emilly…

Obrazek
Rozgrywka

Cała gra będzie rozgrywała się na jednej wyspie zamieszkanej przez piratów, hiszpańską ekspedycję i dyskryminowanych tubylców. Akcja będzie toczyła się wokół skarbu znajdującego się na wyspie. Cała wyspa będzie złożona ze 100 map o rozmiarach ekranu (czyli 32 na 24 kratki). Świat będzie niemal całkowicie otwarty.
W projekcie zobaczycie dużo eksploracji terenu i zadań pobocznych, które będą niosły ze sobą spore konsekwencje w świecie. W grze spotkacie również wiele zagadek, głównie dotyczących matematyki, kryptologi czy lingwistyki.

Obrazek
Mechanika

Własny, po części animowany, ABS. Ma do zaoferowania:
Bieganie, skakanie, strzelanie z pistoletu, używanie szabli i magii

System walki będzie opierał się na rozpracowaniu przeciwnika i jego zdolności

System dnia i nocy (odcień zmienia się cały czas) - w nocy świat staje się niebezpieczniejszy.

Sam świat jest żywy. NPC zajmują się własnymi sprawami: pracą, rozmowami czy nawet śpiewem i tańcem.

Gra zawiera złożony crafting i zbieranie zasobów, a także wolną interakcję z otoczeniem np. polowanie na latające ptaki, czy możliwość walki z większością NPC

Obrazek
Talenty

Spoiler:

Obrazek
System reputacji

Spoiler:

Obrazek
Co jeszcze oferuje gra

Spoiler:

Obrazek
Screeny

Spoiler:

Obrazek
Credits:

Spoiler:

Kilka zdań od autora:

Idea na grę powstała dwa lata temu, jednak dopiero tego (2015 rok) lata pojawił się ogólny zarys gry. W większości mechanika jest autorska, napisana na zdarzeniach z drobnymi śladami skryptów. Jeśli chodzi o obecny stan pracy nad projektem to ciężko mi określić, ponieważ posiadam nie do końca rozpisaną fabułę. Spowodowane jest to tym, iż na samym początku chcę porządnie zrobić mechanikę. Projekt jest tworzony na przemian z innym, bardziej priorytetowym.
Ostatnio zmieniony 03 sty 2016, 13:43 przez Adrapnikram, łącznie zmieniany 2 razy.
~VladArges
ten mały puchar pod avatarem zrobil mi wtedy taka radoche ze latalem i z 10 razy chwalilem sie rodzicom xD
~Jazz
dla takich rzeczy powstało TA i całe forum
nie dla lajkow pod profilem
Zapraszam na stronę o moich grach i pixelarcie :-D

Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Re: Bukanier

Postautor: Kryzz333 » 23 gru 2015, 21:28

Kolejna gra w klimatach pirackich zapowiada się smerfastycznie.

Chętnie (oficjalnie lub nie :P ) dowiedziałbym się więcej o twoim autorskim ABSie :3

Idea otwartego RPG b. mi się podoba, mam tylko nadzieję że to ogarniesz i że główny wątek nie ucierpi. Fajnie jakby świat był interaktywny na poziomie Elder Scrolls. I do tego ta walka :3
Spoiler:
Awatar użytkownika
Amelanduil

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Amelanduil » 23 gru 2015, 21:44

Nie wiem czemu, ale ta pierwszoosobowa narracja i klimat fabuły kojarzy mi się z Hard Westem. Brzmi ciekawie.
Z rzeczy do których mogę się przyczepić to talenty, których wydaje się być trochę za dużo.
EN LIVSTID I KRIG
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 23 gru 2015, 23:23

Fajnie jakby świat był interaktywny na poziomie Elder Scrolls.

Nie ma to jak rozsądne i trzeźwe spojrzenie gry z rpg makera :roll:

Title jest paskudny, ale cała reszta jak najbardziej w porządku. Niektóre założenia mogą być trudne realizacji, ale nie powiem - chętnie zagram w to. Pirackie klimaty lubię tylko w grach strategiczno-ekonomicznych, ale zwykle się przekonuję do wszystkiego, pewnie i tu tak będzie.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 23 gru 2015, 23:54

Widzę że się nudzisz i bierzesz się za kolejny projekt. Nie żeby było w tym coś złego ale myślałem że skupisz się na wydaniu pełnej wersji Podziemia. Cóż na nią będę musiał trochę poczekać i zainteresować się twoją nową produkcją.

Co my tu mamy? Hmmm...

Kolejny projekt który utrzymuje pirackie klimaty. Ciekawie się zapowiada. Zwłaszcza Rozgrywka i Mechanika. Po fabule wynika że główny bohater ma troszeczkę nie pokolei w głowie, lecz w sumie to go rozumiem :mrgreen: Wynika to że bohaterowi dobrze się wiedzie, lecz pewnej nieciekawej sytuacji wszystko się zmienia i bohater z szlachcica staje się piratem ( Lub coś w tym stylu ).

Fabuła nawet dość dużo mówi, lecz jak sądzę to dopiero niewielki jej zarys. Cóż mam nadzieję że to będzie coś ciekawego. Bo tego typu wątki miłosne najczęściej kojarzą mi się z "Modą na Sukces". Chłopak zakochał się w pewnej dziewczynie lecz ona jest w ciąży z jego kolegą. Lecz on nie wie że dziewczyna z którą ma dziecko jest jego siostrą ze stryjecznej strony wujka.... :lol: Mam nadzieje że się mylę i fabuła będzie ciekawa :mrgreen:

Opisany system talentów brzmi podobno jak ten w Podziemi. Widzę że zachowujesz pewne nawyki z poprzedniego projektu. (Bardzo spodobał mi się talent VooDoo) Ciekawie jak to będzie wyglądać w praktyce :roll: System reputacji też brzmi ciekawie :mrgreen:

Reszta brzmi dość obiecująco.

Zobaczymy co z tego wyniknie i czekam z niecierpliwością na twoją nową grę!
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Kryzz333 » 24 gru 2015, 03:05

Nie ma to jak rozsądne i trzeźwe spojrzenie gry z rpg makera

Oj tak mi się powiedziało :-P Ale i tak uważam że w makerze można uzyskać duże poziomy swobody :-P . Nie żebym ja sam próbował się brać za coś takiego :lol: Ale z tego co wiem ABS Adrapowy jak najbardziej umożliwi potencjalnie najotwartszą grę w RMie ever.

Ogólnie tak jak ty nie jestem wielkim fanem klimatów pirackich, ale czekam na Bukaniera głównie ze względu na mechanikę.

Spoiler:

Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 24 gru 2015, 03:47

To może tak. Projekt jest głównie efektem przemęczenia innym projektem (nie samymi Podziemiami Adrap żyje :P). Ogólnie ABS to nie jest coś skomplikowanego, raczej taki prosty pozwalający na dwa ataki i magię. Aczkolwiek stawiam w nim na:
"System walki będzie opierał się na rozpracowaniu przeciwnika i jego zdolności"
Więc to raczej wrogowie będą wykonywać różne szarże, po których będą podatni na ataki. Aby łatwiej zabić innego bossa, trzeba będzie mu odciąć ogon itp. Dlaczego taki wybór? Faktycznie daje takie poczucie otwartości świata. Nie czuję otwartości, gdy za każdym razem, gdy dotknie mnie wróg przenosi mnie na inną mapę z walką turową.

Amelanduil pisze:Nie wiem czemu, ale ta pierwszoosobowa narracja i klimat fabuły kojarzy mi się z Hard Westem.

Nie wiem czemu, ale nie kojarzę Hard Westa. Chyba czas nadrobić. Dziki zachód też lubię.

Kryzz333 pisze:Fajnie jakby świat był interaktywny na poziomie Elder Scrolls.

Challange accepted. Oczywiście w grę wchodzi tylko I część :P

Piotr I pisze:Widzę że się nudzisz i bierzesz się za kolejny projekt. Nie żeby było w tym coś złego ale myślałem że skupisz się na wydaniu pełnej wersji Podziemia.

Nie ma co się martwić. Już mam rozpisaną połowę kwestii dialogowych w głównym wątku ;) Poza śmiało przypuszczać, że Podziemia wyjdą pierwsze.
~VladArges
ten mały puchar pod avatarem zrobil mi wtedy taka radoche ze latalem i z 10 razy chwalilem sie rodzicom xD
~Jazz

Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo)

Postautor: GameBoy » 24 gru 2015, 14:01

Rety, zapowiedź jak za starych dobrych czasów rmxp.pl. =)
Obawiam się tylko co do wielkości projektu - nie napawa on optymizmem ani trochę.
http://www.rmxp.vot.pl -> kopia RMXP

To Twój projekt, więc, do jasnej cholery, weź wreszcie za niego choć odrobinę odpowiedzialności. - Kleo =)
Ponoć w jaskiniach koło rysunków ściennych przedstawiających mamuty można było zobaczyć "scena umiera". - Noruj =)
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 24 gru 2015, 14:53

Ostatnio zrobiła się straszna moda na piracki klimat :-D

Pierw Dark Dawn teraz Bukanier. Wygląda na to że piractwo jest teraz w modzie (I nie mówię tu o internetowym piractwie) lecz o piractwie w uniwersum RPG Makera. Jednak sądząc po fabule całe piractwo zamknięte będzie na jednej wyspie :cry: I tu kończy się cała piękna historia o piratach z RPG Makera :mrgreen:

Mam nadzieję że fabuła nie będzie ograniczona tylko na tej jednej jedynej wysepce gdzie toczy się akcja.Że będzie można żeglować po innych wyspach, że będą wykorzystywane typowe pirackie motywy ( szukanie skarbów, statek widmo, mnóstwo potworów morskich itp.).

Lecz może ja się nie znam. I zobaczy się potem co wyniknie z tej historyjki.
Awatar użytkownika
Deathwing

Liga Mapperów Sezon I (miejsce 1) Sezon II (miejsce 2) Sezon IV (miejsce 3) Sezon V (miejsce 1); TA Sprite Contest 3 (miejsce 1); TA Sprite Contest 2 (miejsce 1)(miejsce3);
Kontakt:

Postautor: Deathwing » 24 gru 2015, 14:56

Strasznie rozbudowany projekt. Pewnie nie zagram nawet jeśli wyjdzie, bo odstrasza mnie już zręcznościowy system walki, ale będę śledził temat ze względu na tematykę. Przy okazji przyczepię się do fabuły, bo zawsze zwracam na ten aspekt większą uwagę niż to konieczne :P
Ta fala zgonów daje raczej komiczny efekt zamiast tragicznego, chyba głównie przez nietrafiony liść. Dużo ciekawiej by to wyglądało, gdyby bohater zabił dziewczynę w szale, dzięki czemu można by się pokusić o naszkicowanie mu niejednoznacznego i bardziej "pirackiego" charakteru. Ale pewnie nie pasowałoby to do koncepcji gry, bo z tego co widzę, to fabuła jest tu tylko pretekstem do risenowej zabawy w pirata. Zupełnie nie pasuje mi za to "wygnanie" w roli kapitana, bo to wygląda bardziej na nobilitację niż karę. Już nie wspominając o tym, że dowodzenie okrętem wymaga lat praktyki i żaden szczur lądowy nie miałby szans ogarnąć tego z marszu bez żadnego przygotowania. Tak tylko chciałem zasugerować, że jak już planuje się ambitny projekt z milionem systemów, to dobrze by było też zadbać o logiczny scenariusz :P
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 24 gru 2015, 15:02

Piotr I

Tego bym już raczej nie dźwignął. To musiałby być inny projekt przeznaczony właśnie tym mechanikom. Co nie oznacza, że gdzieś w przyszłości tak nie będzie. Jednak samej żeglugi, czy bitw o statek nie wykluczam. Ale to się dopiero zobaczy ;D

Deathwing

No może faktycznie brzmi komicznie, niemniej postaram się nadać temu odpowiedni klimat w intrze. A sam bohater nie dowodzi statkiem tylko wojskiem, które wyruszało na ekspedycje. Wiem, że do tego też trzeba kilku lat praktyki. Niemniej dziękuje za uwagi. Postaram się załatać. Jeśli chodzi o samo wygnanie na statek:

Spoiler:
~VladArges
~Jazz

Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Diablo » 24 gru 2015, 22:48

Kiedy myslisz ze jestes w czyms dobry pomysl ze jest jakies azjatyc... adrapowe dziecko ktore jest lepsze. Nie no mialem ochote robic DD. Teraz mam kompleksy. Brawo mistrzu. :-P
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: ravenone » 24 gru 2015, 22:58

Schludna zapowiedź, ładne mapy i dużo obiecanek. Ale po tym co widziałem w Podziemiach, to wiem, że cię stać na ich realizację.
Ciekawi mnie jak wypadnie ABS na zdarzeniach.
I pytanie - jak ogarnąłeś zmianę rozdzielczości w połączeniu ze wszystkimi menusami/skryptami?
A na minus - lubię pirackie klimaty, ale wygląd lokacji i grafik z BenBena nijak ma się do tego klimatu.
W DD od Diabla bardziej czułem morską bryzę;)
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)

Postautor: Prometherion » 25 gru 2015, 11:07

Ja również nie jestem zwolennikiem ABS-ów w makerówkach, jednak ma to być system autorski i może "w praniu" wypadnie dobrze, zobaczymy. Chociaż pirackie klimaty nie leżą mi za bardzo, to gierkę sprawdzę. Sama sceneria i mapowanie mocno średnie, o ile las ujdzie, to śnieżna kraina jest monotonna. Otwarty świat, masa systemów - z autopsji wiem jak ciężko jest to wszystko wprowadzić do gierki, aby ta zaskoczyła i działała tak, jak to sobie na początku założyliśmy. Zobaczymy co z tego wyjdzie na końcu, powodzenia.
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 02 sty 2016, 05:09

ravenone pisze:I pytanie - jak ogarnąłeś zmianę rozdzielczości w połączeniu ze wszystkimi menusami/skryptami?

Skryptów oprócz rozdzielczości i pathfindingu nie ma :) Wszystko na zdarzeniach. Tyczy się to też menusów. Chociaż nie byłby to problem, aby powiększyć te standardowe, ale... nie.

EDIT:
Dzięki uprzejmości pewnego przystojnego pana o nicku Athanor

Spoiler:
~VladArges
~Jazz

Obrazek

Wróć do „Zapowiedzi”