Eremowa Przygoda [XP]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: GameBoy »

Ja bym dokładniej oznaczył heksy na których są bossowie etc, bo teraz to trochę nieczytelnie wygląda.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

GameBoy pisze:Ja bym dokładniej oznaczył heksy na których są bossowie etc, bo teraz to trochę nieczytelnie wygląda.
Teraz? :shock: Zmieniły się tylko nazwy. Heksy z bossami są żółte i bardziej widoczne od pozostałych. Naprawdę nie widać?
Zobaczę, jakby to wyróżnić żeby jakoś pasowało do reszty.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1769
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: GameBoy »

Moim zdaniem jeśli nie widać na pierwszy rzut oka który tekst jest przypisany do którego pola to jest to nieczytelne. :)

Np. drogowskaz oraz Gospoda/Ultima są dobrze oznaczone, reszta już nie.

Pamiętaj też by dać kolory odróżniające się od podłoża. Na tej mapie najlepiej sprawdzi się pomarańczowy, czerwony, niebieski i fioletowy.
Mógłbyś też dać oznaczonym heksom np. grubszą krawędź.
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

GameBoy pisze:Moim zdaniem jeśli nie widać na pierwszy rzut oka który tekst jest przypisany do którego pola to jest to nieczytelne. :)

Np. drogowskaz oraz Gospoda/Ultima są dobrze oznaczone, reszta już nie.

Pamiętaj też by dać kolory odróżniające się od podłoża. Na tej mapie najlepiej sprawdzi się pomarańczowy, czerwony, niebieski i fioletowy.
Mógłbyś też dać oznaczonym heksom np. grubszą krawędź.
Pewnie masz rację. :? Dobry pomysł z tą krawędzią. Coś pokombinuję.

EDIT: Po dużej ilości kombinowania:
Obrazek

Powinno być lepiej.
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

GameBoy imo trochę przesadzał, ale tak, jest lepiej. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Zastanawiam się też, czy nie zrobić z tego bardziej czegoś w rodzaju Moonstone. Miałbym o wiele mniej pracy przy ustalaniu ruchu postaci i mógłbym rozłożyć więcej lokacji na mapie, ale nie wiem czy nie byłoby to dziwne. Zwłaszcza biorąc pod uwagę, że w grze występują karty.
>_>
<_<

Obrazek
Jeszcze długa droga, ale mam już przynajmniej część zrobioną. Tzn. część z poruszaniem się po mapie. :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=igP5ppUJzkk

Jazzwhisky, pewnie mnie znienawidzisz za ten brak heksów. Ale wiem, że jeśli zajrzysz głęboko we własne serduszko, to kiedyś mi wybaczysz. :roll:

A tak na poważnie, to zwyczajnie o wiele wygodniej mi się przy czymś takim będzie pracowało. No i będzie z tego bardziej przygoda, a mniej utarta ścieżka. :>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Haha, miałem wcześniej napisać, że jakoś nie wyobrażam sobie tego w połączeniu ze stylem Moonstone, ale się powstrzymałem, za mało informacji, by oceniać.
Podobnie teraz, jeśli ma to pomóc, wpłynie pozytywnie na grywalność, to chyba wszyscy byliby za. Niemniej trochę martwi mnie brak spójnej idei jeśli chodzi o mechanikę/gameplay, na razie dużo bawisz się konwencją i grafikami, trochę boję się co to będzie, gdy przyjdzie pora na prawdziwe mięcho.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: PInroz »

Hej Yoroś, jak tam z Eremową Przygodą :?: A tak się pytam, bo dzielisz się nowinkami z Kejbyl V, a nic nowego nie piszesz o tej gierce :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
ODPOWIEDZ