Eremowa Przygoda [XP]

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Opis: Prosta (w założeniu) planszówka, korzystająca z kart oraz z kości. Celem gry jest pokonanie głównego bossa - nawiedzanego przez oba królestwa "buca", siejącego zniszczenie wszędzie, gdzie się pojawi. Żyje on jednak na wyspie unoszącej się wysoko w powietrzu, gdzie może patrzeć na wszystkich z góry. (Dosłownie)
Żeby do niego dotrzeć będziemy musieli stoczyć walkę z innymi bossami, dokonać przemyślanych zakupów w Gońcu RM i pochodzić sobie po mapie przez czterdzieści pięć minut. Na początku gry będzie można wybrać jedną z kilku postaci żyjących na Ultimie lub na Gospodzie jako naszego bohatera. Wędrowcy (lepszej nazwy naprawdę nie mam) to bohaterowie, którzy rozpoczynają grę w losowym królestwie. Każdy bohater dostanie nieco inne zdolności i przedmioty, co powinno urozmaicić rozgrywkę. Gra ma być humorystyczna, ale tylko trochę, bo jak wiadomo moje gry ogólnie są dosyć poważne. :I
Do zrobienia:
Większość gry. Nadal mam sporo do przemyślenia jeżeli chodzi o system walki i staty.
Jeszcze nie wymyśliłem, jak zrobić żeby gra nie była zbyt losowa. Żeby z tego nie wyszło Monopoly.
Do tego pierwszy raz pracuję na grze opartej o taką ilość obrazków, więc może się okazać, że grę zobaczycie dopiero za pół roku.
Ogólnie wiele może się zmienić, w tym tytuł. :lol:
Dostępni Bohaterowie:
Spoiler:
Bossowie:
Spoiler:
Szacowany czas ukończenia: 1-4 miesiące
Realny czas ukończenia: Lunatera
Screeny:
Spoiler:
P.S.: Ta gra nie jest prima aprilisowym żartem. Mimo to, może jednak okazać się żartem. Może też w ogóle nie zostać ukończona.
P.S.2: Jeżeli macie jakieś ciekawe pomysły, to chętnie wysłucham. Nie znam też tak wielu osób na Gospodzie, także w końcowym projekcie może wam kogoś zabraknąć.

Nie wiem też. czy macie jeszcze siły na projekty tego typu. Były już Kabelki, Rytuał Krwawego Księżyca, Upadek Ultimy, Gotik... >_>
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Wygląda miodnie, kocham heksy, a wątkom scenowym się nie dziwię, bo od zawsze napędzają popularność tytułom, zwłaszcza jeśli są one w żałożeniu proste i nietypowe. Ten standardowy font na koniec trochę zaskakuje, pewnie fajnie byłoby gdybyśmy przez całą grę nie mieli non-stop widoku na planszę (Mario Party się kłania), ale poza tym trudno się czegoś czepić czy zasugerować. Zdecydowanie czekam, na pewno będę grał w (tę) grę. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
PAKKK
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2014, 17:16

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: PAKKK »

Joroś, zaskakujesz. Ze screenów wygląda cudnie. Czekam!
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Powczan »

No, wygląda bardzo przyzwoicie. Plansza jest śliczna.
Przyczepiłbym się tylko do fontu (tego, na mapce). Imo "I", które wygląda jak "J" to dzieło szatana. Nie wiem, skąd wzięła się moda na wplątywanie kaligraficznych liter do niekaligraficznych.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Viuu

Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 118
Rejestracja: 22 mar 2011, 21:33
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Viuu »

Obrazek
"Nawet nie zaczynaj z żartami o Lunaterze, bo przysięgam..."

Ogólnie naprawdę ładnie to wygląda graficznie. Lubie twój humor i jakoś tak scenówki tylko od ciebie mi podchodzą, choć ostatnio troszku za dużo się tego pojawia.
Ciekawi mnie jakie masz pomysły na urozmaicenie rozgrywki, bo taka czysta planszówka raczej najciekawsza nie będzie :I
Obrazek
Victory Quotes: 1, 2
Awatar użytkownika
Adrap

GF2020 - Dema (miejsce 3); GF2019 - Pełne Wersje (miejsce 3) Zapowiedzi (zwycięstwo); GF2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); GF2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo); KC I (miejsce 2); KC II (miejsce 3); TASC 4 (miejsce 2)(miejsce 3)
Posty: 815
Rejestracja: 21 kwie 2014, 14:39
Lokalizacja: Kurpsie

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Adrap »

Również uwielbiam hexy. Poza tym wszystko świetnie wygląda, a mapka gł. przypomina mi moją pierwszą mapkę na LM. Jak ten czas wolno leci. Mam nadzieję na dobry humor oraz dość urozmaiconą mechanikę, bo osobiście przy takich tytułach zasypiam. Dlatego trzymam kciuki za to, że gra będzie mnie trzymała przy monitorze.
Wydane:
Podziemia: Człowiek, 23 sekundy, Królobójcy, Najstarszy

Współautor gry: Amarok
(W produkcji)
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Jazzwhisky pisze:Wygląda miodnie, kocham heksy, a wątkom scenowym się nie dziwię, bo od zawsze napędzają popularność tytułom, zwłaszcza jeśli są one w żałożeniu proste i nietypowe. Ten standardowy font na koniec trochę zaskakuje, pewnie fajnie byłoby gdybyśmy przez całą grę nie mieli non-stop widoku na planszę (Mario Party się kłania), ale poza tym trudno się czegoś czepić czy zasugerować. Zdecydowanie czekam, na pewno będę grał w (tę) grę. :)
Mógłbyś się rozpisać trochę o tej planszy? Nigdy nie grałem w Mario Party i nie jestem pewien o co chodzi. >o>

Co do urozmaiceń to mogę obiecać tyle, że się postaram. :lol:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Ups, miałem na myśli minigry (czy w zasadzie - cokolwiek!) na innych ekranach, którymi Mario Party (też planszówka) jest wypełnione. W RM coś podobnego robił Michu w swoim demie Sztuki Bycia Potworem - http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... ew=screeny. :)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Jazzwhisky pisze:Ups, miałem na myśli minigry (czy w zasadzie - cokolwiek!) na innych ekranach, którymi Mario Party (też planszówka) jest wypełnione. W RM coś podobnego robił Michu w swoim demie Sztuki Bycia Potworem - http://tsukuru.pl/index.php?link=gra&ti ... ew=screeny. :)
Już rozumiem. Zdecydowanie nad tym pomyślę. Już chyba nawet mam pomysł. o3o
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: PInroz »

No normalnie forum tsukuru płynie mlekiem i miodem gier Makerowych :mrgreen: Kolejna ciekawa produkcja... Czekam z niecierpliwością :-D
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2016, 23:16 przez PInroz, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
ADI
Posty: 97
Rejestracja: 14 sie 2012, 15:59
Lokalizacja: Końskie
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: ADI »

Projekcik ciekawy...
Ogólnie jestem fanem twoich produkcji, ponieważ naprawdę przyjemnie mi się przy nich molestuje klawiaturę XD

Po zobaczeniu screenów aż mi się przypomniały 'Karciankowe perypetie' :P
Jestem bardzo ciekaw jak będzie odbywać się walka. Czy będzie to coś w stylu Gotika od Ravenone, czy może coś innego?
Jak już zostało wymienione font troszku razi po oczach z tym "i" ale da się to przeżyć.

Liczę na humor, i minuty świetnej gry.
Trzymam kciuki za ukończenie projektu bo grałbym.
Obrazek
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1243
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Noruj »

Twoje gry to jedyne scenówki jakie jestem w stanie przełknąć spokojnie. Podoba mi się pomysł i oprawa. Widzę, że nawet Pierścień z Asgun jest. Ciekawe co robi. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Deathwing

GF2022 - Pełne Wersje (msc. 1); TAPE #1 (msc. 1); Liga Mapperów Sezon I (msc. 1) Sezon II (msc. 2) Sezon IV (msc. 3) Sezon V (msc. 1) Sezon VI (msc. 2); TASC 2 (msc. 1)(msc. 3); TASC 3 (msc. 1); TASC 4 (msc. 1)(msc. 1)(msc. 1)
Posty: 305
Rejestracja: 29 gru 2006, 22:40
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Deathwing »

Uwielbiam planszówki, ale nie cierpię scenówek - i co teraz? :) Podoba mi się oprawa graficzna i sam pomysł, na pewno zagram, mimo że ta scenowa otoczka wydaje mi się zupełnie niepotrzebna.
Jazzwhisky pisze:kocham heksy
Podpisałbym się pod tym, tyle że na tej planszy nie widać jakiegoś szczególnego zastosowania dla heksów. W przypadku takich prostych ścieżek kompletnie nie ma znaczenia czy składają się na nie heksy, kwadraty czy trójkąty. Na razie to wygląda trochę jak Grzybobranie, ale liczę na to, że mechanika będzie bardziej urozmaicona.
turn up the silence
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Jazzwhisky »

Deathwing pisze:
Jazzwhisky pisze:kocham heksy
Podpisałbym się pod tym, tyle że na tej planszy nie widać jakiegoś szczególnego zastosowania dla heksów. W przypadku takich prostych ścieżek kompletnie nie ma znaczenia czy składają się na nie heksy, kwadraty czy trójkąty.
Cicho, cicho, miłość jest ślepa! :)))

A tak bardziej serio - nie no, są np. rozwidlenia dróg, tylko rzeczywiście trochę obawiam się, że nie będą działały tak, jak sugerują to screeny. Poza tym plansza złożona z heksów to technicznie nadal kwadraciki (http://www-cs-students.stanford.edu/~am ... agon-1.png), tyle, że z przesunięciem, wszystko to kwestia oprawy, zobrazowania. W każdym razie - oczywiście tym razem chodzi przede wszystkim o klimat, Pierścień Asgun jest mój, a Grzybobranie rzondzi.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Yoroiookami

GF 2019 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2017 - Dema (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); GF 2010 - Gry (miejsce 2); GF Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 679
Rejestracja: 02 wrz 2014, 12:45

Re: Eremowa Przygoda [XP]

Post autor: Yoroiookami »

Heksy są bardziej dla estetyki i lepszego ułożenia ścieżek. O wiele łatwiej z nimi kombinować niż z kwadratami. :lol:

Poprawiłem tekścik, tak żeby nie gryzł w oczy ludzi nieznoszących "I" zapisywanego jak "J". :roll:
Mam nadzieję, że nadal jest czytelnie. Dodałem też kostkę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ