[XP]Hort: Bandyci i Zjawa

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

[XP]Hort: Bandyci i Zjawa

Post autor: Nexis »

Hort: Bandyci i Zjawa

Gatunek: rpg/przygodowa

Informacje: Nie chciałem w sumie wstawiać zapowiedzi, ale trochę mało się tu ostatnio dzieje, więc stwierdziłem, że
nie zaszkodzi. Gra nie jest bezpośrednią kontynuacją mojego projektu sprzed roku. Niestety nie mam aktualnie czasu, ani
samozaparcia potrzebnego do ukończenia długiej gry rpg, więc postanowiłem wydawać krótsze produkcje, w których
staram się głównie opowiedzieć ciekawą historię. Przechodząc do samego projektu, można powiedzieć, że będzie to
na pewno dłuższa, bardziej dopracowana i lepsza gra niż Hort. Ciężko mi powiedzieć coś o fabule tak,
aby zachęcić do gry, a jednocześnie niczego nie zdradzić, więc tylko pokrótce opiszę o co tu w ogóle chodzi.

Fabuła:
Hort, rozglądając się za pracą, trafia do małej wioski na uboczu kraju. Rozmawia tam z wójtem, od którego dowiaduje
się o bandytach trapiących wieśniaków. Przyjeżdżają oni co jakiś czas, żądając haraczu w zamian za ochronę. Po krótkiej
rozmowie, Hort postanawia zająć się problemem wioski, oczywiście za opłatą. Okazuje się jednak, że ktoś uprzedził bohatera i
przyjął od wójta to samo zlecenie. Nieznany nam śmiałek poprosił wcześniej o zaliczkę od wieśniaków, na co oni chętnie się
zgodzili. Niestety, tajemniczy ochotnik wydał całą swoją zaliczkę w wiejskiej gospodzie i aktualnie leżał tam, kompletnie
pijany. Nasz bohater, lekko zażenowany postanawia porozmawiać z pijaczkiem. Przedstawia się nam on jako Rupert, mówi
również, że wcale nie wydał całej danej mu zaliczki na alkohol, ponieważ w drodze do gospody ktoś okradł go z większości
złota. Po krótkiej rozmowie, Rupert i coraz bardziej zażenowany Hort postanawiają razem zająć się wioskowymi bandytami.

Screeny:
Spoiler:
Inne informacje:
W grze nie spotkamy jakiś bardzo skomplikowanych skryptów i mechanik, skupiam się na fabule, ale staram się również,
aby walki były satysfakcjonujące. Gra zajmie około godziny, trochę więcej jeśli pobawimy się również w zadania
poboczne (tak jest, będzie ich kilka, ale nic w stylu "zabij 10 wilków i wróć", takich nie chcę tutaj wstawiać).

Data premiery: Grudzień 2016

Pozdrawiam, można komentować, chociaż w sumie mało tu jest do komentowania przed zagraniem... ale jak coś, to można.
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [XP]Hort: Bandyci i Zjawa

Post autor: Rykes »

No cóż, jest luty 2017 a "Hort: Bandyci i Zjawa" ani widu ani słychu. Trochę szkoda, bo zapowiedź mi się spodobała że względu na fabułę oraz screeny :-) To byłaby chyba twoja druga produkcja, nie będąca jednym wielkim trollem jak Seria "Powrotuw" :roll: No nic więcej nie mogę napisać.

Pozdrawiam serdecznie, Silver.
Awatar użytkownika
Nexis
Posty: 58
Rejestracja: 01 lis 2011, 00:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: [XP]Hort: Bandyci i Zjawa

Post autor: Nexis »

Dzięki za komentarz. Gra wyjdzie na 100%, ale dopiero latem, bo szybciej się nie wyrobię. Wydaje mi się, że będzie lepsza od Horta z 2015, ale
ciągle będzie to dość krótka gra (około 1,5 godziny) bez specjalnych "wodotrysków", ale z mam nadzieję ciekawszą fabułą i lepszymi dialogami.
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [XP]Hort: Bandyci i Zjawa

Post autor: Rykes »

Trzymam cię za słowo i życzę powodzenia :wink:
Awatar użytkownika
Rykes

Golden Forki 2017 - Dema (miejsce 2)
Posty: 135
Rejestracja: 31 gru 2016, 10:00

Re: [XP]Hort: Bandyci i Zjawa

Post autor: Rykes »

Jak idą prace nad grą?

Nexis ucichł i to na dobre...
ODPOWIEDZ