EDEN [XP]

Pełne Wersje i Dema - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
HGS

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Kontakt:

EDEN [XP]

Postautor: HGS » 06 gru 2017, 14:14

EDEN

Język: PL
Silnik: RPG Maker XP
Typ gry: STRATEGIA / PRZYGODA / SYMULATOR BOGA
Producent: HGS
Data wydania DEMO: 09.12.2017

https://drive.google.com/open?id=18KS8T-RNoNSe9qRYmrZJEXaDIZNvtsoW

Krótki opis:
Zbliżają się GF'y i brakuje DEM w kategorii. Dlatego odświeżam swój stary projekt nawiązujący do słynnej gry Black and White. Jest to świetny czas, by odpocząć od Pogromców i w ciągu trzech dni postawiłem coś, co jest skromne, jest strategią i jest bardzo grywalne :) . Ta gra nie będzie posiadała samouczka niestety, dlatego opisze tutaj o co w niej chodzi.

Screeny:
Spoiler:

Długi opis:
Wcielamy się w wirtualnego boga i staniemy na czele naszego plemienia. Naszym głównym celem jest wygrać, ale aby to osiągnąć będziemy musieli się wykazać naszymi boskimi umiejętnościami :) Gra jest banalna wbrew pozorom. Mamy 3 surowce: Jedzenie, Drewno i Manę. Jedzenie służy jako pokarm naszych mieszkańców i jeśli go zabraknie, to nasza osada może wymrzeć, a to sprawi, że automatycznie przegramy. Drewno służy do budowy naszej osady. Można postawić bardzo dużą liczbę budynków, ale opisze je poniżej. Mana pozwala nam używać boskich umiejętności. Gra oferuje sporą interakcję z otoczeniem jak na swoją banalną mechanikę. Ścięte drzewa będziemy mogli podlać, by szybciej urosły, spichlerz napełnimy jedzeniem, lub drewnem, a wyładowania atmosferyczne sprawią, że nasi wyznawcy się od nas nie odwrócą. Oczywiście jeśli ich wiara w nas spadnie do 0, to my również przegrywamy.

Budynki:
Budynki mieszkalne: Zapewniają miejsca mieszkalne naszym wyznawcom. Im większa wolna przestrzeń, tym więcej ludzików przybędzie nam do miasta. Im więcej ludzików, tym szybszy rozwój :)
Budynki publiczne: Te budynki mają swoje określone funkcje w grze i opisze je niżej
Budynki Inne: Tu otrzymujemy pola uprawne, oraz monument. O ile ten pierwszy budynek zwiększa pozyskiwane przez rolników jedzenie, to ten drugi odblokowuje nam poszczególne moce.

BUDYNKI MIESZKALNE:
Chata - +2 populacji
Chata II - +3 populacji
Dom - +4 populacji
Gospoda - +5 populacji

BUDYNKI PUBLICZNE:
Ochronka - Przyspiesza przyrost ludności w mieście o 50%, oraz pozwala kontrolować większą liczbę wyznawców, by wyznaczac im okreslone prace jak: ROLNIK, DRWAL, KAPŁAN
Warsztat - Dzięki niemu możemy przygotować dodatkowe miejsca pod zabudowę za niewielką ilość drewna
Spichlerz - Spichlerz pozwala nam magazynować 500 jednostek drewna i jedzenia. Bez niego możemy jedynie 25 jednostek, a to ogranicza nasz rozwój. Zarówno spichlerz, warsztat jak i ochronka to klucz do naszego sukcesu
Cmentarz - Budynek ten sprawia, że nasi mieszkańcy bardziej w nas wierzą i mamy wgląd w to ilu łącznie wyznawców w naszym miasteczku umarło

BUDYNKI INNE:
Pole uprawne - Można pozyskiwać dodatkowe jedzenie + jeśli mamy rolników i więcej niż 2 pola uprawne, to pozyskiwane przez nich zapasy jedzenia będą się zwiększać
Monument - Ten buzynek w zależności od frakcji będzie odblokowywał nam jakieś dodatkowe czary

CUDA:
Spis dostępnych cudów w grze:
PRZYJAZNE:
Cud wody >> podlewamy tym pola i lasy
Cud jedzenia >> dostajemy dawkę jedzenia (spichlerz)
Cud drewna >> dostajemy dawkę drewna (spichlerz)
Cud leczenia >> leczymy / wskrzeszamy naszych mieszkańców
Cud lasu >> regeneruje cały las w okolicy (centrum miasta)
Cud natury >> regeneruje wszystkie zabite zwierzęta (centrum miasta)

NEUTRALNE:
Cud burzy >> Imponuje mieszkańcom (centrum miasta)
Cud ptaków >> to samo co wyżej, ale efektowniejsze (centrum miasta)
Cud tarczy >> nie pozwala odbijać naszej wioski innym bogom (centrum miasta)

AGRESYWNE:
Cud ognia >> podpala mieszkańców lub budynki
Cud pioruna >> podpala mieszkańców lub budynki (mniej efektowny)
Cud szarańczy >> puszcza plagę na wrogie miasto (wrogie centrum miasta)

Sterowanie / interakcja:
Oj panie sama myszka :P To nie RPG.
Interakcja jest praktycznie ze wszystkim. Mieszkańców można przydzielać do roboty, można nadawać im imiona, rzucać na nich czary, to samo budynki :) Otoczenie dookoła wioski, również ma kilka ficzerów :P. Najlepiej samemu poklikać.

Ekonomia:
Obywatele ze statusem "Nikt" nie kosztują nas nic. Sami się utrzymują.
1 Drwal zabiera 1 jedzenia
1 Kapłan zabiera 1 jedzenia
1 rolnik produkuje 1 jedzenia (sam nie podlega kosztom). każde 2 pola uprawne zwiększają przychód jedzenia z każdego rolnika o 1
Na początku mamy 10 populacji i 2 ludzików. Z czasem jak osiągniemy dużą liczbę populacji ilość ludzików wzrośnie do 10. 1 ludzik to 10% populacji miasteczka. Oznacza to, że jeśli mamy 100 populacji i jednego ludzika jako drwala, to zatrudnimy z automatu 10 ludzików z naszej populacji iw ten sposób uzyskamy np 10 drewna :). Mniej więcej tak się to ma w praktyce. Gra jest banalna, tylko trzeba ją pokminić chwilkę. To nie Pogromca, tu jest banalna rozgrywka :)
Ostatnio zmieniony 11 gru 2017, 09:59 przez HGS, łącznie zmieniany 3 razy.
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
Reigh
Kontakt:

Re: EDEN [XP]

Postautor: Reigh » 06 gru 2017, 16:21

Czekam, będzie w co grać :-) Nie za bardzo trafiają do mnie strategie ale np. Age of Empires ograłem wszystkie części i bardzo chwalę. Zobaczymy jak to będzie z Edenem :-D
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 06 gru 2017, 18:36

Uwielbiam strategie :mrgreen: Czekam z niecierpliwością :wink:
Awatar użytkownika
goblin!!!

Postautor: goblin!!! » 06 gru 2017, 18:52

Brzmi na tyle ciekawie, iż czekam i będę pykał. Mam nadzieje szczerą, że wyjdzie dobrze, ale pewnie, znając już prawa świata, wyjdzie jak zwykle.
Powodzenia.
Nihil novi sub sole.
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 06 gru 2017, 21:08

Powiem szczerze, ze postawilem tutaj na grywalnosc i minimalizm. HUD jest skromny, a wszelkie dane dotyczace miasta znajduja sie w budynkach :-). Gra pozera czas, wiec radze na nia uwazac. To taki kradziej czasu. Otoczka audio jest skromna, ale poteguje efekt :-P
"Makerowanie to wojna...". Każda wojna wymaga środków. Dlatego daję topory, by było czym walczyć. Tylko uwaga, są ostre! :-D :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
goblin!!!

Postautor: goblin!!! » 06 gru 2017, 21:15

HGS pisze:To taki kradziej czasu.

Złodziej zegarków :p.

Ogólnie z tego co wyczytałem mam wrażenie, że to będzie raczej ekonomiczna strategia. Czyż się nie mylę? Gdyż nic o wojsku nie widziałem.

Jeszcze dodaj spojlery do szkrinóff w poście i plik pdf z instrukcją z grą, dla takich ameb umysłowych jak ja, gdyż ten opis mimo, że dość dokładny, to mój muskkk, o ile jest, to pewnie czegoś nie zrozumie/przeczyta lub o czymś zapomni.
Nihil novi sub sole.
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 06 gru 2017, 21:57

goblin!!! pisze:
HGS pisze:To taki kradziej czasu.

Złodziej zegarków :p.

Ogólnie z tego co wyczytałem mam wrażenie, że to będzie raczej ekonomiczna strategia. Czyż się nie mylę? Gdyż nic o wojsku nie widziałem.

Jeszcze dodaj spojlery do szkrinóff w poście i plik pdf z instrukcją z grą, dla takich ameb umysłowych jak ja, gdyż ten opis mimo, że dość dokładny, to mój muskkk, o ile jest, to pewnie czegoś nie zrozumie/przeczyta lub o czymś zapomni.

W tej grze armia jest... zbyteczna xD :lol: :lol: :lol: Tutaj musisz imponować ludzikom za pomocą cudów :P
W grze pojawi się tryb Sandbox (bez przeciwnika) i kampanii z przeciwnikiem :). Może pokuszę się o banalny tutorial :P
Obrazek
Awatar użytkownika
Yoroiookami

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Gry (miejsce 2)

Postautor: Yoroiookami » 06 gru 2017, 23:18

Fajny pomysł. Przypomina mi trochę Black & White. :L
Też zresztą chciałem kiedyś zrobić coś o bogach.

Nie podoba mi się chyba tylko czcionka/napisy. Czymam kciuki.
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 08 gru 2017, 03:01

Wszystko zostało zdefiniowane. Dziś lub jutro pojawi się demo :)
Zrobiłem skromny tutorial w grze na szybko :P

Będą takie możliwości:
Tutorial
Creative
Potyczka [Ile mapek? nie wiem może 2 :) ]

Gra obecnie wygląda tak. Skromnie, ale tu liczy się minimalizm i estetyka :)
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 09 gru 2017, 15:39

DEMO
Zwolennicy fajerwerków nie zadowolą się tym tytułem :)
To prosta gierka machnięta na szybko. Pewnie ma jakieś błędy.
https://drive.google.com/open?id=18KS8T-RNoNSe9qRYmrZJEXaDIZNvtsoW
Obrazek
Awatar użytkownika
Prometherion

Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 1) Sezon V (miejsce 2)

Postautor: Prometherion » 10 gru 2017, 21:45

Cześć Haxo, na pogromcę czekam a zobaczę co tam usmażyłeś :)
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 11 gru 2017, 09:59

Obrazek
Awatar użytkownika
McLaren

Postautor: McLaren » 12 gru 2017, 09:40

HGS masz potencjał.
Awatar użytkownika
PInroz

Postautor: PInroz » 13 gru 2017, 18:49

W EDEN, gra się naprawdę dobrze, jednak mam pewien problem. Niby tą manę czy jak to się tam nazywa (to niebieskie) mam od cholery, jednak mimo to wyskakuje mi komunikat że nie mogę używać czarów. Wszystkie drzewa ścięte, żywność zebrana, mam olbrzymie zasoby, mimo to nadal nie mogę nic zrobić, by drzewa i pola uprawne się odnawiały :cry:
Awatar użytkownika
HGS

Kontakt:

Postautor: HGS » 13 gru 2017, 23:28

By używać czarów musisz je najpierw kupić klikając w HUD :)
Drzewa i pola odrastają same po pewnym czasie :)
Obrazek

Wróć do „Gry”