Podziemia: Kraina Cieni [XP]

Zapowiedzi Gier w produkcji - RM2000, RM2003, RMXP, RMVX(A). Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Kleo, Dragon Kamillo

Awatar użytkownika
Adrapnikram

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo)
Kontakt:

Podziemia: Kraina Cieni [XP]

Postautor: Adrapnikram » 14 gru 2017, 22:35

Obrazek

Świat gry

Dawno temu ludzie przybyli na Andorię. Było to tak dawno, że nie można opisać kiedy to było, ponieważ nikt wtedy nie mierzył dni, miesięcy, lat. W krótkim czasie najgroźniejsze potwory, oraz różne cywilizacje przeniosły się do podziemi, aby schronić się przed człowiekiem. Jednak narażały się na inne niebezpieczeństwa, takie jak piekło, nazywane przez niektórych Krainą Cieni. Nikt do tej pory nie jest w stanie przeciwstawić się Krainie Cieni, która terroryzuje całe Podziemia. Pojawia się jednak wielkie zagrożenie dla Piekła. Tur-Sang i jego armia nieumarłych. Okazuje się, że nie zszedł do Podziemi, by wybić ludzkość, ale zmierza ku samemu jądru Andori. Jaki ma cel? Tego nie wiadomo, ale jedno jest pewne - Krainę Cieni czeka wielka bitwa.

Fabuła

W mieście Piglejów odbywa się turniej. Nagrodą jest wizyta u jednookiego mędrca, który ponoć potrafi odpowiedzieć na każde pytanie.
To idealna okazja do tego, aby Kharis mógł dowiedzieć się więcej o swojej przeszłości. Jednak turniej wymaga walki w parach, a Kharis ma zbyt mało przyjaciół, a zbyt wielu wrogów. Szczęśliwie dla niego nad pobliską rzeką zostało wyrzucone ciało człowieka...

Mechanika

• Nowy, mniej widowiskowy, ale bardziej taktyczny system walki.
  • Dodane drzewka umiejętności
  • Zmieniony system wyświetlania wiadomości
  • Więcej różnorodnych wrogów
  • Kilka miast
  • Fabuła będzie ciągnęła bohatera w coraz to nowsze miejsca
  • Crafting (mikstury, miecze, zbroje, trucizny)
  • Możliwość posiadania chowańca
  • System kradzieży
  • Skradanie się przed strażnikami w niektórych pomieszczeniach
Szumskriny!

Karczma Piglejów
Obrazek

Kopalnie
Obrazek

Obrzeża Krainy Cieni
Obrazek

Drzewko umiejętności
Obrazek

???
Obrazek

Mapa jednej z pierwszej lokacji
Obrazek

Podziemia: Kraina Cienia zaczęte: 01.12.2017
Ostatnio zmieniony 15 gru 2017, 17:09 przez Adrapnikram, łącznie zmieniany 2 razy.
Piracka Łajba - Blog o tworzeniu gier i o polskiej scenie RM
Obrazek
Awatar użytkownika
Kryzz333

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2016 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2014 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Re: Podziemia: Kraina Cieni [XP]

Postautor: Kryzz333 » 14 gru 2017, 22:49

No Adrap, sprawiasz mi chyba najlepszy prezent na święta (no, może ex aequo...). Ciekawi mnie, jak sequel będzie się sprawować wobec "jedynki". Ten nowy światek może być ciekawy. "Pigleje" też mogą być interesujące. Powtórzę co już napisałem w temacie Shaarimoth - bardzo cieszę się, że ktoś będzie jeszcze robił cRPGi. Scena jeszcze nie umarła :lol:

Ze screenów chyba każdy mi się podoba. Szczególnie ostatni przykuwa oko :lol:
"To achieve great things, two things are needed; a plan, and not quite enough time" - Leonard Bernstein
Awatar użytkownika
PInroz
Kontakt:

Postautor: PInroz » 14 gru 2017, 22:52

Nowe Podziemia :shock:

Ciekawie się zapowiada :wink: Nowy Bohater, nowa przygoda, nowa gra od Pana Pirata :mrgreen:

Adrapnikram pisze:Karczma Piglejów

Zielone Świnie z Angry Birds i Pigmany z Minecrafta doczekały się potomstwa w postaci Piglejów :shock: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :shock:
Obrazek

:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce 3)(miejsce 3); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2) Zapowiedzi (zwycięstwo)
Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 14 gru 2017, 23:05

PInroz pisze:Nowy Bohater

Widzę, że ktoś mało spostrzegawczy :wink:
Możliwe, że nie taki nowy :-P
EDIT:
Trochę zmniejszyłem rozmiary gifa, którego chciałem tu wcześniej wstawić i dokończyłem koncept mapy, więc łapcie:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Diablo

Golden Forki 2017 - Pełne Wersje (miejsce1); Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2015 - Dema (miejsce 2); Golden Forki 2013 - Pełne Wersje (miejsce 2)

Postautor: Diablo » 16 gru 2017, 14:06

Siódmego dnia Adrap spojrzał na swe dzieło i widział, że było dobre... więc szykuje kontynuację!

Wydaje mi się, że nie muszę mówić jak się cieszę z tej zapowiedzi. Tym bardziej, że nie spodziewałem się jej po słowach - "mam dość, urlop". Nowy-stary bohater, ale przy tym stawianie na wątki innych z drużyny przypomina mi najlepsze lata Wrót Arkany. Co oczywiście jest bardzo na plus! A osadzenie gry w krainie, gdzie ludzie są bardzo małą grupą, jest motywem, który niesamowicie przypadł mi do gustu. Szczególnie wizualnie - bardzo mi się podobają ci Pigleje :lol: A skoro przy stronie wizualnej, to mimo braku mgieł, miliona efektów, mrok i klimat dają nadzieję, że będzie nawet lepiej niż w Człowieku! Szczególnie podoba mi się mapa z przepaścią i lawą. Trochę przypomina mi pewną świątynię z "gry, której tytułu nie wolno wymawiać".

Ps. oko rządzi! :3
Awatar użytkownika
Kitabake
Kontakt:

Postautor: Kitabake » 28 gru 2017, 10:01

Generalnie jestem fanem dobrze zaprojektowanych, o ciekawej tematyce jaskiń, kopalń, nor,
katakumb itd. Nie grałem w poprzednią część, ale zagram. Tak jakbym miał w ciemno mówić,
czy chciałbym żebyś zrealizował ten projekt do końca? To bez wahania powiedział bym, że tak.
Życzę ci różnorodnych podziemi i ciekawych myków w nich zawartych :)
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Kontakt:

Postautor: Noruj » 28 gru 2017, 14:52

Mnie się już całkiem pomieszało lore tego świata. Z opisu fabuły wynika, że to potwory zeszły do podziemi obawiając się ludzi, a kilka linijek niżej jest o tym, że "Okazuje się, że nie zszedł do Podziemi, by wybić ludzkość", to kto tam w końcu siedzi? To jest sequel czy prequel? Widzę, że celowo nie pokazujesz twarzy bohatera. Generalnie ten Kharis to ten wymoczek, który chwilę szlajał się z głównym bohaterem, tak? Pewnie zagram, chociaż brakuje mi jakiegoś zapalnika, mocnego atutu tej zapowiedzi.
Obrazek

Marazm.
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 28 gru 2017, 15:15

Z opisu fabuły wynika, że to potwory zeszły do podziemi obawiając się ludzi, a kilka linijek niżej jest o tym, że "Okazuje się, że nie zszedł do Podziemi, by wybić ludzkość"

No to tak:
1. Kilka tysięcy lat temu potwory zeszły do Krainy Cieni, gdy ludzie pojawili się w Andorii
2. Tur-Sang przegonił ludzkość do Podziemi
3. Tur-Sang zmierza do Krainy Cienia, a ludzie po prostu byli po drodze
Obrazek
Awatar użytkownika
Kitabake
Kontakt:

Postautor: Kitabake » 25 sty 2018, 08:27

A ten cały motyw z rasą, która się szybko nudzi, to o co właściwie chodzi?
W jakim celu dodałeś tę informację w pierwszej części? Miało to wpływ na fabułę?
Znając już twarz głównego bohatera, nie mogę doczekać się dalszych wydarzeń 8)
Nazwałeś ich Pigleje... ale wszyscy wiemy, że to po prostu Świniaki. :lol:
Moje projekty:
"Hunter: Avendzer Dragon"
"Chaos Element: Climax Redux"
"Ziemia: Opętanie"
"Blade Trynty"
Awatar użytkownika
PInroz
Kontakt:

Postautor: PInroz » 26 kwie 2018, 17:08

Hej Adrap, jak tam idą pracę nad grą :?:
Obrazek

:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Adrapnikram

Kontakt:

Postautor: Adrapnikram » 26 kwie 2018, 19:09

Po wydaniu Bukaniera pewnie jakoś ruszę. :)
Obrazek

Wróć do „Zapowiedzi”