[MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Pełne Wersje i Dema stworzone we wszelakich wersjach RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [MV] Krótka gra z humorem

Post autor: Rave »

Będę do sequela pamiętał, ale teraz to nie za bardzo pasuje, bo są w lochu a gdzie dziadek może w lochu być?
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [MV] Krótka gra z humorem

Post autor: goblin!!! »

Rave pisze:Będę do sequela pamiętał, ale teraz to nie za bardzo pasuje, bo są w lochu a gdzie dziadek może w lochu być?
W:
-grobie
-sekretnym ukrytym domu
-czterech literach inaczej
-jako potężny boss

No jest trochę możliwości zawsze :wink: .
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Rave »

Gra ukończona, zobacz pierwszy post.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: goblin!!! »

Gram, spokojnie xd. Ale trochę zajmuje, rzeczywiście wnerwiające, to mogę powiedzieć na 100%.
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Rave »

Trochę zajmuje w sensie miejsca na hdd czy w sensie przechodzenia?
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: X-Tech »

Jeśli w grze źródłem humoru mają byc featury, o których napisałeś to po pierwsze ich tutaj nie ma ! Gram od 20 minut i po prostu chodzę po pustych mapach. Bez intra i bez żadnego celu. Niemal totalny brak npc , a do tego natłok losowych walk. Gdzie sens ? Liczyłem, że śmieszna gra to coś w czym humor atakuje mnie od podstaw - fabuły i rozgrywki. Otrzymam cel gry i źródła tegoż humoru. Humor to coś co wynika z tego, że z założenia gra przenosi śmieszne treści - humor to nie fakt, że gra prezentuje żałosny poziom niedopracowania i lenistwa autora. Wyedytowałeś komunikaty walk i każesz mi chodzić po pustych mapach i toczyć losowe walki. Przez puste mapy mam na myśli niemal brak npc i jakiegokolwiek celu podróżowania. W Miasteczku Nowoczesnym była przynajmniej fabuła i natłok postaci - tutaj nie ma nic poza losowymi walkami ! Może się mylę, ale póki co tak to wynika z 20 minut, które poświęciłem na granie. Ja dzielę gry rmowe na 2 typy . Te, które przyciągają niesamowicie prowadzoną fabułą i niezłą rozgrywką, oraz te które mają niesamowitą rozgrywkę i zalążki fabuły. Tutaj nie widzę ani jednego ani drugiego...Robicie takie nic - nie daje to frajdy z gry - bo wyraźnie widać, że to powstało tylko po to, aby cokolwiek wrzucić...a potem...same problemy. Szkoda, że nie postawiłeś na śmieszne scenki, questy połączone z zakręconą rozgrywką...niedopracowanie gry i zignorowanie jej podstaw to zaprzeczenie określenia - śmieszna gra - bardziej pasuje żałosny crap. Zauważyłem też jedną istotną rzecz- widzę, że celowo zrobiłeś dość uproszczone mapy - uświadomie ciebie, że takie uproszczone lokacje w niejednej grze z pomysłem na świetną rozgrywkę czy zagadkę w danej sekcji - wypadły lepiej właśnie dzięki takim prostym ideom, które stawiają na pomysł na 1szym miejscu.

Kiedyś na Twierdzy leżało demo gry Dirty Rapeing Shit. Zainspirowało mnie do zrobienia innej szalonej gry. DRS miała wszystko co tu obiecywałeś. Hardkorowy humor, przygody i cel. Od kiedy to synonimem śmiesznej gry ma być niedorobiony żałosny crap bez celu - który nie daje ani grama radości i humoru ? Gdzie ten humor/przygoda i radocha z gry i ten luz, które ma choćby DRS demo ?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Rave »

Taka porada: Najpierw drużynę zebierz (z Anką może być trudno bo losowe walki tam gdzie ona ma domek) a potem idź w góry, do góry.
Awatar użytkownika
goblin!!!
Posty: 200
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:40
Lokalizacja: Odległa ziemniaczana republika

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: goblin!!! »

Rave pisze:Trochę zajmuje w sensie miejsca na hdd czy w sensie przechodzenia?
Tam aż tak dużo nie waży, ale zajmuje czas.

Co to @upup.
To nie wiem czy wiesz, ale to takie miało być badziewne poniekąd :lol: .
Przybyłem, zobaczyłem, wystrzeliłem gdzieś w kosmos.
~ Prawdopodobnie Chruszczow, o Łajce.
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Rave »

No fakt. Choć jak wiesz co robić to zajmuje około godzinę.
Awatar użytkownika
Surusek
Posty: 87
Rejestracja: 02 gru 2017, 11:32
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Surusek »

Gdyby ktoś nie widział mojej recenzji tej produkcji:
Spoiler:
...line of code that the developer can write the fastest, the line of code that developer can maintain the cheapest, and the line of code that never breaks to the user is the line of code that developer never had to write - Steve Jobs

Previously known as almostnoruby/anrgames
[twitter] [youtube]
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Rave »

Dziękuję. Chciałbym żeby jeszcze Vlad zagrał w to jako pełne przejście (bo na Angiusa nie ma co liczyć).
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: X-Tech »

Rave pisze:Taka porada: Najpierw drużynę zebierz (z Anką może być trudno bo losowe walki tam gdzie ona ma domek) a potem idź w góry, do góry.
Trzeba było ją zastosować w grze. Forum nie jest integralną częścią rozgrywki...Odpadłem. Następnym razem niech gra prowadzi cel gry - a nie forum. Tak w ramach jasności.
Awatar użytkownika
Charlie Vermin

TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2)
Posty: 119
Rejestracja: 05 lis 2011, 12:15
Kontakt:

Re: [MV] Krótka gra z humorem - PEŁNIAK!!!

Post autor: Charlie Vermin »

goblin!!! pisze:To nie wiem czy wiesz, ale to takie miało być badziewne poniekąd :lol: .
Jest badziewie dobre i badziewie złe. Głupkowaty styl może mieć swój urok. Losowe walki co dwa kroki nie są ani śmieszne, ani nieśmieszne, tylko jak kula u nogi utrudniająca graczowi konsumpcję reszty dzieła, jakiekolwiek by ono nie było. Równie dobrze autor mógłby dać przez całą grę efekt burzy piaskowej i trzęsienia ziemi, i taki sam byłby z tego pożytek.

Oprócz tego, są jeszcze różne powody dla zrobienia gry poniekąd badziewnej. Na przykład dobra grafika wymaga więcej czasu, energii i talentu niż coś nabazgrane w paincie, więc autor może się zdecydować pójść po najprostszej linii oporu żeby skupić się na tym co lubi. I jest to rozsądna decyzja. A takie losowe walki można by jednym kliknięciem usunąć i bez żadnego wysiłku poprawić wrażenia z gry. Badziewnemu stylowi by to nie zaszkodziło.

(edit: nie jestem pewien czy nie za późno odpowiedziałem... ale moja filozofia jest taka że jak jakiś temat jest na pierwszej stronie forum to nie jest za stary.)
Note to self: nigdy nie rób zapowiedzi.
ODPOWIEDZ