[Zapowiedź] Extincted

Zapowiedzi gier tworzonych w RM. Uwaga na zasady zakładania tematów!

Moderatorzy: GameBoy, Dragon Kamillo, Kleo

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

[Zapowiedź] Extincted

Post autor: Malar »

Obrazek

- RM 2000

Extincted będzie grą RPG mechanika nieco zbliżoną do typowych jRPG. Fabuła gry zaczyna się w niedalekiej przyszłości. Naukowcy odnaleźli sposób na odzyskiwanie materiału genetycznego z skamieniałości dawno wymarłych zwierząt. Na niewielkiej, karaibskiej wyspie powstaje rezerwat wypełniony dinozaurami. Na wyspie leży też ośrodek badawczy badający zachowanie tych niezwykłych zwierząt. Nasz bohater- Dr. Othniel jest paleontologiem zajmującym się badaniem dinozaurów. Jak jednak się okazuje w tajemniczy sposób wiadomość o istnieniu tego rezerwatu dostaje się w niepowołane ręce i na wyspie zjawia się oddział najemnych kłusowników, którzy niszczą przy okazji systemy zabezpieczeń na terenie całej wyspy oraz poważnie uszkadzają instytut badawczy po czym zaczynają wyłapywać prehistoryczne gady w celu wyniesienia ich poza teren wyspy. Nasz bohater będzie musiał udowodnić że naukowiec jest w stanie władać sporym gnatem i nerwy ze stali. Będzie musiał przywrócić do porządku zabezpieczenia na wyspie oraz pokrzyżować plany kłusowników. Ale przed tym jak tego dokona czeka go walka z całym zwierzyńcem mezozoiku.

Obrazek

- stan produkcji: na razie tylko trzy lokacje, trzy bronie i pięć prehistorycznych bestii.
- planowany czas zakończenia pracy/wydania dema: ciężko powiedzieć. Mam nadzieję że gra zdoła się ukazać do grudnia. Planuję wydać niewielkie demko ukazujące wizualną oprawę i system za dwa, trzy miechy.
Awatar użytkownika
kvachu
Posty: 765
Rejestracja: 15 kwie 2006, 11:46

Post autor: kvachu »

Hmmm, jakiś inny ciekawy system walk się zapowiada, albo mi się tylko wydaje =).
No cóż, życzę powodzenia i mam nadzieję, że gra ukaże się już niedługo.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Post autor: Jazzwhisky »

Mogłeś posilić się o nieco oryginalniejszy scenariusz. :P

Anyway, mam ochotę na walki w stylu DBS RM2k, może mapy nie wyglądają najładniej, ale gdyby walki były chociaż jak w PTS Super Vegety - na pewno bym nie ominął.

I popraw sobie tę czcionkę, bo taka zepsuta wygląda paskudnie. :]
Ostatnio zmieniony 02 mar 2008, 23:55 przez Jazzwhisky, łącznie zmieniany 1 raz.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Malar
Posty: 37
Rejestracja: 13 gru 2007, 23:41

Post autor: Malar »

Spoko. Mapa została zrobiona specjalnie na potrzebę zapowiedzi i na szybkiego ją zrobiłem żeby mieć na tle czego pokazać bohatera i jednego z dinozaurów. Scenariusz zawsze może ulec modyfikacji. Przynajmniej to nie kopia z "Zaginionego Świata" gdzie gdzieś na odległej wyspie, na którą przybywa grupa naukowców...

Początkowo miał być to Jurassic Park RPG, ale postanowiłem zrobić coś suwerennego. :)
Awatar użytkownika
Kalashnikov
Posty: 1381
Rejestracja: 16 gru 2006, 05:19
Lokalizacja: Edynburg / Opole

Post autor: Kalashnikov »

Ale to wlasnie jest Jurassic Park RPG ;D

Mi osobiscie to nie przeszkadza, fabula nie jest oryginalna na tle serii znanych nam wszystkim filmow, ale jest bardzo oryginalna na tle innych gier spod RM. Pasi.
Ladny chipset, ta mapka na szybko tez mnie jakos strasznie po oczach nie kluje (no jakies kamyczki by sie moze przydaly), bo to w koncu karaibska wyspa, czyli piach piach drzewo piach piach ;]

Rzycze powodzenia, mam nadzieje, ze nie zniechecisz sie ograniczona iloscia zasobow (bo widze, ze lubisz robic gry nietypowe). Oby tym razem starczylo Ci samozaparcia.
Awatar użytkownika
YoH
Posty: 165
Rejestracja: 11 lip 2007, 15:31
Lokalizacja: Płock

Post autor: YoH »

Gra wydaje mi się jedwabista (przynajmniej narazie ;p). Na tym screenie rzeczywiście mapping wypala oczy ale mam nadzieje ,że w ukończonej wersji/demie będzie lepszy =). I na serio zmień czcionkę (mnie też męczyli jak na screenach była ta standardowa xD), bo na 3 screenie przeczytałem "Ochnie! atakuje wroga"xP.
Awatar użytkownika
Mertruve

Golden Forki Special - Pełne Wersje (zwycięstwo)
Posty: 1518
Rejestracja: 22 kwie 2006, 20:07

Post autor: Mertruve »

Title, screeny z walki i jeden z mapy wyglądają CUDOWNIE, najbardziej podoba mi się drugi screen. Razi tylko to "Extincted", ta końcówka "ed" jest niepotrzebna i nieprawidłowa. ^^
Awatar użytkownika
Amadik

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2); Golden Forki 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 2); Liga Mapperów Sezon III (miejsce 1); Liga Mapperów Sezon II (miejsce 3)
Posty: 185
Rejestracja: 05 wrz 2007, 23:21
Lokalizacja: Żagań
Kontakt:

Post autor: Amadik »

@up lol

IMO jedna rzecz jest do wymiany. Czcionka z WordArt w 'title' (?).
- planowany czas zakończenia pracy/wydania dema: ciężko powiedzieć. Mam nadzieję że gra zdoła się ukazać do grudnia. Planuję wydać niewielkie demko ukazujące wizualną oprawę i system za dwa, trzy miechy.
Łojezu..długo. Co chcesz tam upchać, że tyle czasu ci to zajmie?:)
BeVoo

Golden Forki 2008 - Pełne Wersje (miejsce 2)
Posty: 442
Rejestracja: 19 kwie 2006, 14:20

Post autor: BeVoo »

Dokladnie. Dopracuj oprawe graficzna i pokazuj demko!
Do wymiany na pewno:
Napis na title;
Czcionka [sciagnij najlepiej czcionke PL by Summoner i zamien ja po prostu w katalogu windowsa z fontami];
Mapping;
Chary dinozaurow - przynajmniej kolor zmien, bo ta jaskrawa zielen az razi...

Wiem, ze niczego odkrywczego nie napisalem, ale podielam chec sprawdzenia tego cbs'a :) Pracuj, pracuj...
Gdzie jest wanamingo kiedy śpi?
FEI
Posty: 388
Rejestracja: 23 lut 2008, 11:30

Post autor: FEI »

Fajnie, pograłbym w to. Zrób jakieś elementy RPG.
Grafa jest kiepska, ale przy takiej zabawie nie o graf ę chodzi. liczy się jatka. postaraj się o krwawe rozróby. Ciesza motywy z dziurami po kulach albo odpadającymi fragmentami ciała...

7/10
ewribadi dałn!
ODPOWIEDZ