Green Levithany...

Wszystkie sprawy związane z Twierdzą RPG Makera.
Awatar użytkownika
Secretman
Posty: 491
Rejestracja: 12 kwie 2008, 19:12

Re: Green Levithany...

Post autor: Secretman »

Panowie i Mateusz - to jest temat o GL, a nie tym co ma użytkownik ssj8 robić, gdy mu komputer zabiorą(notabene chyba najlepsza inwestycja w twoim życiu - obie strony powinny na tym zyskać). Co do GL - fajne, lekkie gry, na których uczyłem się obsługi rpgmakera. Dzięki Rave za upload.
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Green Levithany...

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Jest jeszcze lepsze rozwiązanie, Secretman. Zamiast liczyć na to, że zabiorą mi komputer, po prostu szanujmy się nawzajem. Dość już tu było wojen. Nie jesteś ćwokiem więc nie zniżaj się do poziomu ćwoka. A tak na temat, wspomniałeś gdzieś, ze możemy zapomnieć o oficjalnym wsparciu dla mojej gry. Ja jednak pozwalam Reptile'owi dalej robić gry. W tej chwili pytaniem jest, czy Reptile zrobi "Green Levithan 5", który już kiedyś zapowiedział, czy "New Green Levithan Firefox Chaos" (das erstes Spiel, wo Fokusuke angetritten wird, weswegen ich die Prenmiere von dieses Spiel auf 1 September geplannt habe) pojawi się prędzej. Reptile ma jeszcze wielką szansę na to, że jego gra będzie pierwsza, tym bardziej, że moje prace nad "Miasteczko Nowoczesne 5" nie ruszą pełną dopóki nie ukończę prac nad czwórką. Ale może teraz dopracowuje swoje poprzednie gry? Tak czy inaczej, serii "Green Levithan" przydałaby się konkurencja.
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Green Levithany...

Post autor: radek02 »

Mateusz SSJ8 pisze:Tak czy inaczej, serii "Green Levithan" przydałaby się konkurencja.
Z Green Levithanem się nie konkuruje , Mati ;) . Powiem Ci tyle : twoja gra byłaby dobra , jeżeli mapki by były normalne , a charsety pasowałyby do grafiki . Znając Reptila , makera otwiera jedynie na przetestowanie grafik i do pomocy innym .
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Green Levithany...

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Problem w tym, że bez konkurencji "Green Levithan" nigdy nie będzie się rozwijał, chyba, że Reptile postawi sobie, że gra, do pracy nad którą się przymierza, będzie przynajmniej tak samo dobra, jak najlepsza ze wszystkich, jakie dotąd zrobił. Jeśli najnowsza gra z serii jest lepsza, niż którakolwiek z poprzednich, lub tak samo dobra jak jej najlepsza poprzedniczka, to na nią właśnie przejdzie poprzeczka, którą trzeba przeskoczyć. Jeśli będzie gorsza, to poprzeczkę dla serii wyznacza najlepsza poprzedniczka tej gry. W przypadku gier spoza serii najlepsza z obecnych gier wyznacza poprzeczkę dla świetnych gier następnego czasu. Ta z nich, która okaże się najlepsza i jednocześnie pobije najlepszą z dotychczas najlepszych, przejmie poprzeczkę. W przypadku, gdy najlepsza z dotychczas najlepszych okaże się najlepszą wszechczasów, poprzeczka starej jest nadal tą, którą przyszłe muszą przeskoczyć. A seria "Green Levithan" jak dla mnie, na razie jest za słaba, żeby dorównać choćby RPG zrobionych w japońskiej wersji RPG Makera 2K, 2K3, XP, VX (szczególną uwagę radzę zwrócić na RPG Makera 2K3, w którym były robione "Green Levithan" i "Green Levithan 2" i "Green Levithan 3"), co w przypadku tego trzeciego RPG Tsukuru przerasta grę "Miasteczko Nowoczesne 2", która W TEJ CHWILI jest najlepszą grą, jaką zrobiłem. Myślę, że gdyby Reptile'owi naprawdę zależało, żeby zrobić "Green Levithan 5" w RPG Makerze XP, to nie tylko do tej pory wygospodarowałby tyle czasu, że licząc czas od zapowiedzi do dzisiaj, ukończyłby prace nad grą najwcześniej 3 miesiące temu, ale jeszcze dołożyłby wszelkich starań, by gra była nie-gorsza niż "Green Levithan 4". W końcu od dłuższego czasu nie wyszedł żaden nowy RPG Maker.
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Green Levithany...

Post autor: radek02 »

Mateusz SSJ8 pisze:Problem w tym, że bez konkurencji "Green Levithan" nigdy nie będzie się rozwijał, chyba, że Reptile postawi sobie, że gra, do pracy nad którą się przymierza, będzie przynajmniej tak samo dobra, jak najlepsza ze wszystkich, jakie dotąd zrobił.
Twoje gry nie są konkurencją do GL . MN'y to gry ?
Sądze że nawet gdybyś zrobił superwielkąmegaantycznie grę , Reptile nic sobie z tego nie zrobił .
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Green Levithany...

Post autor: Mateusz SSJ8 »

radek02 pisze:
Mateusz SSJ8 pisze:Problem w tym, że bez konkurencji "Green Levithan" nigdy nie będzie się rozwijał, chyba, że Reptile postawi sobie, że gra, do pracy nad którą się przymierza, będzie przynajmniej tak samo dobra, jak najlepsza ze wszystkich, jakie dotąd zrobił.
Twoje gry nie są konkurencją do GL . MN'y to gry ?
Sądze że nawet gdybyś zrobił superwielkąmegaantycznie grę , Reptile nic sobie z tego nie zrobił .
Jako, że w tym momencie nie szukałeś po całym internecie tego, co jest jeden klik myszą od ciebie, nie mam powodu, by nazwać cię "Koziołkiem Matołkiem". W końcu w ogóle nie powinienem reagować na ten post. Ale zwróć uwagę na to, że moje gry chociaż trzymają pewien poziom. Następna musi przewyższyć najlepszą z poprzednich lub przynajmniej jej dorównywać. W "Green Levithan" nie ma żadnych nowości skryptowych. Cała gra jest na algorytmach, za pomocą których gra opowiada fabułę. Chociaż w "Green Levithan 4-2" trafiła się skomplikowana zagadka, do której kluczem była ostatnia możliwa rozmowa z tajemniczym magiem. Grałem w "Green Levithan 4-2", ale na obecnym komputerze nie mogłem podejrzeć gry, bo twierdzówka zainstalowała program, ale do zainstalowania RTP zabrakło uprawnień administratora (głupi twórcy programów. Czemu nie umożliwiają instalowania takich rzeczy bez takich niebezpiecznych dla systemu wymagań). Więc skorzystałem z tego, co powiedział mi tajemniczy mag i rozwiązałem tą zagadkę w ruinach.
trycher
Posty: 4
Rejestracja: 22 paź 2010, 21:44

Ilość Gier??

Post autor: trycher »

Witam. mam pytanko do reptile a mianowicie ile będzie gier typu green levithan? bo mi się podobają przeszłem już XP i IV-II i chcę wiedzieć ile będzie jeszcze gier levithanów? jeżeli ktoś wie to niech napisze :P




P.S Temat napisałem bo naprawdę byłem ciekaw. Proszę nie pisać w komentarzach że głupie pytanie.
___________________________________________________________________________________
yyyy ktoś mi temat skasował a tutaj wgrał to sorka
________________________________________________
sorka że tak pisałem ale wtedy chorowałem i nie za dobrze się czułem.
a co do tych ( 2 i 4 rzymskich to specjalnie napisałem :P )
Ostatnio zmieniony 25 paź 2010, 13:05 przez trycher, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 319
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Green Levithany...

Post autor: Mikisi »

Tycher nie ma takich słów jak "przeszłem", a nie "weszłem"... -.-''
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Green Levithany...

Post autor: Fear »

Co do GL to ja podzielam zdanie radka, w sumie nie rozumiem nawet debat na temat tej gry, bo jak sam mi Reptile kiedyś powiedział, gra zrobiona w 1 dzień aby pokazać wykorzystanie RTP, ale sporo osób ta gra się podoba, sporo osób GL zachęca do robienia swoich produkcji.


Tycher, najpierw nie wiedza jak wygląda rzymska 2 i 4 co praktycznie zmusiło mnie do refleksji, czy aby to na pewno nie jest żart ;p, potem przeszłem, weszłem... Pachnie (aby nie urzyć innego słowa) mi tutaj podstawówką :P
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Green Levithany...

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Niemożliwe, żeby Reptile zrobił cały "Green Levithan" w jeden dzień. Wiem, bo na pierwszą część serii "Miasteczko Nowoczesne" (obecnie pracuję nad czwartą częścią sagi "New Green Levithan") potrzebowałem niecałego miesiąca, żeby pierwsza wersja była gotowa. Mam jednego młodego kolegę, który to docenił, ale nie zbaczam już z tematu. Wydaje mi się, że gdyby Reptile był tym, na kogo wygląda jeden z towarzyszy Amy (ten łatwy do pomylenia z jedną marionetką), to już dawno by mu pewnie stuknęło 30 metrów długości nosa za mówienie, że zrobił "Green Levithan 4-2" w jeden dzień.
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Green Levithany...

Post autor: Fear »

Pisząc gra zrobiona w 1 dzień raczej miałem na myśli grę zrobioną bardzo szybko, nie koniecznie w 1 dzień.
Nie pamiętam o którym Green Leviahtanie on mi wspominał...
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Green Levithany...

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Tu właśnie tkwi moja głupia przypadłość. Wszystko biorę dosłownie. A więc czy Reptile naprawdę tak się śpieszył ze zrobieniem "Green Levithan 4" i "Green Levithan 4-2", że nie mógł dać nawet komendy, której by potrzebował, a której by w RPG Makerze XP czy VX nie mógłby wykorzystać bez skryptu?

A oto i jeden screen. Proszę ocenić na PW. Z czasem w moich grach będzie coraz mniej podobieństw do "Green Levithan".

http://www.youtube.com/watch?v=fC2CxjM8aJM

A co do Reptile'a, to mogę powiedzieć tylko tyle, że te "Green Levithany", które zrobił, są już ostatnie. Jeśli nie możesz zrobić bardzo szybko, to rób systematycznie. Ale Reptile pewnie nigdy o tym nie pomyśli. A szkoda, bo "Green Levithan 4" dobrze się zapowiadał.
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 958
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Green Levithany...

Post autor: Powczan »

Mateusz, o Twojej grze można na razie powiedzieć tylko, że mapping i grafika systemowa są okropne. BTW, co to było, drabina summoning? xd

A żeby nie robić offtopa, powiem, że GL to fajna gra d;
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Ilość Gier??

Post autor: Rave »

trycher pisze:Witam. mam pytanko do reptile a mianowicie ile będzie gier typu green levithan? bo mi się podobają przeszłem już XP i IV-II i chcę wiedzieć ile będzie jeszcze gier levithanów? jeżeli ktoś wie to niech napisze :P
Jest jeszcze Green Levithan: Dragon Quest dołączony do makera 2003. Pzdr.

P.S.: Jest jakaś opcja aby jakiemuś userowi zablokować dostęp do jednego tematu? Bo pewien Mateusz zaczyna tu siać ferment, a że czasem można się pośmiać (aczkolwiek nie w tym wypadku), to po permbanie byłoby tu nudno.
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Green Levithany...

Post autor: Mateusz SSJ8 »

"Green Levithan: Dragon Quest" przydałby się remake na RPG Makerze XP lub nowszym, bo u mnie oryginał wywala błąd po tym, jak znajdziesz bilet na statek. Jak to Naruto mówił:
Kumalski?
Zablokowany