Chat

Wszystkie sprawy związane z Twierdzą RPG Makera.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Chat

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Wiadomość z ostatniej chwili. Już 5 listopada 2012 roku polchat zostanie zamknięty. Dla pokoju RPGMaker oznacza to koniec egzystencji. Powodem jest stopniowe zadamawianie się ludzi na GG.

@Reptile
Jeśli to czytasz, to usuń link do czatu ze swojej strony, gdyż po 5 listopada nie będzie ci on potrzebny.

@__reszta__
Kto utworzy konto GG na nowy chat dla twierdzy?
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: [ALARM] Chat

Post autor: Rave »

Nikt, bo nikt normalny nie używa GG. Proponowałbym pokój IRC-owy + jakiś dobry ajaxowy klient irca na twierdzy, np. qwebirc.
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: [ALARM] Chat

Post autor: Dragon Kamillo »

Reptile wie o tym już od wczoraj. Linka na razie nie ma co usuwać bo do 5 listopada są jeszcze 2 tygodnie około. Jeśli naprawdę polchat zostanie zamknięty to najlepiej jest zrobić to co proponuje rave. Na gg lepiej się nie przerzucać bo znowu może gg coś odpić i pozamykają kolejne rzeczy (tak jak teraz gg zamyka polchat).
Awatar użytkownika
tiberium
Posty: 489
Rejestracja: 08 kwie 2011, 12:06

Re: [ALARM] Chat

Post autor: tiberium »

Odświeżam
Jak widać Polchata dawno zamknęli i nie ma sensu dalej rozmawiać na ten temat. Na stronie działa kanał IRC na którym siedzi bardzo mało ludzi :? (gdzie ci wszyscy co siedzieli jak był polchat?)

Zapraszam na chata, bo zmiana wychodzi na lepsze. IRC znacznie szybciej działa niż świętej pamięci polchat :mrgreen: a rozmawia się na podobnych (jak nie tych samych zasadach).

Nie potrzeba aplikacji JAVA spowalniających komputer i można spokojnie zalogować się z poziomu strony (tyle, że tam jakieś dziwaczne problemy jak np. po 240 sekundach bezczynności wywala, albo zmiany nicka na guest#). Ale nic nie stoi na przeszkodzie by dorwać jakiś programik do IRC jak chatzille czy chociażby co na Twierdzy jest PChat (który nie wymaga instalacji, tylko rozpakowania i prostej 'konfiguracji').

W zasadzie temat jest albo do zamknięcia (jeżeli odnosił się jedynie do chatu jako Polchatu), albo zmodyfikowania (bo hasło [ALARM] jest już zdecydowanie nie na miejscu)
RPG MAKER 2000 the best! ლ(╹◡╹ლ)
Forget the rest...
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Chat Twierdzy

Post autor: Rahim »

Yo.

Tak mnie zastanawia, dlaczego chat Twierdzy jest odwiedzany ledwie przez garstkę osób.
Ja wiem nie każdemu się chce czy coś, ale weźcie to na logikę, jak macie spamować na forum,
gdzie nie należy offtopować,tylko pisać zgodnie z tematem, możecie wbić też na chat Twierdzy :p
Jedno drugiemu nic nie wadzi. Dodatkowo nowi/ niedoświadczeni użytkownicy mogą poradzić się Reptile co jak zrobić, co poprawić. Tak naprawdę wystarczy wejść na chat :)

Zapraszam serdecznie Rahim~
http://tsukuru.pl/forum/?co=strona&typ=chat&id=kanal
http://rahimstudio.cba.pl/?page_id=293
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Chat

Post autor: Rave »

1. Bo zawsze wpadało mało osób (jeszcze w czasach jak na ś.p. PolChacie było)
2. Czat jest na ircu, a nie każdemu chce się IRC-a używać.
3. Webowe klienty IRC-a ssą, z wyjątkiem Mibbita
4. Mibbit nie działa na serwerze IRC, który został wybrany przez Reptile'a na założenie kanału (to jest po stronie serwera, można ustawić tak że automatycznie wykopuje z serwera ludzi korzystających z konkretnego klienta - nie wiem czemu Mibbit jest na cenzurowanym, ale raczej nie ma ku temu zasadnych podstaw).
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Chat

Post autor: Rahim »

Może i tak,jednak z tego co zauważyłem mało osób poprostu wie jak tam wejść, że jest coś takiego.
Po podaniu mojego komentarza weszedł ktoś i jego problemy zostały rozwiązane.
Wystarczy tylko wejść i zapytać.
Zapraszam.
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Chat

Post autor: X-Tech »

Poprzedni czat lepiej działał. Wymyślcie coś wygodniejszego żeby na niego wchodzić. Przez te bramkę nie da się czasami w ogóle wejść - to zależnie od wpisanego nicku - po nieudanych próbach na jakiś czas w ogóle nie da się wbić na czata,a inni mogą coś pisać do tej osoby i myśleć, że jest na czacie i ignoruje pozostałych. To chore.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Chat

Post autor: Rahim »

Pobierz z twierdzy klienta IRC działa w 100%, nie wywala.
Chyba logiczne że połączenie z strony jest bardzo niestabilne, nawet często dochodzi do tego że nie da się właśnie zalogować.

http://www.mediafire.com/?74vh4jmcdp1fcpx
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Chat

Post autor: X-Tech »

Wejdź na chat (sposób 3)
Posiadasz już jakiegoś innego klienta IRC, np. Chatzille, mIRC, irssi...?
No to dobrze, możesz się z nami połączyć za pomocą takich ustawień:
znajdź i połącz się z irc.rizon.net ustawiając porty na 6660-6670 i 7000 dla podstawowych połączeń, oraz 6697/9999 dla połączeń typu SSL.
(pokój: #rpgmaker )




tO JEST totalnie niejasne dla nowych i dla osób, które nie korzystają z czatów.
Awatar użytkownika
Rahim
Posty: 1380
Rejestracja: 10 gru 2012, 09:03
Lokalizacja: Zülpich

Re: Chat

Post autor: Rahim »

To ci powiem że jesteś w błędzie bo do tej pory po za twierdzowym czatem nie korzystałem z żadnych innych i jakoś sobie poradziłem, polecam pobrać program z twierdzy, klienta, tam jest dokument tekstowy napisany przez Reptile w środku co i jak zrobić by działało, napisał go tak by nawet za przeproszeniem największy głąb mógł wejść na czat, powiedział nawet co wpisać w które miejsce, dalsze dyskusje uważam za zbędne...
Zablokowany