Strona 1 z 1

Chat

: 22 paź 2012, 09:32
autor: Mateusz SSJ8
Wiadomość z ostatniej chwili. Już 5 listopada 2012 roku polchat zostanie zamknięty. Dla pokoju RPGMaker oznacza to koniec egzystencji. Powodem jest stopniowe zadamawianie się ludzi na GG.

@Reptile
Jeśli to czytasz, to usuń link do czatu ze swojej strony, gdyż po 5 listopada nie będzie ci on potrzebny.

@__reszta__
Kto utworzy konto GG na nowy chat dla twierdzy?

Re: [ALARM] Chat

: 22 paź 2012, 15:03
autor: Rave
Nikt, bo nikt normalny nie używa GG. Proponowałbym pokój IRC-owy + jakiś dobry ajaxowy klient irca na twierdzy, np. qwebirc.

Re: [ALARM] Chat

: 22 paź 2012, 16:08
autor: Dragon Kamillo
Reptile wie o tym już od wczoraj. Linka na razie nie ma co usuwać bo do 5 listopada są jeszcze 2 tygodnie około. Jeśli naprawdę polchat zostanie zamknięty to najlepiej jest zrobić to co proponuje rave. Na gg lepiej się nie przerzucać bo znowu może gg coś odpić i pozamykają kolejne rzeczy (tak jak teraz gg zamyka polchat).

Re: [ALARM] Chat

: 04 sty 2013, 14:33
autor: tiberium
Odświeżam
Jak widać Polchata dawno zamknęli i nie ma sensu dalej rozmawiać na ten temat. Na stronie działa kanał IRC na którym siedzi bardzo mało ludzi :? (gdzie ci wszyscy co siedzieli jak był polchat?)

Zapraszam na chata, bo zmiana wychodzi na lepsze. IRC znacznie szybciej działa niż świętej pamięci polchat :mrgreen: a rozmawia się na podobnych (jak nie tych samych zasadach).

Nie potrzeba aplikacji JAVA spowalniających komputer i można spokojnie zalogować się z poziomu strony (tyle, że tam jakieś dziwaczne problemy jak np. po 240 sekundach bezczynności wywala, albo zmiany nicka na guest#). Ale nic nie stoi na przeszkodzie by dorwać jakiś programik do IRC jak chatzille czy chociażby co na Twierdzy jest PChat (który nie wymaga instalacji, tylko rozpakowania i prostej 'konfiguracji').

W zasadzie temat jest albo do zamknięcia (jeżeli odnosił się jedynie do chatu jako Polchatu), albo zmodyfikowania (bo hasło [ALARM] jest już zdecydowanie nie na miejscu)

Chat Twierdzy

: 06 kwie 2013, 13:44
autor: Ozzaku
Yo.

Tak mnie zastanawia, dlaczego chat Twierdzy jest odwiedzany ledwie przez garstkę osób.
Ja wiem nie każdemu się chce czy coś, ale weźcie to na logikę, jak macie spamować na forum,
gdzie nie należy offtopować,tylko pisać zgodnie z tematem, możecie wbić też na chat Twierdzy :p
Jedno drugiemu nic nie wadzi. Dodatkowo nowi/ niedoświadczeni użytkownicy mogą poradzić się Reptile co jak zrobić, co poprawić. Tak naprawdę wystarczy wejść na chat :)

Zapraszam serdecznie Rahim~
http://rpgmaker.pl/?co=strona&typ=chat&id=kanal
http://rahimstudio.cba.pl/?page_id=293

Re: Chat

: 06 kwie 2013, 15:01
autor: Rave
1. Bo zawsze wpadało mało osób (jeszcze w czasach jak na ś.p. PolChacie było)
2. Czat jest na ircu, a nie każdemu chce się IRC-a używać.
3. Webowe klienty IRC-a ssą, z wyjątkiem Mibbita
4. Mibbit nie działa na serwerze IRC, który został wybrany przez Reptile'a na założenie kanału (to jest po stronie serwera, można ustawić tak że automatycznie wykopuje z serwera ludzi korzystających z konkretnego klienta - nie wiem czemu Mibbit jest na cenzurowanym, ale raczej nie ma ku temu zasadnych podstaw).

Re: Chat

: 06 kwie 2013, 15:05
autor: Ozzaku
Może i tak,jednak z tego co zauważyłem mało osób poprostu wie jak tam wejść, że jest coś takiego.
Po podaniu mojego komentarza weszedł ktoś i jego problemy zostały rozwiązane.
Wystarczy tylko wejść i zapytać.
Zapraszam.

Re: Chat

: 14 lip 2013, 23:29
autor: X-Tech
Poprzedni czat lepiej działał. Wymyślcie coś wygodniejszego żeby na niego wchodzić. Przez te bramkę nie da się czasami w ogóle wejść - to zależnie od wpisanego nicku - po nieudanych próbach na jakiś czas w ogóle nie da się wbić na czata,a inni mogą coś pisać do tej osoby i myśleć, że jest na czacie i ignoruje pozostałych. To chore.

Re: Chat

: 15 lip 2013, 00:19
autor: Ozzaku
Pobierz z twierdzy klienta IRC działa w 100%, nie wywala.
Chyba logiczne że połączenie z strony jest bardzo niestabilne, nawet często dochodzi do tego że nie da się właśnie zalogować.

http://www.mediafire.com/?74vh4jmcdp1fcpx

Re: Chat

: 20 lip 2013, 15:51
autor: X-Tech
Wejdź na chat (sposób 3)
Posiadasz już jakiegoś innego klienta IRC, np. Chatzille, mIRC, irssi...?
No to dobrze, możesz się z nami połączyć za pomocą takich ustawień:
znajdź i połącz się z irc.rizon.net ustawiając porty na 6660-6670 i 7000 dla podstawowych połączeń, oraz 6697/9999 dla połączeń typu SSL.
(pokój: #rpgmaker )
tO JEST totalnie niejasne dla nowych i dla osób, które nie korzystają z czatów.

Re: Chat

: 20 lip 2013, 16:15
autor: Ozzaku
To ci powiem że jesteś w błędzie bo do tej pory po za twierdzowym czatem nie korzystałem z żadnych innych i jakoś sobie poradziłem, polecam pobrać program z twierdzy, klienta, tam jest dokument tekstowy napisany przez Reptile w środku co i jak zrobić by działało, napisał go tak by nawet za przeproszeniem największy głąb mógł wejść na czat, powiedział nawet co wpisać w które miejsce, dalsze dyskusje uważam za zbędne...