RPG Maker HD

Wszystkie sprawy związane z Twierdzą RPG Makera.
Zablokowany
Awatar użytkownika
PInroz
Posty: 917
Rejestracja: 28 paź 2014, 22:24
Kontakt:

RPG Maker HD

Post autor: PInroz »

Siema Wszystkim!

Ostatnio przeglądałem sobie stronę Gońca i w dziale Zapowiedzi znalazłem wzmiankę że Reptile tworzy własną nową wersje Makera XP. Zapowiedź RPG Maker HD jest z 2013 roku, więc czy powstała już ta ulepszona wersja RPG Makera XP :?:

Tak się pytam gdyż bardzo mnie to zaciekawiło i zastanawiam się czy ta ulepszona wersja już istnieje :roll:
Obrazek
:cry: :cry: :cry: Nie mogę latać, bo stałem się kaleką :cry: :cry: :cry:
Awatar użytkownika
Kleo

Golden Forki Special - Recenzje (zwycięstwo); Golden Forki Special III - Recenzje (zwycięstwo)
Posty: 1001
Rejestracja: 31 sie 2012, 22:25

Re: RPG Maker HD

Post autor: Kleo »

Możliwe (choć nie całkiem pewne), że autorowi chodziło o 4. wydanie Makera XP (nowe tłumaczenie + poprawki). Jeśli tak, to jest ono na stronie już od dłuższego czasu (jako RPGXP-wyd4-beta udostępniona do testów): http://tsukuru.pl/forum/?co=download&typ=programy
Awatar użytkownika
Dragon Kamillo

Golden Forki 2016 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2013 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Liga Mapperów Sezon IV (miejsce 2)
Posty: 1947
Rejestracja: 18 paź 2009, 21:23
Lokalizacja: Poznań/Granowiec

Re: RPG Maker HD

Post autor: Dragon Kamillo »

Tak, tak to o tej wersji myślał autor Makera HD, ale projekt nie dojdzie do skutku z jednego najważniejszego powodu: Reptile koduje od jakiegoś czasu wszystkie makery jakimiś exe szyfratorami (czy coś takiego), i stają się kompletnie nieedytowalne z pod poziomu wszelkich resource hackerów. Prawdopodobnie przez to + może stracenie przez Wingarda weny, maker nigdy nie powstanie - ja i tak nigdy nie byłem fanem aż takiego kombinatorstwa (brak full screena to dla mnie minus który przyćmiewa jakiekolwiek zalety tego), choć sama baza danych w większych wymiarach na podstawie RM2k remix, czy oficjalnych RM2k/3 jest dla mnie jak najbardziej dobrym pomysłem, ale nie wiem czy tak wielkie wymiary nie spowodowały by już spadku funkcjonalności.

Po za tym, blokowanie przez repa prostej edycji makerów w res hackerze jest powodem naszych sporów już od dłuższego czasu, według niego powodem ma być to, że kiedyś ktoś otworzył tak makera, wywalił go jako autora tłumaczenia i wpisując siebie uważał za swoje dzieło, ale według mnie, dzisiaj gdy zainteresowanie makerem spadło, a dzieci mają inne LoLy CeeSy MaineCrafty itp na głowie nie jest to już raczej zbyt dobry powód.

Co najśmieszniejsze, sprawdziłem jak pod tym względem prezentuje się testowy RPGME.exe który dostałem i okazuje się, że najprawdopodobniej reptile odkodował gammę która jest od długiego czasu na twierdzy (tym samym programem co kiedyś znalazłem, jak chciałem coś sobie zmienić, a angielska wersja jakoś mnie nie uszczęśliwiała) i tłumaczył dalej, tylko że zakodowanie i odkodowanie exe nie wraca do stanu pierwotnego i wszelkie res hackery i tak się wysypią na niektórych stronach, teraz tylko znaleźć na nich błąd w tłumaczeniu, przesłać reptilowi i w myślach się śmiać XD.
Zablokowany