Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Głosowania zakończone. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Post autor: Jazzwhisky »

Stan aktualny - organizatorzy
Gospoda RM Archive
Twierdza RPG Makera
Tsukuru Archive
Rmxp.pl
Goniec RM


Czas startu
Część główna - 26 grudnia 2010.
Preeliminacje w części RMXP - 18 grudnia 2010.
Otwarcie zgłoszeń do kategorii Zapowiedzi - 1 grudnia 2010! Zapisy otwarte, szczegóły niżej!!!

Formuła konkursu
Tak jak w poprzednich latach, każda z kategorii konkursowych (RM2000/2003, RMXP, RMVX) zostanie podzielona na trzy części: Pełne Wersje, Dema oraz Zapowiedzi. Zgłoszenia w działach Pełnych Wersji i Dem będą zbierane po części automatycznie, tzn. w konkursie wezmą udział premiery z roku 2010 - tegoroczne uploady do bazy gier Twierdzy, wszystkie produkcje opisywane w tym roku w newsach na TA oraz wszystkie opatrzone downloadem, tytuły recenzowane w Gońcu RM..

Zasady uczestnictwa są twarde, ale nie ma przy tym powodu do najmniejszej paniki - do rozpoczęcia konkursu pozostał ponad miesiąc, jest czas aby wszystkie tytuły, które uznacie za warte zainteresowania spełniły wymogi. Więcej informacji jak pomóc w skompletowaniu bazy konkursowej - poniżej, wcześniej jednak...
WSTĘPNA BAZA ZAKWALIFIKOWANYCH GIER
(aktualizowana na bieżąco)
[size=150][b]RM2000/2003[/b][/size] [b]Pełne Wersje[/b] Gakkou (Ska'ciu) Kościak and Friends! (Preki) Opowieść Miko (Ska'ciu) Brak Weny - Ska'ciu's Adventure (Ska'ciu) Necare (Foxer) Perfect World (Amadik) [color=grey]Najsilniejszy (AI-RPG)[/color] [b]Dema[/b] Saint Seiya Den (michalw) Niezwykła przygoda (Rave) Inny (Hero15) Sztuka Bycia Potworem (Michu) Pokemon Marcos (Marcos) First Fantasy (Motoki)[size=150][b]RMXP[/b][/size] [b]Pełne Wersje[/b] Wzór (Colombos) Shtamp (Noruj) Little Red-Bleeding Hood (GameBoy) Czerwony Kapturek (Sabikku) Pickup (Colombos) Pola Grunwaldu (Colombos) System RPG: Pustkowia Chaosu (TagTeam) Dragon Adventure (Sabikku) Eragon Journey (Mort00s) Fatum (Vitas) Przygody Podróżnika Edwarda: Epizod 1 czyli Wyspa Pełna Strachu (Damian Kluska) Maskow's Fantasy (Maskow) Łowca Wampirów (Bolek) Labirynty (MStudio) Wrota Arkany 2 (ravenone) Ancient Riddle (Thieffer) Miasteczko Nowoczesne 3: Wolność dla Feliny (Mateusz SSJ8) Pokemon Elements (Shadower2) Septerra Core: Dream About The Past (Neko) The Siege (arev) Devil with the Blue Eyes (SzalonyIvan) Przygody Podróżnika Edwarda: Epizod 2 czyli trzy żywioły i las (Damian Kluska) Friday The 13th RPG (Kuba pajączek) Zgubiona Samehada (Yoroiookami/Aeris) Pakit Racing 1 (PaKiTos) Pakit Racing 2 (PaKiTos) The Bright Side of Life (Noruj) Question (tracersgta) Sewer Panic (Kamikadze) Jaworlandia (Kuba pajączek) Jaworlandia 2: Kryzys Gospodarczy (Kuba pajączek) Amen (Tyrael) [color=grey]Świątynia Światła (Nightcrawler)[/color] [b]Dema[/b] Pragnienie Krwi (Ekhart) Star Wars: Way of the Jedi (Noruj)[size=150][b]RMVX[/b][/size] [b]Pełne Wersje[/b] Czerwony Kapturek (Azsak Von Tiger) Thief Story (ThiefStory) Kable (Yoroiookami) Zemsta (radek02) Quis: Nowy Początek (FilipsO) [color=grey]Czerwony Kapturek (Jajco2)[/color] [b]Dema[/b] Rycerz, który pozostał sam (Sebastian Minkowski) Mura no Nazo (Fifix) Magiczna Wieża (RATI/Rahael)
Szarym kolorem tytuły wycofane z głosowania przez autorów.

Najnowsze info: Start zapisów do kategorii Zapowiedzi!
ZAPOWIEDZI (RM2000/2003, RMXP, RMVX)
Kompletowane są na podstawie własnoręcznych zgłoszeń! Ich zasady, podobnie jak w latach ubiegłych, są niezwykle proste. Tematy z prezentacjami gier zakładacie na GRMA lu Rmxp.pl, w dziale poświęconym Golden Forkom. Forma prezentacji jest DOWOLNA. Konieczne będą jedynie podstawowe informacje co do tytułu, wersji RM i rodzaju prezentowanej zapowiedzi (cRPG, zręcznościówka etc.). Przypominam, że przynajmniej w teorii, oceniane będą nie prezentowane gry, a same zapowiedzi. Co nie zmienia faktu - prace zostaną poddane pod publiczne głosowanie, wszystko więc zależeć będzie od gustów naszych forumowiczów. Pamiętajcie o tym! =)

Klarując jeszcze wątpliwości - jeśli tytuł bierze udział w tegorocznej kategorii Dema - może brać udział także w kategorii Zapowiedzi. Jesli tytuł brał udział w konkursie w latach poprzednich (jako demo, zapowiedź) - także może wziąć udział w tej kategorii, ale pod warunkiem, że zapowiedź prezentować będzie w całości inną treść niż to, co zaprezentowano w GF poprzednio.

Zgłoszenia Zapowiedzi przyjmowane będą do dnia 26.12.2010 włącznie. Dnia następnego, 27.12.2010 rozpocznie się trwające do 31.12.2010 (włącznie) głosowanie.
Teraz - najważniejsze w tej fazie przygotowań:

Jak możecie pomóc?
1) Zgłaszając wydane w tym roku własne Pełne Wersje i Dema: pod warunkiem zgłoszenia gry do downloadu Twierdzy i/lub zgłoszenia gry na GRMA lub Rmxp.pl.

2) Zgłaszając wydane w tym roku Pełne Wersje lub Dema innych osób: pod warunkiem, że zdobędziecie zgodę na umieszczenie gry w downloadzie Twierdzy oraz napiszecie jej krótką recenzję i/lub napiszecie pełnego newsa informacyjnego (screeny!) na temat gry na TA.

3) Pisząc recenzję do gry zgłoszonej już przez autora do downloadu Twierdzy i/lub pisząc pełnego newsa informacyjnego na temat gry (zgłoszonej wczesniej przez autora) na TA.

4) Informując o tegorocznych premierach gier innych osób, którymi jeszcze nikt sie nie zajął - z informacją o autorze i odpowiednim linkiem - w tym temacie lub na Rmxp.pl (ale uwaga: nie jest to wystarczające, by gra wzięła udział w konkursie!!!).

5) Zgłaszając się do współorganizacji imprezy w każdy inny sposób, od informacji i reklamy, przez wszelki sponsoring (pozdrowienia dla Kalashnikova), aż po zwariowane pomysły waszego autorstwa. Gdyby ktoś chciał skontaktować się ze mną w tej sprawie bezpośrednio - pomijając PM na forum - proszę o wiadomości na jazzwhisky@gmail.com, także za pośrednictwem Google Talka. W sprawach związanych z RMXP w szczególności proszę o kontakt z Nightcrawlerem -> http://tsukuru.pl/forum/memberlist.php? ... file&u=796.

UWAGA! Zgłaszając gry weźcie pod uwagę także normalne (obowiązujące niezależnie od konkursu) zasady umieszczania tytułów na wybranych stronach. W razie wątpliwości kontaktujcie się z redakcjami, najważniejszym kryterium będzie bez wątpienia jakość zgłaszanych gier/materiałów.

aktualizacja pokonkursowa:
Robocze zestawienie szczegółów głosowań w plikach .xls -> http://www.box.net/shared/dmaaibdgor
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: radek02 »

Nom nom ^^ . Zobaczymy, kto wygra ;-). A ja tam reptila ruszę, żeby zaraz coś napisał ;)
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Noruj »

Od czego zależy czy dana gra się zakwalifikowała?
Obrazek
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Rave »

Właśnie. Jak np. chciałbym poprawić demo NP, aby mogło wziąć udział (z pełną wersją się do końca roku nie wyrobię z powodu braku czasu i problemów z winem)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Jazzwhisky »

w konkursie wezmą udział premiery z roku 2010 - tegoroczne uploady do bazy gier Twierdzy oraz wszystkie produkcje opisywane w tym roku w newsach na TA.
Pokrótce - w zasadzie jest to jedyne kryterium, wasza tylko w tym głowa, by gra (wasza, cudza) je wypełniła. Jest jednak pewien haczyk, raz - rzućcie okiem na część Jak możecie pomóc?, dwa - wiem, że w przypadku RM2000/2003 sporo tytułów zostało pominiętych (jak co roku zresztą), ale dopiero w ostatnich dniach wyszły zmiany związane z współorganizacją konkursu przez Twierdzę, w związku z tym jest trochę bałaganu (i rodzi się wahanie - dopisać te teoretycznie słabsze tytuły spod RM2k3, które nie przeszły sita TA, czy zrobić preeliminacje i odrzucić część najsłabszych gier z listy RMXP/RMVX?).

Tak czy inaczej, Rave - rzuć poprawioną wersją dema, zostanie dodana do poczekalni, jak wyklaruje nam się metoda oficjalnego zatwierdzenia listy gier wszystko będzie już jasne.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
X-Tech

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 3268
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:15

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: X-Tech »

Witam. Nie chcę żeby Najsilniejszy brało udział w GF bo to nie jest nawet pełna wersja gry, ba ja bym tego grą nie nazwał, ale wymuszeniem walk na paru bossach w związku z fascynacją grami nes i SS, a reszta to chaos. Po za tym to jest nie skończone i nie spójne. Rzecz jaką jest SS powstawała na kolanku z przerwami i dla mnie i tylko dla mnie. Od 8bita (2008) nie zrobiłem żadnej gry, a więc w całym swoim dorobku mam na koncie zrobioną tylko jedną grę (8bit było moją pierwszą pełnoprawną grą)

Dzieliłem się tym co robiłem lata temu dla siebie w ramach zabicia nudy. Najsilniejszy to było około 2006 tworzone, ale że nie dla publiki tylko dla mnie to ja wykluczam ten tytuł z Gfów.
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Noruj »

W takim razie zgłaszam własną grę(demo): Star Wars: Way of the Jedi.
RPG MAKER XP.
Jest na TA.
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Jazzwhisky »

Noruj pisze:Jest na TA.
Ah, no tak - jej brak na liście to po prostu mój błąd (zapomniałem, bo to chyba jedyny tytuł dodany na sajt bez screenów w newsie), dopisane. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Noruj

Golden Forki 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); Golden Forki 2014 - Zapowiedzi (zwycięstwo); Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 1)(miejsce 1); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 1242
Rejestracja: 15 lut 2009, 16:36
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Noruj »

Mam jeszcze takie pytanie.
Mam dwie recenzji gier podanych w weryfikacji. Mam je przesłać na TA jako materiał?

(Star Wars to demo...Co robi w pełniakach?)
Obrazek
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Jazzwhisky »

Tzn. jeśli masz gotowe recki - proponuję zdobyć pozwolenie od autora gry (ew. poczekać na jego samodzielne zgłoszenie) i razem z recenzją wysłać to na Twierdzę (Reptile powinien być na bieżąco z postępami przygotowań do konkursu, zwróć uwagę na tamtejszy system oceniania recenzowanych gier).
W przypadku TA wystarczyłby sam tekst - ale raczej w formie krótkiego newsa informacyjnego popartego screenami (opis zamiast recenzji), w tym układzie byłaby to robota niemal od zera, bez sensu.

A Star Wars już przeniosło się do dem. ;)

Btw, mógłbys napisać o które gry chodzi, zarezerwować na wszelki wypadek zanim np. ja zacznę pisać coś na ich temat. :P
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Rave »

Dobra, to czekam na to którą pozycję zajmie moja gra. Pewnie jak zwykle ostatnią, no ale ja tak mam we wszystkich konkursach, więc jestem przyzwyczajony.

//edit: Co sądzicie o tym? Dodam, że tło mogę zmienić.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Fehu »

Jak dla mnie za szeroka podstawa, za krótki widelec ;']
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
Rave

Golden Forki 2010 - Dema (miejsce 2)
Posty: 2041
Rejestracja: 15 kwie 2009, 21:33
Lokalizacja: '; DROP TABLE 'Messages'

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Rave »

Podstawę można zmniejszyć, a za szeroka to ona nie może być, bo to prostopadłościan o podstawie z kwadratu. Ale można zmniejszyć. Po zakończeniu mogę przygotować "dla lansu" statuetki dla zwycięzkich projektów z imieniem/nickiem i nazwą gry/dema/zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Fehu
Posty: 333
Rejestracja: 24 lip 2010, 10:58

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Fehu »

Źle się wyraziłem. Podstawa za szeroka i za długa.
Samotność nie ma nic wspólnego z brakiem towarzystwa.
- Paul Remarque
Awatar użytkownika
ŻbiXs

Golden Forki Special - Dema (zwycięstwo)
Posty: 319
Rejestracja: 19 lis 2007, 11:37
Lokalizacja: Totu-totam

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: ŻbiXs »

Podstawa jest dobra patrząc pod kątem wielkości i ew. ciężkości ( :lol: ) widelca, jednak sam widelec przydałoby się bardziej wyśrodkować. No i podstawa mogła by być wyższa (a wówczas rzeczywiście mogłaby być węższa i krótsza...) :-)

A tak poza tym: z OW oczywiście nie wyrobię na GF (bądź już nie wyrobiłem, heh), zapowiedzi też w sumie nie planuję, gdyż rozmijałoby się to z moją pewną banalną "ideą" :twisted:, tak więc życzę powodzenia wszystkim którzy wezmą udział. :wink: To nie życzenie "dzień przed urodzinami", więc pecha nie powinno nikomu przynieść. x]
Zablokowany