Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkursowa

Głosowania zakończone. Gratulacje dla wszystkich zwycięzców!
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Fear »

Doczytałem się, że w tym roku będą zapowiedzi, zobaczymy tylko czy ktoś się zgłosi.
Sam siebie jestem ciekaw, czy zdążę jeszcze na te GF "zaskoczyć" ;p.
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Powczan

GF 2022 - Pełne Wersje (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 1); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3); TA Sprite Contest 6 (miejsce 1); TA Sprite Contest 5 (miejsce 3)
Posty: 957
Rejestracja: 30 gru 2009, 14:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Powczan »

Skoro będą zapowiedzi... będzie można zgłosić zawieszony ( lecz wciąż żywy ) projekt ? :lol:

@Dół

Dobrze wiesz że... Ehhhhhhhhhh xd
Ostatnio zmieniony 10 lis 2010, 20:59 przez Powczan, łącznie zmieniany 1 raz.
Biedroneczki są w kropeczki i to chwalą sobie :)
Awatar użytkownika
Sabikku

Golden Forki 2011 - Pełne Wersje (miejsce 3); Golden Forki 2010 - Zapowiedzi (miejsce 2); Golden Forki 2009 - Zapowiedzi (miejsce 3)
Posty: 305
Rejestracja: 01 sty 2009, 19:36

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Sabikku »

Imo nikomu nie jest potrzebny render 3D widelca :). Starczą dopiski w profilach.

I Gedharm.
http://www.themovieblog.com/wp-content/ ... ledger.jpg
Jak myślisz: jest żywy, czy nie jest żywy? :)
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Jazzwhisky »

@Rave - pomijając fakt, że osobiście nigdy nie byłem zwolennikiem widelca jako symbolu GF (sic!), model *trochę* razi prostotą, myślę, że musiałbyś włożyć w to znacznie więcej pracy, a i tak obawiałbym się czy laureaci to docenią - no ale jeśli czujesz się na siłach, możesz kombinować. =]

@ŻbiXs, Fear, Gedharm - biorąc pod uwagę ostatnie chude dwa lata w kategorii zapowiedzi - mój pomysł (jak napisałem) to po prostu zebranie wszystkich tegorocznych aktywnych tematów w dziale i wybór najbardziej oczekiwanego projektu 2010. Dzięki takiemu manewrowi mielibyśmy nad czym głosować, niestety jednak odpadłyby przy tym wszystkie gry, które pojawiły się już w wersji demo. Inna sprawa, że nie jest tego u nas za dużo, nie dostałem też jeszcze najmniejszego sygnału z zewnątrz o chęci współorganizacji imprezy, kategoria nie cieszyła się nigdy szczególną estymą... Dlatego trudno mi póki co coś wyrokować, jak widać temat nie kipi od pomysłów, ale moglibyśmy ew. rozszerzyć zbiór automatyczny o bezpośrednie zgłoszenia w dziale GF (jak w latach poprzednich), wtedy starsze produkcje pozostające w fazie przygotowań i te które mają już dema mogłyby wystartować w tej kategorii. =)
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: ravenone »

Szkoda, że nie dogadaliście się z Nightcrawlerem, bo osób grająch w gry z rm xp na Gospodzie jest garstka, a globalny konkurs dałby bardziej wiarygodne wyniki.
Poza tym sporo jest produkcji na rmxp, które nie są u was uwzględnione.
No i 3 kwestia - z automatu wpuszczacie do full wersji minigierki i projekty półgodzinne, a czyjąś roczną pracę (Septerra, WA2) nie. WTF?
Awatar użytkownika
Fear

Golden Forki 2016 - Dema (miejsce 1); Golden Forki 2009 - Dema (miejsce 2)
Posty: 850
Rejestracja: 31 lip 2009, 21:34
Lokalizacja: Białystok

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Fear »

Ogólnie to jeśli rmxp.pl nie wykazało się chęcią współpracy z Gospodą to ja bym gry z RM XP wrzucił na ich barki, a tutaj zostawił tylko 2k i 2k3. Tak to tylko GF traci renomę, bo może być tak, że wygrają gry z XP ledwo przeciętne, bo innych akurat projektów na tym forum brak (wszystko teoretycznie), a my wybieramy najlepsze gry! :)
ravenone pisze:No i 3 kwestia - z automatu wpuszczacie do full wersji minigierki i projekty półgodzinne, a czyjąś roczną pracę (Septerra, WA2) nie. WTF?
Minigry powinny być w pełniakach, jeśli się to komuś nie podoba, bo uważa, że ilość pracy potrzebnej do minigierki jest nieporównywalnie mniejsza to.... Niech głosuję w GF, na czyjąś roczną pracę, proste!

@Jazz
Według mnie zapowiedzi powinny być również do wersji gier które wyszło w fazę dema, ponieważ zapowiedzi zawsze dotyczą pełnych wersji gier, jakby równie dobrze te z zapowiedzi, chociaż zmieniałoby to punkt patrzenia na te zapowiedzi w grach w które dane nam było zagrać oceniając grę nie samą zapowiedź ;p
Ostatnia Łza (v1.03) 28.12.16
Obrazek
viewtopic.php?f=1&t=5549
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Jazzwhisky »

ravenone chyba najzwyczajniej nie przeczytał pierwszego wpisu (ani powtórek z pierwszej strony tematu), bo zabrał się za oceny GF jakby to były już podsumowania, a jesteśmy dopiero w fazie zbierania organizatorów i pomysłów. Dla jasności:

Raz - ja bardzo chętnie wciągnąłbym do zabawy w tym roku i Zamthir i nawet Lasek RPG Makera gdyby istniał, dlatego powstał temat, żeby ludziom uświadomić nadchodzącą imprezę. =)
Wcześniej GF współorganizował Qual (jako redaktor TA) albo zgłaszał się do mnie Kushi, teraz jest z tym trochę bałaganu, zwłaszcza, że nie znam już chyba nikogo z administratorów poza Reptilem, a świat zupełnie przestał kończyć się na jednym forum poświęconym RMXP.

Dwa - zasady kwalifikacji gier do GF są niezmiennie proste, wszytko to kwestia publikacji, ze względu na datę premiery i ograniczone możliwości Septerra nie ukazała się jeszcze nigdzie poza forami, ale ZAPEWNE do czasu rozpoczęcia konkursu o to zadbamy. W zeszłym roku na newsa i zatwierdzenie czekało np. demo drugiego epizodu Tale of Exile, w poprzednich latach inne gry i - jeśli dobrze pamiętam - nikt nigdy nie robił z tego powodu problemu. Bez nerwów, jest jeszcze kilka tygodni, zamiast narzekania proponuję wykazać się odrobiną dobrej woli. =)

@Fear - Yup, dlatego myślę, że zrobimy jak zaproponowałem - do zestawu automatycznego dorzucimy bezpośrednie, autorskie zgłoszenia.

P.S. Niezwykła przygoda (Rave) pojawiła się już na Twierdzy -> http://tsukuru.pl/forum/?co=gry&typ=rev&id=niezwyklaprzygoda, zestawienie uzupełnione. ^^
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
cj2
Posty: 25
Rejestracja: 03 maja 2014, 22:15

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: cj2 »

Jeśli można prosić - proszę by moja gra nie była na GF 2010. Nie jestem aż tak profesjonalnym twórcą by dać tą grę. Za rok postanowię wystartować z zupełnie inną produkcją.

@down
http://s.fothost.pl/upload/10/45/8f12e6f9.bmp

@MateuszSSJ8 (czy jak tam)
Śmieszne
Ostatnio zmieniony 11 lis 2010, 21:27 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Tajemnice czekają... tutaj! 99936588481832 ||| 10243498034458 10to26!
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Mikisi

Golden Forki 2020 - Dema (miejsce 2); TA Project Extravaganza #3 (miejsce 2); TA Project Extravaganza #1 (miejsce 3)
Posty: 318
Rejestracja: 20 maja 2008, 17:45

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Mikisi »

Jajco, o jaką grę chodzi?

Powodzenia wszystkim uczestnikom, mam nadzieję, że będzie dużo poziom. :d
Obrazek ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Mateusz SSJ8
Posty: 303
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:13
Lokalizacja: Nowoczesne, DragonBallLand
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Mateusz SSJ8 »

Skoro nikt nie zgłosił gier pochodzących z serii, to ja robię to pierwszy. Chciałbym zgłosić "Miasteczko Nowoczesne". Serię zacząłem w 2008 roku, kiedy dałem pierwszą wersję pierwszej części serii. Gra, która będzie reprezentować moją serię na tegorocznych Złotych Widelcach, nosi tytuł "Miasteczko Nowoczesne 3". Całą serię robię w RPG Makerze XP. Mam nadzieję, że wygram, a jak nie to spróbuję szczęścia w następnym roku, o ile zdążę z czwórką.

PROPOZYCJA
Seria: Miasteczko Nowoczesne
Saga: Green Levithan
Pełny tytuł: Miasteczko Nowoczesne 3: Wolność dla Feliny
Gatunek: jRPG
Widok: z lotu ptaka
Walki: Tylko fazówka
Rok wydania: 2010
RPG Tsukuru: XP
Kategoria: Pełne wersje
Awatar użytkownika
ravenone

GF 2016 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2015 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2014 - Pełne Wersje (miejsce 1); GF 2011 - Pełne Wersje (miejsce 2) Dema (miejsce 2); GF 2010 - Pełne Wersje (miejsce 1) Zapowiedzi (miejsce 1); GF 2009 - Pełne Wersje (miejsce 3)
Posty: 438
Rejestracja: 28 lis 2009, 12:06

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: ravenone »

Ok, ale dalej nie rozumiem tej waszej filozofii.
Co do pełniaków z xp:
http://goniecrm.cba.pl/pelniaki2010.html
materiał do przestudiowania, jeśli chcecie pełniejszy konkurs to wyciągnijcie z tego parę pozycji.
Awatar użytkownika
Jazzwhisky
Posty: 4332
Rejestracja: 13 kwie 2006, 21:45
Kontakt:

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Jazzwhisky »

ravenone pisze:Ok, ale dalej nie rozumiem tej waszej filozofii.
Już tłumaczę, jeśli dobrze wyłapałem - nie rozumiesz dlaczego wymagamy publikacji gry/informacji o grze na którejś ze stron?

Powody są dwa. Pierwszy - to straszna nietrwałość downloadów na forach, darmowe serwery, tematy uciekające na dół i kolejne podstrony tytułów odchodzących niemal na zawsze w zapomnienie. Od zawsze próbowaliśmy wymóc na autorach większą aktywność w zakresie dystrybucji własnych prac, od zawsze staraliśmy się promować te lepsze tytuły i zapewniam Cię, gdyby takie ToE ukazało się wyłącznie na kilku forach - nie miałoby teraz kilku tysięcy unikalnych downloadów na koncie. Mnie osobiście strasznie załamuje, gdy sam autor nie chce zadbać o dotarcie z grą do potencjalnych odbiorców, tak jak napisałeś: "WTF?", napracować się tyle, a potem rzucić linkiem na jednym forum i czekać na jego wygaśnięcie? Protestuję. =)

Powód drugi - jakieś kryterium trzeba zastosować - same zgłoszenia autorskie powodują, że nie wybieramy najlepszej gry roku, a najlepszą grę spośród zgłoszeń. Z drugiej strony - moglibyśmy wrzucić do worka WSZYSTKIE TYTUŁY jakie ukazały się na wszystkich forach, ale - ja nie lubię włazić nikomu z buciorami do domu (a na GRMA, jak sam zauważyłeś, nie ukazuje się wszystko), jest to ogrom roboty na jedną osobę, a ponadto - jako organizatorzy - chcemy zastosować pewne sito, odrzucając słabsze i pomniejsze produkcje (w zeszłym roku w kategorii RM2k3 wystartowało łącznie 20 gier, gdyby dorzucić minigierki z TACO czy pominięte premiery nawet najsłabszych gier dobilibyśmy do 40). Suma Sumarum - zastosowaliśmy kryterium o jakim wspominałem - i naprawdę w trzech poprzednich edycjach sprawdziło się bez skarg (bo przecież zapewnia ono wyłącznie publikację gry/newsa nie oczekując właściwie nic w zamian). Odrobinę zaufania, czy GF i ich organizacja miały dotychczas złą renomę?

Co do Gońca - zapraszam do współorganizacji - sama lista starczy do wrzucenia gier do poczekalni (zaraz uzupełnię), jeśli jednak do Waszych pełnych recenzji dorzucilibyście linki do downloadu (mogą być na zewnętrznych serwerach) - z chęcią natychmiast zatwierdzimy każdy tytuł potraktowany w ten sposób (identycznie jakby ukazał się na TA albo Twierdzy). Jeśli jest to do zrobienia - w sprawie wątpliwości czy szczegółów proponuję kontakt via PM/e-mail.

@Jajco2, Mateusz SSJ8 - załatwione.
Nasz discordowy czat, 24h/d - https://discord.gg/4GG85kr
Awatar użytkownika
Marcos
Posty: 124
Rejestracja: 27 wrz 2010, 12:36
Lokalizacja: Lubin

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Ogólna

Post autor: Marcos »

(Pokemon Marcos)
Ja z moją grą nie wygrałbym... Dlatego, że Demo 0.4 jest jeszcze za słabe :P Wciąż ulepszam grę, ale pewnie nie zdążę na czas wydać Demo 0.5 ;P Dużo jeszcze pracy zostało ;P Może kiedy indziej :) Ulepszony system walk was zaskoczy ;]
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
GameBoy

Golden Forki 2009 - Pełne Wersje (miejsce 1); Puchar Ligi Mapperów II (zwycięstwo); TA Sprite Contest 6 (miejsce 3)(miejsce 3)
Posty: 1768
Rejestracja: 11 lip 2009, 13:47
Lokalizacja: Wieluń

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: GameBoy »

Mam taką propozycję, może czas skończyć z dzieleniem gier na konkretne wersje makera i zrobić jedno wspólne głosowanie dla wszystkich, bo np. jeśli chodzi o VX to konkurencja będzie wyglądać trochę śmiesznie. 1 pełna wersja i 3 dema - wszyscy automatycznie są na podium. :D Tak samo z demami na 2k3/XP.
Awatar użytkownika
radek02
Posty: 111
Rejestracja: 08 mar 2010, 15:34

Re: Golden Forki 2010 - Przygotowania, Dyskusja Przedkonkurs

Post autor: radek02 »

GameBoy pisze:Mam taką propozycję, może czas skończyć z dzieleniem gier na konkretne wersje makera i zrobić jedno wspólne głosowanie dla wszystkich, bo np. jeśli chodzi o VX to konkurencja będzie wyglądać trochę śmiesznie. 1 pełna wersja i 3 dema - wszyscy automatycznie są na podium. :D Tak samo z demami na 2k3/XP.
Jeżeli chodzi o VX, na Ultimie jeszcze są gry. Może tam by coś ogłosic?
Teksty ze chatów, for i innych rm'woych duperelków:
Spoiler:
Dołącz do grupy makerowiczów na nk ! http://nk.pl/#grupy/29610
Zablokowany